تاریخ درج خبر : 1394/09/11
کد خبر : ۵۲۵۷۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام آذر منصوری به انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد یاسوج

بعد از حوادث 8 آذر در دانشگاه آزاد یاسوج آذر منصوری پیامی را خطاب به دبیر و اعضاء محترم ” انجمن فرهنگ و سیاست “دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج ارسال کرده است که به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
دبیر و اعضاء محترم ” انجمن فرهنگ و سیاست “دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج

ضمن عرض تبریک بابت”افتتاح انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج مورخ 8 آذر 1394 “.

با قدردانی از تلاشهای بی وقفه ی میزبانان و برگزار کنندگان این نشست، که اگرچه با کارشکنیهای پیش آمده به شکل مطلوب برگزار نشد اما طیف افراطی و خشونت طلب، پیام خود را شفاف تر از برگزاری رسمی، به تمام مراجع رسمی و قانونی کشور ابلاغ کردند و طیف اعتدال و اصلاح طلب در مواجهه با آن، اعتقاد و التزام عملی خویش به چارچوبهای اخلاق و قانون و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران را در عمل جاری ساختند و هر چند برخی اتفاقات و رفتار های افراطی که در شان دانشگاه و دانشجو نبود، مانع از اجرای مراسم رسمی افتتاحیه شد؛ اما به باور من انجمن فرهنگ و سیاست یاسوج در این روز با پیامی شفاف و روشن حتی صریح تر از برگزاری رسمی مراسم با پیامی و زنگ خطری مبرهن از آنچه در بطن جریان افراطی در جامعه و حتی در جایگاه مقدس دانش و دانشگاه در حال تلاش برای نفوذ و توسعه است، افتتاح شد.
امید است که این انجمن، این تلخی ها را تجربه ای بداند، که قانون مداری، پرهیز از هرگونه افراط و تفریط، ارتقاء آگاهی، حقیقت جویی و توسعه فرهنگی را در راس برنامه های خود قرار دهد و در این رهگذار ازهیچ تلاشی برای جریانسازی گفت و گو با همه طیف ها و مجامع فعال، فارغ از اختلافات نگرشی فرو گذار نکند.
شایسته است که با این تکلیف و رسالت وزین، بر مشی اعتدال و اصلاح طلبی اصیل، آنچنان که امروز در مشی اخلاق و اعتدال و مدارا در عمل ثابت کردید. با پویایی بیشتر و امیدوارانه و صبورانه به راه خود ادامه دهید. از خداوند متعال شفا و سلامت آسیب دیدگان این رخداد تلخ به خصوص آقای بهنام زارعی که صدمات جدی به او وارد شده است را خواستارم .
ضمن اینکه همه دانشجویانی که حتی فرصت شنیدن نظرات مخالف خود را از خویش و دیگران گرفتند، دعوت به قانونمداری، رواداری، تحمل شنیدن صدای غیر از خویش، و تمرین خویشتنداری در عرصه ی سیاست عمومی خصوصا در مامن شریف دانشگاه می کنم و همچنان امیدوارم فضا و فرصتی برای گفت و گوی رو در رو و واشکافی آنچه محرک و بسترساز رفتارهای خشونت بار فیزیکی در عرصه ی گفتمان منطقی شده است، فراهم گردد.
در پناه حق موید و منصور باشید
آذر منصوری
نهم آذر ماه 1394

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد