تاریخ درج خبر : 1394/09/11
کد خبر : ۵۲۵۷۰۷
+ تغییر اندازه نوشته -
سیدباقر موسوی:

مسئولان اجازه بروز اقدامات افراطی را به تندروها ندهند/ عدم حفظ حرمت یک خانم میهمان به دور از شأن مردم استان است

نماینده ادوار پنجم و ششم مجلس شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنما با اظهار تأسف از واقعه پیش آمده در دانشگاه آزاد یاسوج و لغو سخنرانی «آذر منصوری» فعال اصلاح طلب، گفت: متأسفانه خبر درگیری و برخورد به وجود آمده در دانشگاه آزاد صورت خوشی برای استان نداشت.
سید باقر موسوی جهان آباد، با بیان اینکه امیدواریم دیگر شاهد چنین رفتارهایی در سطح استان و شهرستان حتی با دیدگاه های سیاسی مختلف نباشیم، اظهار داشت: در حالیکه از قشر دانشجو و فرهیخته استان انتظار رفتارهایی توأم با حقانیت، انسانیت و آزادگی می رود، بروز رفتارهای تند و خشن و دور از سعه صدر موجب سرافکندگی مردم استان می شود.
وی، افزود: برگزار کنندگان چنین برنامه هایی وقتی تدارک می بینند مسئولیت دارند تمامی جوانب را سنجیده و هماهنگی های قانونی برای برگزاری مراسم را انجام داده و تدابیر لازم را بیاندیشند .
موسوی درگفتگوی اختصاصی با خبرنما، با اشاره به اینکه بنا به گفته بانیان، مراسم سخنرانی آذر منصوری مجوزهای قانونی لازم را داشته است، تأکید کرد: مسئولان برگزاری مراسم می بایست زمینه سازی فرهنگی لازم را حتی با جریاب فکری رقیب صورت می دادند و در بستری امن و با رعایت تمامی اصول اخلاقی، انسانی و با معیارهای آزادی بیان و مطابق با قانون این مراسم را برگزار می کردند و اجازه نمی دادند چنین فضایی که بار منفی برای استان دارد به وجود بیاید.
این فعال اصلاح طلب، اظهار داشت: به افرادی که برگزاری چنین مراسمی را برنامه ریزی می کنند توصیه می کنم برنامه ریزی شان باید به گونه ای باشد که هیچ بهانه ای به افراد افراطی و تندرو جهت اغتشاش و ایجاد فضای نامناسب و منفی ندهند.
موسوی، برخورد و درگیری به وجود آمده دردانشگاه آزاد اسلامی یاسوج را ازچند جنبه تأسف بار دانست و گفت: با وجود اینکه مجوزهای قانونی این برنامه اخذ شده و دعوت رسمی صورت گرفته بود می بایست امنیت این برنامه تأمین می شد و چنین فضای نازیبنده ای در دانشگاه و فضای سیاسی استان ایجاد نمی شد.

اقدام مهاجمان جوان برنامه سخنرانی دانشگاه آزاد از شأن دانشجو به دور است/ خواهران و برادران رفتارهای منطبق بر موازین اسلامی و اخلاقی داشته باشند

نامزد احتمالی شهرستان های بویراحمد و دنا، افزود: از مهاجمین جوان این برنامه که عمدتا دختران و پسران دانشجو بوده اند انتظار جدی دارم متوجه رفتارهای خود باشند و این خواهران و برداران رفتارهایی منطبق بر موازین اسلامی، اخلاقی و حقوق شهروندی از خود نشان دهند.
موسوی، با بیان اینکه اگر این اقدام سازمانی دهی شده بود و وظیفه گروهی تلقی می شد جای تأسف دارد و خاطر نشان کرد: اگر این مهاجمین از فرد یا تشکلی دستور داشته اند می بایست به آنان توصیه کرد صرف دستور هیچ فرد یا گروهی نباید چنین اقداماتی انجام دهند.
وی، افزود: اگر این اقدام خودسرانه بوده و مهاجمان به تشخیص خود عمل کرده اند که لازم است گفته است چنین رفتارهایی خلاف اصول اخلاقی، انسانی و زیرپا گذاشتن آزادی های مدنی و اجتماعی بوده و از شأن دانشجو و حریت و انسانیت به دور بوده است.

عدم حفظ حرمت یک خانم میهمان به دور از شأن مردم استان است

سیدباقر موسوی، به رخ دادن این واقعه ناخوشایند برای یک میهمان خانم اشاره کرد و گفت: در طول تاریخ زنان در استان کهگیلویه و بویراحمد ارزش و حرمت دیگری داشته اند و فارغ از هر گونه تفکر سیاسی لازم بود در وهله اول حرمت میهمان استان حفظ می شد و چنین رفتار دور از شأنی با وی صورت نمی گرفت.
نماینده ادوار پنجم و ششم مجلس شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، گفت: امیدوارم این واقعه آخرین رفتار خلاف قانون اینچنینی در استان باشد و همچنین امیدوارم همه گروه ها با درنظر گرفتن معیارهای اخلاقی، انسانی، قانونی و پیشینه تاریخی و فرهنگی استان از بروز چنین بداخلاقی هایی جلوگیری کنند.
موسوی، افزود: اختلاف نظر و سلیقه امری منطقی و پذیرفته شده است اما باید به آن سطح از توسعه یافتگی رسیده باشیم که با سعه صدر اظهار نظر گروه های فکری دیگر را پذیرفته و با رعایت اخلاق از هر گونه تنش و افراطی گری دوری کنیم.
وی، خاطر نشان کرد: فضای توأم با اخلاق و آزادگی بستری برای تعامل، گفت و شنود، بیان اندیشه های گوناگون و نظرهای مختلف ، در واقع فضای و بستری مناسب برای توسعه استان را فراهم می کند .
به عنوان یک همشهری بویراحمدی از بروز این اتفاق خجالت زده ام/مسئولان اجازه بروز اقدامات افراطی را به تندروها ندهند
موسوی، با بیان اینکه به عنوان یک همشهری بویراحمدی از بروز این وضعیت خجالت زده شدم، گفت: جوانان بهتر است سعه صدر بیشتری از خود نشان دهند و فضا را برای بیان اندیشه های مختلف فراهم کنند.
وی، به انتظار خود از مسئولان حوزه سیاسی و امنیتی استان، اشاره کرد و با بیان اینکه پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، تأکید کرد: مسئولان با اندیشیدن تدابیر قانونی، فرهنگی و مدیریتی لازم اجازه بروز چنین رفتارهایی را در فضای سیاسی و توسعه ای ندهند.
موسوی، با بیان اینکه مسئولان استانی و مملکتی اجازه بروز اقدامات افراطی را به تندروها ندهند، افزود: مدیریت ارشد استان می بایست زمینه و بستر قانونی را برای حاکمیت خردورزی، انسان دوستی، تعامل و تبادل افکار و توسعه استان را فراهم کنند.
نماینده اسبق شهرستان بویراحمد، تأکید کرد: بیشتر از اینکه انتظار برخورد قانونی با جوانان را داشته باشم از این جوانان انتظار دارم ضمن نقد رفتارشان، تفکر کنند و اگر با دیدگاه های شخص یا جریانی مخالفند تحمل خود را بالا برده و اجازه دهند حرف بزند و خودشان نیز عقاید خود را در یک فضای تعاملی بیان کنند.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ض-محمودی گفت:

  سلام و رود بر سید باقر موسوی جهان آباد دوستدار آزادی ،اندیشه، تفکر ، مردم سالاری وسربلندی قوم لر زنده باد اصطلاحات

 • سبدمنصورموسوی گفت:

  درودبرسیدباقرموسوی. که همیشه واقعیت راعنوان می کحد.ماها هم یار ویاور ت هستیم سیدعزیز

 • عبدرضاارجمند گفت:

  دروودبرسیدباقرموسوی،درودبراصلاحات

 • حامیان تاجگردون گفت:

  http://hamiyantajgardoun.ir/

 • خرامان گفت:

  الان که خوب میبینم حقمون بیشتر از این هم نباید باشه در کشور.فقر فرهنگی مادی سیاسی
  اوف بر ما اف

 • آریو برزن گفت:

  چند وقت پیش سخنرانی هدایت خواه الان سخنرانی این خانم. این مسخره بازی انتخاباتی بس کنید

 • م. یوسفی گفت:

  با سلام برخورد دانشگاه آزاد یاسوج با موضوع سخنرانی مجوز دار یک هشدار به جریانات اصلاحطلب بود که گروههای فشار تا کجا پیش خواهند رفت . آن گونه که از شواهد موجود مشخص است حراست دانشگاه کوتاهی کرده و از قبل نیز در جریان بوده ریاست دانشگاه باید پاسخگوی امنیت دانشگاه باشد.

 • ناشناس گفت:

  آقای محترم افراطی چیست شما از هر کسی افراطی ترید که تحصیل کرده های استان رامنزوی کردید وبیسوادانتان را در راس نشاندید آیا تحمل یک کلمه حرف مخالف دارید؟

 • بویر احمدی گفت:

  سلام مثل اینکه این سایت سایت رسمی اقای سید باقر موسوی و افراطیون چپ است

پربازديد