تاریخ درج خبر : 1394/09/09
کد خبر : ۵۲۵۶۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -
حامد وکیلی

«سرِ» خودسران را به دیوار قانون بکوبید!

سایت استان: حامد وکیلی

حجت الاسلام والمسلمین جناب دکتر آل بویه / سلام
این خطوط به اختصار به استحضار می رسد تا عرض خود بیارد و زحمتی برای شما تراشد. بی تکلف و اطاله، اصل سخن باز می گویم.
چندان حاجت نبود منتظر ماند تا به عینه دید که تبر به دستانِ جوانه کُش، امروز چطور مشت شان باز می شود و دست سیاهشان رو می شود. همان دیروز که به جان جوانه و فریاد افتاده بودند، می شد حدس زد که چه جانیانی هستند. جوانه، عزم اصلاح فرهنگ سیاسی را داشت؛ لذا «فرهنگ و سیاست» از آن رویید. دست آن بانیان اما، این جانیان را پرورید. آن بانیانِ لولی و این جانیانِ یاغی به جان جوانه ‌ی ثانی افتاده اند تا مگر این را نیز سر بِبُرَند. اما نمی دانند بذر ما را خداوند آن چنان افشانده و میخ ما را آنچنان کوفته که با این مزاحمت ها و زحمت ها از میان رفتنی نیست. ریشه ی نهاد ما در زمین و ضمیرِ این مردمان، نهان است. عمق ریشه ما به درازای تاریخ اصلاح طلبی است. تا اراده اصلاح بوده ما نیز بوده ایم. پس چراغی که ایزد افروخته را نباید این چنین پُف کنند که ریش و ریشه شان بسوزد. در شهر بگردید و ریش های سوخته را نظاره و نشانه کنید. در عکس ها، ریشِ بی ریشه گانِ تندخو و تندرو را بگیرید و ریشه های آنان را حدس بزنید!
ریاست محترم دانشگاه!
خود نیک می دانید این جنبندگانِ پیاده، فرمانبرانِ آن سفلگانِ سواره اند! در عکس ها مشخص است که تشخصی ندارند. نه! ریش اینان را نگیرید. اینان خادمان بی مواجب اند. ریشه را بگیرید که آمرانِ کاسب اند.
امروز داعشیانِ خارجی برای امنیت این شهروندان دندان تیز کرده اند؛ البته لاف گزاف می زنند این خارجیان بی چشم و رو! اما روی از داخلیان نباید تافت و خود را مقابل آنان نباید باخت؛ چرا که غفلت از اینان نیز رهزن امنیت است.
جناب دکتر آل بویه!
مشخص است که این عاملان، آمرانی دارند. مشخص است که اصلاح فرهنگ و سیاستِ این مرز و بوم مخالفانی دارد. تو گویی این تابلو (فرهنگ و سیاست) بالا رفته تا خشونت طلبان «تابلو» شوند! آن روز در شیراز با چوب و چماق به جان «فرهنگ و سیاست» و سیاسیانِ با فرهنگ افتادند و امروز در یاسوج! آن روز در فرودگاه گردن کشی کردند و امروز در دانشگاه چاقو کشی. پناه بر خدا!! تا مقصد بعدی کجا باشد، خدا داند؟
جناب دکتر!
مقصد بعدی اگر مشخص نیست، مقصودشان که مشخص است. عرض و غرض هم که مشخص است. دست اصلاح بگشایید و پای تزویر یان را بشکنید. نشان دهید که نظم و نظام اسلامی با این درشت گویی و تندخویی ها نسبتی ندارد. «سَر» این «خودسران» را به دیوار قانون بکوبید تا بدانند امنیت شهروندان چه حرمتی دارد و خدشه بر کیان نظام چه تاوانی.
این مختصر تنها یک مقصود دارد. آمرانِ بی چشم روی و عاملانِ دریده خوی را باید بر جای خود نشاند.
گفته بودم که آسایش تان را به اطاله نسایم. پس دامن سخن بر می چینم.
سعدیا بسیار گفتن عمر ضایع کردن است
وقت عذر آوردن است استغفراﷲ العظیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد