تاریخ درج خبر : 1394/09/08
کد خبر : ۵۲۵۴۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست تخصصی بررسی آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه یاسوج برگزار شد

نشست تخصصی بررسی آسیب‌های اجتماعی با محوریت زنان در دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این نشست با حضور مدیرعامل موسسه خیریه مهرآفرین، رئیس دانشگاه یاسوج، معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از اعضای هیئت علمی گروه‌ها علوم اجتماعی و روانشناسی در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در این نشست اساتید دانشگاه گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی زنان در استان کهگیلویه و بویراحمد از منظر جامعه شناختی و روانشناسی ارائه کردند.

رئیس دانشگاه یاسوج در این نشست گفت: همه مسئولان استانی و دانشگاه در خصوص موضوع آسیب‌های اجتماعی دغدغه دارند.

دکتر محمودرضا رحیمی نگاه ابزاری به این موضوع را یک آفت دانست و گفت: اگر مدیری برای ارائه آمار و گزارش به این حوزه وارد شود کاری از پیش نمیبرد بلکه آسیب می زند و راه را برای افرادی که واقعا به دنبال کار در این حوزه هستند را نیز می بندد.

وی به افراد دلسوز نیز اشاره کرد و تخصص را لازمه این موضوع دانست و بیان کرد: اساتید دانشگاه یاسوج هم دغدغه دارند و هم دلسوز هستند که باید به صورت جدی از آنها حمایت شود.

دکتر رحیمی بستر سازی را گام مهمی در این راستا ارزیابی کرد و بیان داشت: با برداشتن گام اول حساسیت لازم در همه ارکان بوجود می آید و اهمیت موضوع برای همه عیان می شود.

خانم دانشور مدیرعامل موسسه مهرآفرین نیز گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی در کشور و ارائه آمارهایی در این زمینه پرداخت.

دانشور آماری از مددجویان تحت پوشش موسسه مهرآفرین ارائه داد و بیان داشت: مطمئنا تعداد افرادی که احتیاج به کمک دارند بسیار بیشتر از این تعداد است و در همه جا مواردی یافت می‌شود که احتیاج به کمک دارند.

وی استفاده از چهره های سرشناس برای انتقال پیام های فرهنگی موسسات خیریه را مهم دانست و گفت: مردم به سخنان افراد مشهور نظیر بازیگران سینما و ورزشکاران گوش می دهند و این افراد می توانند سفیران فرهنگی برای انتقال پیام باشند.

دانشور افزود: باید از طرق مختلف مردم را نسبت به توجه به آسیب‌های اجتماعی و کمک به خیریه ترغیب کرد و در این راه شبکه ای از افراد خیر تشکیل دهیم.

وی از اساتید دانشگاه خواست راهکارهای خود را برای مقابله با این آسیب‌ها و راه‌حل های پیشگیری را ارائه دهند.

IMG_1057_6570

IMG_1066_6571

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد