تاریخ درج خبر : 1394/09/10
کد خبر : ۵۲۵۶۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مجتبی محققیان

شمارش معکوس انتخابات با شروع تلخ ، تخریب نامزدهای استان علیه هم….

سایت استان: مجتبی محققیان

انتخاباتی دیگر با حاشیه های بسیار ،بحث و جدل ، گفت و گو و بعضا تخریب نامزدها علیه دیگر شروع شده است و نمی دانم چرا تخریب و بداخلاقی در این سالها جزئی از تبلیغات انتخاباتی شده است؟ آیا انتخابات در ایران که همگی خود را ملتزم به دین مبین اسلام می دانند، با کشورهای غربی ، نباید تفاوت داشته باشد؟
آیا نتیجه این تخریب ها علیه یکدیگر جز تلاش غیرمنصفانه برای اثبات حقانیت خود و رواج بد اخلاقی چیز دیگری است؟
با شروع تبلیغات غیررسمی و رسمی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد، پدیده‌ای شوم و آفتی زیان‌بار که به سان تیری زهرآلود دین دین‌داران را نشانه رفته است، همانا بی‌اخلاقی‌های سیاسی‌، تهمت ، افترا و تخریب کاندیدای رقیب می باشد،که به گواه روایات ، فروش آخرت خویش به دنیای دیگران است. بدترین آسیب تهدید کننده انتخابات ، ترویج بی اخلاقی ها آن هم در جامعه ای اسلامی می باشد.
برخی نامزدها به جای تشریح توانایی ها ، برنامه و عملکردشان به مردم درصددند تا با تهمت و افترا و سعی در سیاه‌نمایی و تخریب کاندیدای رقیب ، به هر طرق ممکن خود را به بهارستان رسانیده ،که چنین کاری نشان از پلیدی درونی این اشخاص دارد.
نامزدها می‌بایست همواره در کلام، ادب را مراعات کنند. در حالی که نامزدها رقیب هم می‌باشند و رقابت، امری غیر از مخالفت است، با این همه برخوردها به جای آن که بر اساس ادب نسبت به برادر دینی باشد به شکل برخورد با مخالفان می‌باشد. “کاندیدهای محترم بداخلاقی و بدگویی و اهانت و تهمت و این حرف‌ها را مطلقاً راه ندهند”.
این بداخلاقی‌ها زیبنده کسی که می‌خواهد وظیفه قانونگذاری را بر عهده گیرد و زبان گویای مردم باشد، نبوده و نیست. چنین رفتارهایزشت و زننده ای (تخریب‌، بی‌ادبی‌ها، هتاکی‌ها، شکستن حرمت‌ها و …) هیچ کدام در شأن یک انسان واقعی نیست.
ما به انتخاباتی آزاد و سالم اعتقاد داریم و باید تلاش کنیم همه گروه‌ها و جریان‌ها با محوریت اخلاق اسلامی در عرصه رقابت حضور یابند، و در چهار چوب قانون به فعالیت خود ادامه دهند. و در ‌‌نهایت این مردم هستند که باید تشخیص دهند به چه کسی رای ‌دهند.
همانگونه که بارها مقام معظم رهبری تاکید فرموده اند افراد باید خود را به عنوان یک خادم و با هدف خدمت به مردم معرفی کنند و در معرض انتخاب مردم قرار دهند. اما متاسفانه هر چه به انتخابات نزدیک میشویم همه ی تلاش برخی نامزدها از هر طیف و گروه هی بجای معرفی خود معطوف به این می شود که پرده از برخی رفتارهای رقیب خود برداشته یا وی را متهم به برخی سوء رفتارها در مسائل مختلف نماید.
پس بدانیم که دست‌یابی به انتخاباتی سالم که بر پایه اصول اخلاقی بنا شود نیازمند آن است که همه نامزدها و هوادارانشان، اخلاق انتخاباتی را مراعات و در تبلیغات از کج اخلاقی ، جدال باطل و تخریب رقبای انتخاباتی حذر کنند.

نتیجه نهایی به دست آمده از مواجهات و مناقشات ناصواب ، ایجاد یاس و ناامیدی در مردم نسبت به نظام و انقلاب اسلامی باشد که در نهایت به شاد شدن دشمن می انجامد و حرکت در جهت تحقق خواسته اصلی دشمنان انقلاب اسلامی که همانا ایجاد فاصله در میان ” امام و امت ” و ” نظام و مردم ” است منجر میشود.پس امیدوارم که همه مردم و کاندیداهای محترم با ایجاد وحدت و یکپارچگی و حضوری حداکثر در انتخابات پیش رو و حفظ اخلاق اسلامی برگ زرین دیگری از کتاب پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را رقم یزنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمدی گفت:

  چهره های سیاسی باید الگوی شهر باشند نه اینکه جناب بزرگواری و تاجچردون اینطور در رسانه بر علیه هم همدیگر را تخریب کنند اگه قرار باشه نماینده استانها اینطور باشه چون چهره استان را خراب میکنن

 • ناشناس گفت:

  ایشالله خدا همشون رو به راه راست هدایت کنه و دیگه شاهد تخریب نباشیم…ای کاش بجای تخریب بفکر همدلی و مشکلات مردم این استان محروم باشن…

 • گچساران گفت:

  تاجگردون داشت زیاد دور بر میداشت به موقع بود محققیان

 • مصطفی دستفال گفت:

  نظر خود را وارد نمای

  ید…درود، متاسفانه این بداخلاقی های سیاسی وتخریب رقیب اپیدمی شده ومسؤلان زیربط باید راهکاری مناسب درمقابله بیندیشند

 • m vesoughi گفت:

  واقعن بجا بود

 • Ali vesoughi گفت:

  بسیار جالب بود جناب آقای مهندس محققیان،امید است جهت فروکش نمودن جریانات انتزاعی موثر واقع شود.

پربازديد