تاریخ درج خبر : 1394/09/06
کد خبر : ۵۲۵۲۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل آموزش و پرورش خبر داد؛

اجرای طرح پیشگیری از خشونت در مدارس استان

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال آینده طرح پیشگیری از خشونت در مدارس با مشارکت دادگستری استان اجرا می‌شود.
خبرگزاری فارس: اجرای طرح پیشگیری از خشونت در مدارس کهگیلویه و بویراحمد

هادی زارع‌پور عصر امروز در نشست برنامه‌ریزی سالانه انجمن اولیاء و مربیان با اشاره به همکاری اولیاء و مربیان در مدارس اظهار کرد: اولیاء و مربیان دانش‌آموزان یک هدف مشترک دارند و آن ایجاد فضایی آرام برای دانش‌آموزان است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال آینده طرح پیشگیری از خشونت در مدارس با مشارکت دادگستری استان اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 14 هزار نفر از اولیاء دانش‌آموزان در 2 هزار انجمن اولیاء و مربیان فرصتی برای همسویی خانواده و مدرسه در اجرای برنامه‌ها است.

رئیس انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست افزود: معلمان می‌توانند با شناسایی مشکلات دانش‌آموزان آنها را به اولیاء انعکاس دهند و این موجب می‌شود تا دانش‌آموز از بسیاری از آسیب‌ها اجتماعی در امان باشند.

نورمحمد رحیمی گفت: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام گرفته تاکنون توانسته‌ایم کلاس‌های مشاوره در خصوص جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و اختلالات رفتاری با حضور اولیا در برخی مدارس استان برگزار کنیم.

رحیمی از فعالیت 7 مرکز مشاوره برای دانش‌آموزان و خانواده در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: این مراکز مشاوران متخصص خدمات روانشناسی و مشاوره به دانش‌آموزان و خانواده‌ها ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به افت تحصیلی بسیاری از دانش‌آموزان در مدرسه، گفت: اولیاء این دانش‌آموزان ما را از وضعیت فرزندشان آگاه می‌سازند و ما آنها را به مراکز مشاوره معتبر و زیر نظر آموزش و پرورش راهنمایی می‌کنیم.

رئیس انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش عنوان کرد: در این مراکز 45 شاخص از آسیب‌های اجتماعی در زمینه اختلالات، رفتارهای خشونت‌آمیز، مسائل مربوط به خانواده‌ها برای مراجعان بررسی می‌شود.

این مسئول گفت: برخی دانش‌آموزان با توجه به موقعیت سنی که دارند دچار اختلالات و رفتارهای خشونت‌آمیز می‌شوند، اولیا نباید با پرخاشگری با این دانش‌آموزان برخورد کنند بلکه باید علت آن را شناسایی و در راستای رفع این مشکل تلاش کنند.

+فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد