تاریخ درج خبر : 1391/08/27
کد خبر : ۵۲۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کاندیداها درباره یارانه‌ها مانور ندهند، جواب نمی‌گیرند

نایب ریس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره احتمال استفاده از شعار افزایش یارانه نقدی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم به بحث افزایش یارانه نقدی نگاه نمی‌کنند و کاندیداها باید بدانند که قول دادن در این زمینه کار آنها را پیش نمی‌برد پس کاندیداها درباره یارانه‌ها مانور ندهند چون جواب نمی‌گیرند.

 به گزارش سایت استان،غلامرضا تاج گردون با اشاره به کلیات طرحی که در صورت تصویب نهایی آن اجرایی شدن فاز دوم هدفمندساز ی یارانه ها متوقف می شود گفت: اجرای فاز دوم قطعا در سال 92 است یعنی ما منتظر می مانیم تا دولت لایحه بودجه را ارائه دهد که اگر شیب تورم نزولی باشد و شرایط مهیا باشد فاز دوم اجرایی شود.

 وی با بیان اینکه برای آغاز مجدد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیازی به طرح یا لایحه نیست اظهار داشت: ما باید بودجه 92 را با ارقام و ابعادش ببینیم و سپس اجازه اجرایی شدن فاز دوم را بدهیم. مهمترین ویژگی طرح هدفمندی این است که درآمد و هزینه آن شفاف‌تر بیان شود.

تاج گردون با اشاره به برخی قول کاندیدای ریاست جمهوری مبنی بر افزایش یارانه نقدی و اینکه آیا مجلس تصمیمی برای توقف فاز دوم تا بعد از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ندارد گفت: مردم نیز دیگر به این بحث یعنی افزایش یارانه نقدی نگاه نمی کنند و کاندیداها باید بدانند که قول دادن در این زمینه کار آنها را پیش نمی برد لذا نباید بر روی این مسئله مانور دهند.

وی ادامه داد: ما باید ابتدای سال 92 قانون بودجه را اجرایی کنیم بنابراین هر تصمیمی که قرار است برای فاز دوم اتخاذ کنیم باید در لایحه انجام دهیم لذا مجلس کاری به کاندیداها ندارد و با توجه به شرایط جامعه تصمیم می گیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بیان کرد: اولا این دولت که دیگر کاندیدا نیست که مجلس بخواهد با توجه به این قول های کاندیداها فاز دوم را تا بعد از انتخابات متوقف کند ثانیا مردم نیز به این مسائل دیگر توجه نمی کنند و بیان این مطالب برای رای دیگر نقشی در جامعه ندارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد