تاریخ درج خبر : 1394/09/12
کد خبر : ۵۲۵۸۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -
صفا فضیلت:

وزرایی که با دست خود تیشه به ریشه دولت خودی می زنند

img_20150814_000500

در حالی که در همه دولت ها وزرا به عنوان بازوان توانمند دولت جهت رضایت عامه مردم از دولت وقت گام برمیدارند . برخی از وزرای دولت تدبیر و امید خواسته یا ناخواسته با اقدامات نسنجیده خود فاصله و شکافی عمیق میان مردم و دولت ایجاد کردند . که در صورت عدم ترمیم آنها باید به شعار تدبیر که از کلیدواژه های  دولت تدبیر و امید بود ، شک کرد. در راس وزرایی که به ریزش آرای دولت تدبیر و امید باید به آن اشاره کرد وزیر آموزش و پرورش قرار دارد وزیری که بر مسند یکی از وزارت خانه های عریض و طویل دولت نشسته است و با قشری از جامعه ارتباط دارد که بیش از یک میلیون سیصد هزار معلم و 13 میلیون دانش آموز را شامل می شود . وزارت آموزش و پرورش که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با اکثر خانواده های جامعه ارتباط نزدیکی دارد و پرسنل آن از تاثیرگذارترین اقشار جامعه در تمامی انتخابات گذشته و پیش رو می باشد نیاز به توجه عمیق و حساسیت بالا دارد و به جد میتوان بیان کرد که رضایت این وزارت خانه کار دولت را در حصول به نتایج طراحی شده کمک شایانی خواهد کرد و عدم رضایت پرسنل آن نتایج ناگواری را برای دولت ها رقم خواهد زد بعد از عدم رای اعتماد  نجفی برای احراز سمت وزارت آموزش و پرورش از سوی مجلس اکثریت اصولگرا که با یاس و حسرت جامعه فرهنگی همراه شد . معلمان انتظار داشتند فردی هم وزن نجفی برای این وزارت خانه معرفی گردد . اما در کمال ناباوری سرانجام علی اصغر فانی از فیلتر تنگ مجلس عبور کرد که در همان ابتدا با رغبت و میل فرهنگیان همراه نبود . فانی در طی دوران وزات خود برنامه منسجمی برای  حل مشکلات مالی و حقوقی فرهنگیان ارائه نداد تا اینکه خود فرهنگیان دست به کار شدند و با اطلاع رسانی های خود جوش عرصه را بر دولت برای توجه به وضعیت معیشتی خودشان تنگ کردند . در طی تحصن فرهنگیان وزیر دولت تدبیر امید در کنار معلمان قرار نگرفت و ارتباط مناسبی با فرهنگیان برقرار نکرد . و با دادن وعده رتبه بندی  تحصن فرهنگیان را به تعویق انداخت . رتبه بندی که نه تنها رضایت جامعه فرهنگی از دولت و وزیر را فراهم نکرد بلکه به بدبینی این گروه  از دولت و وزارت خانه منجر شد فرهنگیان همچنان معتقدند دولت روحانی با انتخاب وزیری ضعیف و کم تحرک به این قشر عظیم کم توجهی کرده و نباید انتظار چندانی از آنها برای حمایت از خود در انتخابات 96 داشته باشد .
وزیر دیگری که در ریزش آرای دولت تدبیر و امید موثر افتاد کرسی نیست جز وزیر صنعت  دولت . وزیری که به جای قرار گرفتن در کنار مردم و حمایت از حقوق مردم در تقابل با صنایع بی کیفیت سایپا وایران خودرو  با به کار بردن اصطلاح مردم خائن  جامعه  را نسبت به همدلی دولت با مردم دچار شک و تردید اساسی نمود و سرانجام با دادن وام های درازمدت و کمترین پیش پرداخت برای خودرو صفر جهت شکستن کمپین نخریدن خودرو صفر مردم را به یقین رساند که راه دولت از راه حامیان خود فاصله دارد . از فانی و نعمت زاده که بگذریم به رحمانی فضلی میرسیم وزیر کشوری که از ابتدا به وزیر معامله دولت با مجلس و شخص لاریجانی معروف گشت .  به اعتقاد اکثر تحلیلگران انتحاب رحمانی فضلی پاشنه آشیل دولت روحانی خواهد بود و سرانجام ضربه ای مهلک از این انتخاب  خواهد  خورد . وزیری که تمام انتصابات دولت به وی سپرده شد در همان ابتدا در انتخاب استانداران ضعیف عمل کرد و متعاقبا استانداران در انتخاب فرمانداران . تا جآیی که در اکثر استان ها نارضایتی شدیدی از مدیران ، فرمانداران، و استانداران دولت روحانی وجود دارد و حامیان دولت را نسبت به تصمیم خود دلسرد کرده اند. علاوه بر وجود ضعف در وزرای یاد شده میتوان به ضعف وزیر ورزش و جوانان در مدیریت ورزش کشور ،  تقبل طیب نیا وزیر اقتصاد برای دادن وام های بلند مدت و بدون سرمایه برای خریدن خودرو صفر ، عدم توانایی زنگنه برای تغییر در قیمت جهانی نفت و یکی به میخ یکی به نعل علی جنتی در وزارت ارشاد اشاره کرد .
باید اذعان کرد که دولت روحانی برای انتخاب مجدد در انتخابات 96 راهی جز ترمیم کابینه خود ندارد  و اگر بخواهد با همین ترکیب خود را در انتخابات پیش رو به مردم عرضه کند . باید منتظر عواقب آن باشد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

200x208
200x208