تاریخ درج خبر : 1394/09/06
کد خبر : ۵۲۵۲۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

پلی در غربت عابر و عابرانی درحسرت پل

انتهای بلوار مطهری یاسوج ، جایی که تابلوهای اداره ها و سازمانها روزانه مقصد ارباب رجوع های زیادی است، عبور از این بلوار دو طرفه برای شهروندان همواره دردسرهای زیادی را به همراه دارد.
روزانه تماشای افراد میانسالی که مردد بین ماندن و رفتن از عرض بلوار مطهری هستند برای هر رهگذری جلب توجه می کند، از یک طرف کار دارند و باید هرچه زودتر به آن برسد و از طرف دیگر نگران خطر برخورد با ماشین های پرشماری هستند که برق آسا در حال حرکت اند و به حقوق شهروندی عابران وقعی نمی نهند.
اینجا نه تنها از پل خبری نیست بلکه مسئولان امور خدمات و ترافیک شهری حتی از انجام یک خط کشی ساده محل عبور عابر برای هشدار به رانندگان در ملاحظه رفت و آمد ایمن عابران در این مکان عافل مانده اند.
در مسیر مجتمع اداره ها در دو نقطه مقابل خیابان استاندارد و کوچه خبرنگار ایجاد خط کشی ویژه گذر عابر و ساخت پل دو مطالبه فراموش شده حقوق شهروندی است که هرگز در براننمه خدمات شهری دیده نشده اند.
اینجا عبور از مسیر جاده برای رفتن به مجتمع اداره ها تنها برای افراد خردسال و میانسال خطرآفرین نیست بلکه مشکلی عمومی محسوب می شود، زیرا حوادث مرگباری نیز در این مسیر رخ داده است.
زن میان سالی که برای عبور از این بلوار چند لحظه ای ناگزیر به توقف شده بود پس از طلب کمک برای عبور از خیابان گفت: نمی دانم هزینه ساخت یک پل کوچک فلزی عابرگذر چقدر است که مردم و امثال ما باید این گونه با دلهره از مسیر این خیابان عبور کنند؟
این وضعیت درحالی است که در شهرهای بزرگ هر مسافری از روند سریع ساخت تونل، بزرگ راه ، روگذر و زیر گذر حیرت زده می شود و در شهر یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد و دیگر شهرهای این استان باید از نبود یک پل عابرگذر کوچک خجلت زده بود.
حسرت نبود پل در مسیر مجتمع اداری حایل بلوار مطهری نرسیده به میدان جهادیاسوج در حالی است صدمتری آن طرفت لاشه های برافراشته پلی آهنی در غربت عابر تنها تماشاگر عبور عابران از عرض خیابان است.
واقع شدن دستگاه های خدمات رسانی چون تعاون کار و رفاه اجتماعی ، فنی و حرفه ای؛ امور آب، صنعت، معدن تجارت، میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری،آبفای شهری، محیط زیست ، امور آب ، آب شهری واستاندارد بر حجم تردد مردم و ضرورت احداث پل هوایی دراین مسیر افزوده است.
ساخت پل در این محدوده از شهر همواره از سوی رسانه ها از شهرداری و شورای شهر مطالبه شد اما تاکنون از اقدام به این امر مهم خبری نشده است .
جابه جایی پل مجاور ساختمان دانشگاه علوم پزشکی به دلیل کم بودن تردد درآن مسیر و یا ساخت پل دیگری از نیازهای ضروری برای ارباب روجوع روزانه مجتمع اداری نرسیده میدان جهاد یاسوج است، هرچند فرهنگ عبور از پل هوایی نیز در این شهر کمرنگ است.ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد