تاریخ درج خبر : 1394/09/12
کد خبر : ۵۲۵۷۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -
سخنان تند رئیس دانشگاه یاسوج

شهدا را وجه المصالحه مسایل سیاسی نکنید

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: بهره‌برداری سیاسی از نام و فرهنگ شهدا امر نکوهیده‌ای است که امیدواریم این حرکت زشت از سوی جریان ها و تشکل های سیاسی متوقف شود.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه، مراسم «میثاق با فرزند روح الله» به مناسبت سالروز رجعت شهید گمنام و تدفین آن در دانشگاه یاسوج با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار،رئیس و معاونان دانشگاه یاسوج،مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای استان، مدیرکل اموراجتماعی استانداری، فرماندار بویراحمد، مشاور استاندار در امور ایثارگران، معاون بنیاد شهید استان و جمعی از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه بر مزار این شهید برگزار شد.

IMG_9168
دکتر محمودرضا رحیمی در این مراسم گفت: مکان یابی دفن این شهید در دانشگاه اشتباه بوده و باید در مکان مناسب تری در دانشگاه این شهید بزرگوار به خاک سپرده می‌شد.
دکتر رحیمی با اشاره به قصور مسئولان سابق دانشگاه در طراحی نامناسب سازه یادمان و کوتاهی پیمانکار در تکمیل و بهره برداری از این پروژه بیان داشت: پیمانکار قبلی این یادمان خلع ید شده و قرارداد مجددی با پیمانکار دیگری منعقد شده و اگر وضعیت هوا مساعد باشد در مدت کوتاهی تکمیل می‌شود.
رحیمی ادامه داد: تکمیل این پروژه از وظایف دانشگاه است که فقط مشکلات اداری تا کنون مانع ادامه کار بوده است.
رئیس دانشگاه یاسوج اظهار داشت: برخی بر اساس دلسوزی، پیگیر این موضوع بودند اما لازم است که همه بدانند که تلاش جهت تکمیل پروژه یادمان شهید گمنام دغدغه مسئولان و مدیران دانشگاه بوده و هست.
وی با اشاره به سوءاستفاده برخی تشکل ها و جریان های سیاسی از این موضوع یادآور شد: برخی از جریانهای خاص به دلایلی سعی در بهره‌برداری از فرهنگ شهید و شهادت به نفع تشکل و یا جریان خود را دارند که به همه آنها تذکر می دهم که شهدا را وجه المصالحه مسایل سیاسی نکنند.
وی با ادای احترام به شهید گمنام و خانواده های شهدا، از دو شهید هم کلاسی خود که مفقودالاثر هستند نیز یاد کرد.
در این مراسم از کارکنان ایثارگر دانشگاه با اهدا لوح تجلیل شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد