تاریخ درج خبر : 1394/09/08
کد خبر : ۵۲۵۴۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد یک اصولگرا از انتخاب شورای حکمیت: کسی را انتخاب کرده اند که گرایش قومی و منطقه ای دارد

سید کرامت فدایی از کاندیداهای احتمالی بویراحمد و دنا در انتخابات دهم مجلس پس از خروجی شورای حکمیت متنی را منتشر کرد که عیناً منتشر می‌گردد.
این متن به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
در شرایطی از زمان شاید سکوت بالاترین فریاد باشد، ولی در شرایط دیگر نه فقط فریاد لازم است بلکه واجب می نماید.
امروز باور عمومی مردم شهرستان های بویر احمد و دنا بر این است که قله عظمت تاریخی ، ملی و منطقه ایشان فرو ریخته و هر گز شرایط موجود را در خور گذشته و حال خود نمی دانند.
بنابر این برای رهایی از چنگال شوم تحقیر و تضعیف همت و باور همگان بر این است تا ضمن پافشاری بر ارزش های دینی و انقلابی برای همیشه با باند بازی های سیاسی حزبی و همین‌طور تعصبات ایلی، طایفه‎ای و منطقه‌ای خداحافظی نموده و زیر سایه وحدت و انسجام و برادری ضمن حرمت و احترام کافی و لازم برای همه هم استانی های عزیز نردبانی مطمئن از عزت و شرف برای خود بسازند تا با پایان دادن به این نابرابری ها و پافشاری بر عدالت و مساوات بستر اخوت و مهربانی را پیش از پیش در استان فراهم نمایند.
هم اکنون در استانه انتخابات دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی هستیم که گروه های سیاسی به اصطلاح اصول گرا و اصلاح طلب در حال آرایش انتخاباتی می باشند. باید همه بدانیم:
اولاً: در کنار این همه مشکلات اقتصادی بیکاری جوانان، توسعه نیافتگی و صدها مشکلات دیگر ی حقیقتاً ظرفیتی برای خط بازی در این استان وجود ندارد.
ثانیاَ: وجود دسته بندی‌های سیاسی تا کنون هیچ منافعی برای مردم مظلوم این استان نداشته جز برای تعداد اندکی باند باز و فرصت طلب و در کنارش حذف و خنثی نمودن استعدادهای درخشان.
ثالثاً :تعریف اصول گرای چیزی جز باور به دست آورد های وحی و عترت نمی باشد که مگر استثناعات، صدرصد مردم این استان به این اصول معتقداند بنابراین اصلاح طلبی و اصول گرایی میدان مانوری نخواهند داشت.
علی ایحال همانطور که مردم شریف بویراحمد و دنا مطلعند جریان به اصطلاح اصول گرا قریب به یکسال است که به دنبال معرفی گزینه ی برای مجلس شورای اسلامی بوده و النهایه بعد از کش و قوس های فراوان هم اکنون در اغلب سایت‌ها گزینه‌ی به عنوان کاندیدای قاطبه اصول گرایان معرفی گردیده که با عکس العمل‌های جدی افکارعمومی در سطوح مختلف مواجه شده است.
به همین خاطر مختصراً مطالبی را محض تنویر افکارعمومی یادآور می گردد.
اولاً: اصول گرایی با توجه به تعریف فوق الذکر میراث کسی نیست تا بخواهد به عنوان میراث دار هر طور خواسته اند آن را تقسیم نماید.
ثانیاً: دوستان اصول گرا میثاق نامه ای را تهیه و تدوین نموده بوده اند تا کاندیدهای احتمالی به اصطلاح اصول گرا آن را بدون قید وشرط امضاء نمایند تا هر کس را آقایان که اغلب گرایش منطقه ای داشته اند انتخاب نموده اند، بقیه بی چون و چرا بپذیرند که تعدادی از نامزد های احتمالی از جمله بنده هرگز چنین سندی را امضاء ننموده و به همین خاطر از گزینه بودن خارج گردیدم و با شناختی که از دیگر دوستان کاندیدا دارم مطمئنم آنها در شرایط خاصی اقدام کرده و سند رقیت و بندگی هم به کسی نداده‌اند.
ثالثاً: تعداد انگشت شمار افرادی که شاید بعضاً هم مورد تطمیع واقع شدند و از بسترهای اجتماعی هیچ اطلاعی نداشته و هرگز نمی توانند برای اقشار مختلف مردم و حتی خواص اصولگرایان تصمیم بگیرند.
رابعاً: سرنوشت انتخابات در دست مردم است هر کس بخواهد به هر اسمی در برابر افکارعمومی مردم قرار بگیرد قطعاً محکوم به شکست است.
خامساً: شرایط موجود شهرستان‌های بویراحمد ودنا اقتضاء یک ژنرال سیاسی می نماید تا با داشتن پایگاه مردمی و اعتقادات راسخ و سابقه درخشان بتواند احیا گر عظمت تاریخی این مردم باشد و نشود ونتوان او را در سطوح ملی و منطقه ای با ان قلت های مختلف از صحنه به در کرد.
علی ایحال اگر چه چنین تصمیمی تیر خلاص به مردم این دیار می باشد اما به یقین با هوشیاری مردم تصمیم سازانش تیر خلاص را خواهند خورد. بلغ و لو ما بلغ… از نخبگان، نویسندگان، مبلغان، معلمان، شاعران و غیر ذلک انتظار می رود در جوی آرام ضمن رعایت اصول اسلامی و انسانی و ارزشی نظام مقدس جمهوری اسلامی دست به کار شده و از حقوق اساسی خود دفاع نموده و اجازه ندهند بیش از این سوابق فداکاری و ایثارگریشان خدشه دار و قله عظمت تاریخیشان فرو بریزد.
و با تمسک و توسل به سرور آزادگان عالم اباعبدالله الحسین «ع» بر صراط انصاف، انسانیت و آزادگی پا فشرده و سند اسارت به کس ندهیم و تحت فرمان رهبر شجاع و آزاده جهان تشیع ضمن دفاع از حقوق حقه خود بستر هر نوع سوء استفاده ای را سد نماییم.
سید کرامت فدایی

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دانشفر ابراهيمي گفت:

  خیل عظیم جوانان فارغ التحصیل – توسعه علیا و سفلی و صدها مشکل که در این سطور نمی گنجد بقول شاعر من اگر نیکم اگر بد تو برو خود راباش هر کسی ان درود عاقبت کار که کشت این قبا همچنان بر قامتشان مبارک باشد و کلام و ختم کلام این سبک از اصول کرایی و موتلفه ای در شهرستان خوب جواب نداد حقا که بپذیرید موفق باشید

 • دانشفر ابراهيمي گفت:

  دنباله- و عملکردشان برای مردم منطقه اشکار است و ان را که عیان است چه حاجت به بیان است
  ۵- همین کروه در موقع کسب قدرت همه چیز را زیر با کذاشتند و رفاقت بازی ر منافع خود را بر مصالح و پیشرفت عمومی ترجیح دادند بنا براین خود کرده را تدبیر نیست؟ و از همه مهمتر افراد دلسوز و السابقون را به حیطه فراموشی سپرده و به نوعی منزوی و مایوس نمودند که عامل این شکافها در جبهه اصول کرایی بویراحمد خود اقایان محترم و شریف بوده اند ونیاز به نقد و نصیحت نیست مگر این همه دوندکی برای رسیدن به مقام و ریاست و چند صباحی جولان دادن ثمر دیگری برای مردم داشت مسلما” عاقلان گویند خیر؟ ایا این تلاشه گره ای از خیل بیکا

 • دانشفر ابراهيمي گفت:

  خدمت فرماندار محترم اسبق بویراحمد سلام علیکم
  امید است شما و امثالهم تحت عنوان اعضای مرکزی جبهه اصول گرایی در بویر احمد . و شورای حکمیت به این راز و رمز ناگشوده پی برده باشید که :
  ١- ایا حضرات که تعداد انان از انکشتان دو دست نه یک دست تجاوز نمی کند طی یک رفراندوم عمومی و مشارکت جمعی گزینش و به هواداران جریان اصول گرایی معرفی شده اند یا از ابتدا قیم مابانه و تافته جدا بافته و عالم و اگاه و متخصص در همه جریانات و دیگران همواره به رای و اندیشه انان تبعیت کنند که متاسفانه تاکنون اینطور بوده و این سد مستحکم با تعدادی انکشت شمار همچنان با برجاست؟
  ٣ – همین کروه پستهای کلیدی را قبلا” تصاحب

پربازديد