تاریخ درج خبر : 1394/09/11
کد خبر : ۵۲۵۷۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل کانون پرورش فکری استان:

مشکل خودکشی در استان با 11 میلیون تومان حل نمی‌شود/ در شهری که سینما ندارد افزایش خودکشی‌ها امر عجیبی نیست

مدیرکل کانون پرورش فکری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی همچون خودکشی تنها با پذیرفتن واقعیات جامعه ممکن است و نه دور شدن از مردم، گفت: مسئولان و ادارات این استان باید به میان مردم و به بطن جامعه برگردند.

عیسی گرجی‌زاده در نشستی به مناسبت بررسی وضعیت خودکشی و راه‌های کاهش آن، اظهار کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد چنین مشکل بزرگی را می‌خواهند با ۱۱ میلیون تومان برطرف کنند که بدون شک ریشه‌کن نخواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست، افزود: ریشه عمده این مشکلات گریز از واقعیات است هر چند در این استان هم گریز از واقعیات، ورود به واقعیت و بیان آن نیز سخت و هزینه‌بر است.

وی گفت: با گفتن هر واقعیتی برخی افراد را متهم به ضد انقلاب می‌کنند در حالی که دوستداران واقعی این انقلاب باید با گفتن واقعیات، جلوی انحراف از مسیر اصلی را بگیرند.

شاید ما مسبب برخی خودکشی‌ها هستیم

گرجی‌زاده با مقایسه دو نوع تفکر در مواجهه با پدیده خودکشی ابراز داشت: برخی می‌گویند حتی نباید یک آخوند هم به مراسم تشییع فردی که خودکشی کرده برود در حالی که من اعتقاد ندارم چرا که باید مراسم درگذشت این افراد را جدی‌تر بگیریم و برای ما از یک مرگ عادی با دلیل مشخص، مهم‌تر و نگران‌کننده‌تر باشد.کانون پرورش فکری

این مسئول کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: وقتی فردی خودکشی می‌کند باید گریه کنیم چرا که شاید ما مدیران و متولیان بستر این خودکشی را فراهم کرده‌ایم.

آیا ما حرف جوانان را گوش دادیم؟آبا در تریبون‌ها به فکر رفع مشکلات جوانانیم یا توهین به این و آن؟

وی با بیان اینکه وقتی یک نفر به این علت می‌میرد باید از خود بپرسیم چه شده که این فرد خودکشی کرده است؛ تصریح کرد: اکنون ما مدیران و دست‌اندرکاران باید به این سؤال مهم پاسخ دهیم که آیا به واقعیات امروزی جامعه، تن داده‌ایم و آیا حرف جوانان این استان را شنیدیم؟

گرجی‌زاده اضافه کرد: باید از خود بپرسیم آیا وقتی تریبونی دستمان افتاده است آیا به فکر این جوانان و کمک به رفع ناهنجاری‌های جامعه بودیم یا به این و آن توهین کردیم و ناسزا گفتیم؟آیا وقتی مسئولیتی گرفتیم فقط خود را دیدیم و از آرمان‌های اصلی دور شدیم یا برعکس؟

grjizade

مدیرکل کانون پرورش فکری کهگیلویه و بویراحمد با شاراه به دردهای واقعی جوانان، توضیح داد: ریشه ناهنجاری‌هایی چون خودکشی واقعیتی در جامعه این استان است که باید به آن‌ها بپردازیم و در مسیر ریشه‌کنی آن‌ها باشیم.

برخی قطع مخابرات و چنین اقداماتی را راه کاهش خودکشی‌ها می‌دانند؟

وی، بیکاری جوانان و عدم زیرساخت‌هایی چون سینما در این استان را دردآور خواند و تأکید کرد: در شهری که سینما نیست و جوانانش کار می‌خواهند، افزایش خودکشی‌ها امر عجیبی نیست.

گرجی‌زاده تصریح کرد: وقت آن رسیده که به این مطلبه مهم پاسخ دهیم که ما در این استان چه کار فرهنگی کردیم برای این همه بیکاری و این همه وقت فراغت جوانان چه کرده‌ایم؟

وی با ابراز تعجب از برخی تفکرات در این استان خاطرنشان کرد: برخی در مورد پدیده‌ای مثل خودکشی این‌گونه فکر می‌کنند که اگر مخابرات را قطع کنیم، خودکشی‌ها کم می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی همچون خودکشی تنها با پذیرفتن واقعیات جامعه ممکن است و نه دور شدن از مردم، یادآور شد: مسئولان و ادارات این استان باید به میان مردم و به بطن جامعه برگردند.

منبع: ریواس نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد