تاریخ درج خبر : 1394/09/11
کد خبر : ۵۲۵۷۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه مجمع اسلامی – سیاسی اساتید دانشگاه آزاد دهدشت در خصوص وقایع 8 آذر در یاسوج

مجمع اسلامی – سیاسی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت با صدور بیانیه ای نسبت به وقایه دانشگاه آزاد یاسوج واکنش نشان داد.

متن این بیانیه در پی می‌آید:

بار دیگر جریان عقل ستیز از دانشگاه سر برآورد و ماهیت خود را هویدا کرد. در مکانی که فکرها پرورش می یابند و تحجر و واپس گرایی محو میشود، گروهی این سنت علمی و عملی را نادیده گرفتند و عده ای از جوانان این مرز و بوم را اغفال نمودند تا نیت شوم خود را در محفل علم، فرهنگ و ادب اجرا کنند.
تحجر از بیماریهای بسیار خطرناک و زیان باری است که در صورت گسترش آن در بستر جامعه، روند رشد و اصلاحات را متوقف ساخته و نیروهای شایسته و کارآمد را از حرکت باز داشته و به یأس و نومیدی وامی دارد. همچنین مجال فعالیت عناصر فرصت طلب و شخصیتهای سودجود و استعمارگر را فراهم می آورد. از این رو، نه تنها برای فرد متحجر، بلکه برای کل جامعه و نسلهای آینده پیامدهای زیان باری را پدید خواهد آورد.
متاسفانه جریان عقل ستیز و دلواپس جزم گرا که تفکر و گفتگو را در هیچ کجای معادلات جهان امروزی قبول ندارد، تحجرگرایی را بر تفکرگرایی ترجیح داد و در ایامی که متعلق به سرور آزادگان جهان امام حسین (ع)، که به خاطر آزادی، رهایی از ظلم و اجرای عدالت هیچ خفتی را نپذیرفتند، یکشنبه سیاه این بار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج بوجود آوردند و ضمن بی احترامی به اربعین حسینی که در آستانه آن هستیم، دانشگاه که یک مکان مقدس علمی است را نا امن کردند و محفل گفتگو را به آشوب کشاندند. چنین تحرک نامبارکی در هیچ مکتبی توجیه ندارد و از اصل باطل و محکوم است. متاسفانه کار این گروه واپسگرا به فرهنگ قوم اصیل لر که ریشه در تمدن بشری دارد توهین کرده و سنت خوشایند مهمانپذیری این خطه را زیر سوال برده است و به میهمان زن که در فرهنگ قوم لر جایگاه ویژه ای دارد بی احترامی کردند.
مجمع اسلامی – سیاسی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت حمایت خود را از هرگونه اجتماع قانونی که مجوزهای لازم را دارد اعلام نموده و این واقعه تلخ و هرگونه عاملی که مانع آزادی بیان میشود را شدیدا محکوم می نماید و از استاندار محترم ، مسوولان دستگاه قضایی، شورای تامین و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد عاجزانه تقاضا دارد تمامی ابعاد این واقعه تلخ را بررسی نمایند و با آمران و عاملان برخورد لازم انجام شود تا بار دیگر شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.
مجمع اسلامی – سیاسی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • Johnavon گفت:

  I do enjoy the manner in which you have framed this challenge plus it really does give me personally a lot of fodder for cotaedirsnion. Nevertheless, because of everything that I have witnessed, I only trust as the actual feed-back pack on that men and women continue to be on point and in no way start on a soap box of the news of the day. Anyway, thank you for this fantastic point and although I do not necessarily agree with this in totality, I value the viewpoint.

 • علی رضا گفت:

  لا اقل میذاشتین صحت و سقم قضیه مشخص میشد
  چرا انقد عجولانه

 • رضا گفت:

  دانشگاه ازاد دهدشت شما بهتره از یه شخصیت سیاسی اصلاح طلب دعوت کنید بعد خودتونو میبینم !!!

پربازديد