تاریخ درج خبر : 1394/09/08
کد خبر : ۵۲۵۳۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

ساخت حوزه علمیه دهدشت آغاز می‌شود

مسئول حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر بتوانیم زمین مناسب برای حوزه علمیه دهدشت را تامین کنیم عملیات اجرایی این پروژه به زودی آغاز می‌شود.

حجت الاسلام محمد پایدار اظهار داشت: حوزه علمیه دهدشت منشا خدمات و ثمرات مطلوبی برای استان است.

مسئول حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نیاز به توسعه حوزه علمیه دهدشت احساس می‌شود٬ بیان کرد: با توجه به اینکه در سطح شهرستان مساجد بدون امام جماعت و روستاهای بدون مبلغ زیادی داریم لازم است که حوزه علمیه شهرستان گسترش بیشتری پیدا کند.

پایدار با بیان اینکه حوزه علمیه دهدشت از مدارس موفق استان است، تصریح کرد: اگر بتوانیم زمین مناسب برای حوزه علمیه را تامین کنیم عملیات اجرایی این پروژه به زودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از اعتبار این پروژه ملی و استانی و بخشی با کمک خیرین تامین می‌شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر برای شروع کار 800 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده است.

پایدار با بیان اینکه برای ارتقای سطح علمی حوزه شهرستان کهگیلویه به فضا و مکان مناسب نیاز داریم، بیان کرد: با راه‌اندازی ساختمان جدید حوزه علمیه دهدشت اساتید بزرگی در شهرستان مسقر و به کار تدریس و تبلیغ مسایل دینی می‌پردازند.

مسئول حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نزدیک به 400 طلبه در 4 حوزه علمیه مشغول به تحصیل هستند ٬ بیان کرد: در چند جای استان تقاضای تاسیس حوزه علمیه داریم که در حال بررسی است.

پایدار با بیان اینکه در شهرستان کهگیلویه 60 طلبه در پایه اول تا سوم مشغول به تحصیل هستند، ابراز کرد: با افزایش فضای مناسب تحصیلی و ارتقای سطح علمی ظرفیت حوزه علمیه دهدشت را تا 200 نفر می‌رسانیم.

منبع: تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد