تاریخ درج خبر : 1394/09/11
کد خبر : ۵۲۵۷۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مقداد عزیزی

پاسخی به یادداشت «صبح به خیر آقای فرماندار»

سایت استان: مقداد عزیزی*

(پاسخی به یادداشت «صبح به خیر آقای فرماندار» )

دور چارقدگلی عاطفه سراو د نیا
اخ وبختم صیی ناله ی برنو د نیا
جویل عفت وپاکی همشوخشک وابی
من رودخونه غیرت یه پچه او د نیا
دیو بی غیرتی افتایه وجونت و خدا
اگرامرو برونیش ومن دو د نیا

شکستن حریم دانشگاه و اهانت به فهم و شعور دانشجویانی که همیشه پرچم دار مبارزه با افراطی گری و خشونت بوده اند و آرمانشان رسیدن به اهداف والای نظام، در قالب گفتگو و آزاداندیشی بوده است، تا جایی که رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای دستور به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها در راستای همین هدف والا صادر نموده اند؛ این بار در دانشگاهی صورت گرفت که مردان و زنانش در همیشه تاریخ مدافع جمهوریت و اسلامیت نظام بوده اند.
در استان ما مرسوم بوده که حتی اگر خونی بین دو طایفه بوده و زنی برای بخشیدن آن به میان آن طایفه می رفته، خون را به آن زن می بخشیدند، حال چه بر سر فرهنگ و اصالت ما آمده که زنی را که میهمان برنامه ای مجوزدار در دانشگاه بوده است را هتک حرمت کرده و مرد و زن با سلاح سرد و مشت و لگد به جانش می افتیم و آبرو و عزت سرزمینمان را لگد مال میکنیم؟ وا اسفا…
در همین راستا مطلبی را از جناب آقای زریر حجتی مشاهده نمودم که کاملاً غرض ورزانه و در راستای اهدافی خاص اقدام به تخریب فرماندار بویراحمد و دنا نموده اند.
حضرت علی(ع) در نامه اش خطاب به مالک اشتر اینچنین فرموده اند:
“هیچ گاه خود را در زمانی طولانی از رعیت پنهان مدار! چرا که دور بودن زمامداران از چشم رعایا خود موجب نوعی محدودیت و بی اطلاعی نسبت به امور مملکت است، و این چهره پنهان داشتن زمامداران، آگاهی آنان را از مسائل نهایی قطع می کند. در نتیجه، بزرگ در نزد آنان کوچک و کوچک بزرگ، کار نیک زشت و کار بد نیکو، حق و باطل آمیخته می شود چرا که زمامدار به هر حال بشر است اموری که از او پنهان است نمی داند.”
جناب آقای حجتی؛
در راستای فرمایشات مولایمان علی(ع) جنالب آقای دکتر نظری پس از اعمال خشونت ها و بی قانونی هایی که توسط بسیج دانشگاه و عوامل بیرونی همراهشان در دانشگاه صورت پذیرفته جهت آگاهی از کم و کیف ماجرا وارد دانشگاه شدند و با مسئولین دانشگاه به صحبت نشستند و گزارشات لازم را جهت ارائه به وزارت کشور تهیه نموده اند.
عنوان کرده اید که فرماندار مخفی کاری کرده و به معاونت سیاسی و امنیتی استان اطلاع نداده اند، پس چگونه است که حاج فتاح محمدیان خود این ادعا را نداشته و عنوان می کند که سفر خارج از شهرستان خود را به خاطر برگزاری برنامه کنسل نموده ام.
عنوان نموده اید که فروکش کردن شعله های آشوب و نا امنی به همت دلسوزان نظام در دستگاههای مختلف صورت گرفته و نا امنی ها را متوجه فرماندار کرده اید.
در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیروی نظامی و انتظامی حق ورود به صحن دانشگاه را نداشته و صرفاً شورای تأمین امنیت را از فرودگاه تا درب دانشگاه به عهده دارد. چگونه و بر اساس کدام قانون، ایشان را مسئول نا امنی دانسته و تهمتی به این بزرگی زده اید؟.
از سابقه و عدم تناسب آقای فرماندار با اعتدال و هواداری فتنه گران نوشته اید. در جواب، مختصری از سوابق ایشان را یادآور می شوم، باشد که تهمت ها و افتراهایتان بر خود شما اثبات شود.
آقای دکتر نظری جانباز ۵۰% جنگ تحمیلی که ۱۶ ماه در جبهه های جنگ از کیان مملکت دفاع نموده و در عملیات والفجر ۸ و کربلای ۵، دو بار مجروح و تا مرز شهادت پیش رفته اند.ایشان ۴ سال مدیریت کل بهزیستی استان و ریاست انجمن پزشکان عمومی استان و عضویت در انجمن پزشکان کشور را در کارنامه خود دارند.
شما و دوستانتان را چه شده که فرهنگ جنگ و شهادت را به سخره گرفته اید و برای رسیدن به مطامع شخصی و گروهی خود، هرکسی را که مخالف ایده ها و نظرات شماست فتنه گر یا حامی فتنه می نامید و به آن می تازید.
از فرماندار محترم تقاضامندیم که پیگیر تهمت ها و افتراهایی که به ایشان زده اید باشد و در محاکم قضایی پیگیری نمایید.
بن مایه متحجرین جز جهالت و حماقت نبوده و نیست. چون حرف حق را قبول ندارند، متوسل به زور و گرز و خنجر می شوند. همانگونه که در دانشگاه عده ای خود سر، که مشخص بود با حمایت عده ای خاص دست به این اقدام زده اند، با دهن کجی به قانون خود را عین قانون پنداشته اند و عامل هرگونه اغتشاش و بی نظمی اند. در کجای قانون، دین اسلام و قرآن آمده است که بر یک زن مسلمان با خشونت تمام حمله و قصد جان وی را کنند؟ اسلام دین رحمت و عطوفت است و تفکرات داعشی و خشونت بار هیچ سنخیتی با تشیع و قرآن نداشته و ندارند.
امید که مسئولین قضایی، نظامی و انتظامی با برخورد قاطع با این عوامل بار دیگر آبروی برباد رفته ی سرزمینمان را بازگرداند و آرامش را به دانشگاه و دانشجویان این خطه هدیه کنند.
*عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی کهگیلویه و بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دانشفر ابراهيمي گفت:

  کارگزار،موتلفه و اعتدال توسعه و اعتماد ملی و رایحه خوش خدمت همکی در کیرند
  تا منصبی به کف اورد ه و نانی بخوریم و به غفلت نرویم
  اخ و بخت همه تو تا قیومت که سر تهرونیل مثل خروس جنکی به هم می پرید

 • صفدر جلیلی گفت:

  اقای عزیزی از قدیم گفته اند نه سی کور وربازی نه سی کر بخونی این گروه چیزی بنام قانون بلد نیستند وفقط منافع خودشان برایشان مهم است واسلام را به دل خواه خودشان تفصیر می کنند وبه اسم ولایت وغیره مردم را در قفس کرده اند وهمین افکار هست که داعش را بوجود می اورد خدا یک عقل ودرست حسالب به این افراد بدهدتا مسائل را رابا گفتگو به پایان برسانند

 • سبحان گفت:

  زنده باد جناب عزیزی. مرگ بر چماقداران

پربازديد