تاریخ درج خبر : 1394/09/13
کد خبر : ۵۲۵۸۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار بویراحمد:

افراد و گروهها به قانون احترام بگذارند

فرماندار بویراحمد گفت: افراد و گروهها به قانون احترام بگذارند
به گزارش سایت استان، محمدکاظم نظری در مراسم «میثاق با فرزند روح الله» که با حضور جمعی از مدیران استانی در دانشگاه یاسوج برگزار شد، با تسلیت اربعین حسینی گفت: سخن گفتن در جمع ایثارگران از جانفشانی شهدا و ایثارگران کار سختی است.

nazari
وی بیان داشت: افتخار ما در جمهوری اسلامی این است که پیرو و رهرو مکتب شهادتی هستیم که اباعبدالله پایه‌گذار آن بودند.
فرماندار بویراحمد اظهار داشت: امام حسین راه حل ابدی برای بشریت ارائه کردند و پیام آن این است که هر جا بن بستی در مقابل انسان ایجاد شد و مجموعه زر و زور تزویر همه راهها را برای اصلاح بر امت بست با کلید شهادت همه بن بستها را می‌توان گشود.
وی شهدا را گوهران تابناکی خوانند که به مثابه چراغ هدایت برای بشریت عمل می‌کنند.
نظری افزود: در جنگ تحمیلی توفیق زندگی با شهدا را داشتم و از خوبی آنها هر چه گفته شود باز هم کم است.آنان مصداق بارز وکامل از خودگذشتی بوده که جان خود را برای دفاع از کیان مملکت و اسلام و ولایت فدا کردند.
وی با ابراز اینکه پاسداشت فداکاری این بزرگان کمک به اقتدار و پیشرفت کشور است، تصریح کرد: هر چقدر این تجلیل‌ها و بزرگداشت‌ها در جامعه رواج یابد، شناخت همه مردم به خصوص جامعه دانشگاهی، نسل جدید و روشنفکران از شهدا بیشتر می‌شود و مسئولان نیز باید این فرهنگ نیکو را گسترش دهند.
این مسئول ادامه داد: شهدا چیزی برای خود نمی‌خواستند و فداکاری آنان برای دین و مملکت و نظام بود که باید از آن درس گرفت.

IMG_9219
نظری با بیان اینکه امروزه جای خالی فرهنگ شهادت در جامعه احساس می‌شود، گفت: منیت‌ها زیاد شده و بسیاری از کارها و اعمال مورد رضای خداوند و در راستای مسیر حرکت شهدا نیست.
نظری با اشاره به سخن خداوند متعال در قرآن‌کریم تصریح کرد: شهدا زنده و ناظر اعمال ما هستند و به عنوان کسی که توفیق زندگی در محضر آنان را داشتم تلاش می کنم در مسئولیتم نیز پیرو و رهرو آن شهدای بزرگوار باشم.
نظری تلویحا گریزی به حوادثی که طی روزهای گذشته در دانشگاه آزاد یاسوج اتفاق افتاد، زد و اظهار داشت: اگر امروز شهدا زنده بودند اولین توصیه‌‌شان این بود که قوانین جمهوری اسلامی که حاصل خون هزاران شهید است مقدس و محترم شمرده شود.
نظری ادامه داد: قوانین کشور ما از شرع گرفته شده و نقض قانون نقض شرع است.
فرماندار بویراحمد تصریح کرد: اگر همه افراد با گرایش‌های سیاسی و سلایق مختلف به قانون تن داده و خود را مافوق قانون ندانند بسیاری از این مشکلات که در جامعه و مخصوصا در دانشگاه به وجود می‌آید را نخواهیم داشت.
نظری در پایان گفت: همه باید با مبنا قرار دادن قانون و در یک فضای همدلی به ویژه در دانشگاهها به سمت توسعه و پیشرفت کشور گام برداریم.

در پایان این مراسم مزار شهید گمنام در دانشگاه یاسوج عطرافشانی شد.

IMG_9242

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد