تاریخ درج خبر : 1394/09/11
کد خبر : ۵۲۵۷۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه حزب کارگزاران استان در خصوص حوادث دانشگاه آزاد یاسوج

حزب کارگزاران سازندگی استان کهگیلویه وبویراحمد در خصوص حادثه دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج بیانیه صادر کرد.
متن این بیانیه در پی می‌آید:
نیست در قاموس تان پرواز و پر /  باغ تان را حنظل کال است بر!
بار دیگر پیش از آنکه عقل بسنجد، دستی بلند شد، قبل از آنکه سخن شنیده شود، مشتی گره شد و این بار آزادی پیش از بیان بود که با سد خشونت مواجه گردید.
در پیشگاه هر وجدان بیداری، آنچه روز یکشنبه در این خطه از وطن رخ داد خلاف رای خردمندان است.دانشگاه! میهمان!زن! حرمت هرسه در یکجا شکسته می شود به دست عده ای که سالهاست از دست آنان، دستها بر خداوند است.
تا بوده تمام آنهایی که از داخل و خارج بر عشایر، این قوم پاک دل میهمان گردیده اند، از یک چیز به اشتراک سخن می گفته اند؛ مهمان نوازی؛ از سویی برای قومی که تا همین امروز، هرگاه گرهی در کار خلق می افتد، زنی را جلودار جماعت می فرستادند، تا شاید به حرمت او گذشت حاصل شود، چه تلخ و باور نکردنی است بر زنی که مهمان است، در صحن دانشگاه حمله ببرند و در کمال ناباوری حراست دانشگاه فقط نظاره گر بوده است.
اما دیگر برهمه خوب روشن است که پشت پرده این خشم ها و چاقوکشی ها که بدست عده ای فریب خورده رخ می دهد، گرگهایی فروخفته اند که در یک دهه گذشته در اختلاس و ارتشاء و سوء استفاده از بیت المال، حتی از پول داروی بیماران لاعلاج هم نگذشتند. اگر نبود تمهیدات فرمانداری چه بسا در همان فرودگاه حادثه شیراز و علی مطهری را به بار می آوردند.
چه نیکو فرمودند امام صادق (ع) که: (بدبخت ترین فرد اوست که آخرتش را بخاطر دنیای دیگران برباد می دهد).
حزب کارگزاران سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمد، به تاسی از آیه شریفه ((فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتعبون احسنه)) حمایت خود را از هرگونه اجتماع دارای مجوز قانونی اعلام نموده و هرنوع حرکت خشونت آمیز را که به هرشکل مانع آزادی بیان باشد، شدیدا محکوم نموده و خواستار پیگیری مجدانه استاندار، شورای تامین و دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد جهت برخورد با آمران و عاملان این برخورد شنیع و به دور از شان مردمان این خطه میباشد.
در سیاه چادرهای ایل ما صداقت و بی ریایی هویدا بود!
در کلبه های محقر دیار ما رونق اگر نبود، صفا، مهمان بود!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد