تاریخ درج خبر : 1394/09/10
کد خبر : ۵۲۵۶۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

شهروند گزارش می دهد: حمله به فعال سیاسی اصلاح‌طلب با چاقو

سریال حمله نیروهای خودسر به سخنرانی‌های قانونی این‌بار به یاسوج رسید. منابع خبری روز گذشته گزارش دادند سخنرانی آذر منصوری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در دانشگاه شیراز با حمله تعدادی از نیروهای خودسر به تشنج کشیده شده است.
به گزارش آنا علی آل‌بویه، رئیس دانشگاه آزاد یاسوج درباره لغو مراسم سخنرانی روز گذشته آذر منصوری فعال سیاسی در این دانشگاه گفته است: این مراسم مجوز داشته است و همه تدبیرها از قبل اندیشیده شده بود. رئیس دانشگاه آزاد یاسوج در تشریح اتفاقات رخ داده در این دانشگاه همچنین گفته است: من امروز صبح (یکشنبه) به یکی از واحدهای دانشگاه که نزدیک به چهارساعت با مرکز فاصله دارد، مأموریت داشتم. بنابراین از قبل سفارش کردم که از دانشگاه‌های دیگر و از دیگر مراکز افراد نیایند. دیشب هم جلسه شورای تأمین تشکیل شده بود و معاون استاندار، آقای دکتر محمدی، هم با من صحبت کرد. صبح هم با حراست دانشگاه صحبت کردم که این برنامه به نحو احسن برگزار شود. آل‌بویه تصریح کرد: با خانم منصوری که از تهران آمده بود، تلفنی صحبت کردم و به ایشان خیرمقدم گفتم و تأکید کردم که حریم‌ها حفظ و خط قرمزها رعایت شود. او همچنین گفته است: قبل از شروع مراسم تعدادی از افراد در سالن حاضر بودند که وقتی من تلفنی با حراست دانشگاه صحبت می‌کردم، صدای شعاردادن آنها را شنیدم. برای جلوگیری از آسیب‌ رساندن به خانم منصوری، وی را از سالن خارج کردند و بعد فرماندار و دیگر مسئولان پیگیر بودند که آیا جلسه برای عصر برگزار شود یا نه؟ وقتی با من مطرح کردند، گفتم الان که ظهر است و مجوزی که ما دادیم، برای صبح بوده است.
رئیس دانشگاه آزاد یاسوج در پاسخ به این سوال که «گفته می‌شود حراست دانشگاه به دانشجویان تندرو اجازه داده، بیشتر از سایر دانشجویان وارد سالن همایش شوند»، اظهار کرد: من به حراست تأکید کردم که حتما جلسه تحت کنترل باشد و طوری باشد که بتوانند جلسه را برگزار کنند و حریم‌ها حفظ شود ولی الان اطلاعی از این مسأله که شما مطرح می‌کنید، ندارم و به همین خاطر تأیید یا رد نمی‌کنم. باید پیگیر شوم. آذر منصوری نیز با بیان این‌که در این حادثه صدمه جدی ندیده است، به ایلنا گفت: اعضای انجمن اسلامی از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده بودند و مجوز گرفته بودند اما امروز به محض این‌که وارد سالن شدم، شعار دادند و اصلا اجازه صحبت به مسئول فرهنگی دانشگاه را هم ندادند. آذر منصوری همچنین گفته است: آنها به خودرو و بنده حمله کردند و دوستان برای جلوگیری از آسیب‌رسیدن به بنده، دور من حلقه زدند. بنابراین شانس آوردم که مرا نکشتند. عارف یزدانی دبیر تشکل فرهنگ و سیاست نیز در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به این‌که روز چهارشنبه مجوز این برنامه صادر شده است، گفت: شب گذشته (شنبه) فرماندار شهر آقای دکتر محمدکاظم نظری تأکید کردند که این برنامه برگزار شود. مسئول حراست دانشگاه آزاد هم درجلسه بود. اما درمیان جلسه مسئول دفتر نمایندگی رهبری زنگ زد و گفت: شنیدم قرار است برخورد فیزیکی علیه ایشان انجام شود که مراقب باشید که فرماندار اطمینان داد، حراست قول داده همه تمهیدات را انجام دهد. دبیر تشکل فرهنگ و سیاست دانشگاه یاسوج ادامه داد: صبح خانم منصوری را به هتل آوردیم برای صبحانه که به ما خبر رسید اجازه ورود به اعضای تشکل را به سالن نمی‌دادند و وقتی وارد سالن شدیم، دیدیم فقط اصولگرایان در سالن هستند. به یک‌نفر از بچه‌های تشکل‌های اصلاح‌طلب اجازه ورود نداده بودند. بعد که ما آمدیم، شعار مرگ بر فتنه‌گر سردادند و یک‌دفعه از سه طرف سالن شروع به حمله کردند و ما ایشان را اسکورت کردیم و به یک اتاق بردیم و حتی می‌خواستند در اتاق را بشکنند.
وی افزود: حتی وقتی ایشان سوار خودرو شدند، به خودروی ایشان حمله کردند و در این درگیری‌ها سه نفر از دانشجویان اصلاح‌طلب آسیب دیدند، دونفر از آقایان و یک‌نفر از خانم‌ها که به گفته این خانم یکی از دانشجویان اصولگرا با مشت به صورت ایشان زده و درحال حاضر بیمارستان است. یکی دیگر از دانشجویان هم با چاقو ضربه خورده و ظاهرا وقتی یک خانمی با چاقو به خانم منصوری حمله کرده بود، ایشان خود را حامل قرار داده بود.
سیدمحمدکاظم نظری فرماندار یاسوج نیز در پاسخ به این سوال خبرگزاری آنا که «آیا برنامه سخنرانی آذر منصوری در آیین افتتاح انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد یاسوج مجوز قانونی داشته است، اظهارکرد: بله، این برنامه از هیأت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی و از شورای تأمین استان مجوز قانونی داشته است.»

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد