تاریخ درج خبر : 1394/09/08
کد خبر : ۵۲۵۴۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نام‌گذاری 15 اردیبهشت به‌نام روز فرهنگی یاسوج

نائب رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی 15 اردیبهشت به‌نام روز فرهنگی یاسوج نام‌گذاری شده است.
زهرا زمانی اظهار کرد: در جلسه کمیسیون فرهنگی این شورا، 15 اردیبهشت به عنوان روز فرهنگی یاسوج نام‌گذاری شد که در این روز جشن‌ها و برنامه‌های مختلفی در شهر یاسوج برگزار می‌شود.

نائب‌ رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج در بخش دیگری از سخنان خود به بیان مشکلات زنان استان پرداخت و گفت: 48 درصد زنانی که در مناطق روستایی و عشایری زندگی می‌کنند به دلیل پایین بودن سطح سواد درگیر مشکلات متعدد بهداشتی هستند که رسیدگی به مشکلات زنان در دستور کار مدیران و مسئولان ارشد استانی باشد.

وی بیکاری، افزایش طلاق، بالا رفتن سن ازدواج، نبود تعاونی‌های زنان و عدم آشنایی با حقوق شهروندی و حق و حقوق زنان را از جمله مشکلات بانوان استان برشمرد و افزود: مقرر شد تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با انعقاد قراردادی با زنان بی‌سرپرست استان بازارچه بانوان را برای عرضه تولیدات زنان بی‌سرپرست راه‌اندازی کند.

این مسئول با اشاره به تکمیل فاز اول پارک بانوان شهر یاسوج عنوان کرد: فاز دوم این پروژه به دلیل مشکلات اعتباری متوقف شده، ضمن اینکه به دلیل مشکلات اعتباری راه‌اندازی خانه‌های کوثر و خانه‌های شهربانو به منظور حمایت از زنان بی‌سرپرست مقدور نشده است.
منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد