تاریخ درج خبر : 1394/09/26
کد خبر : ۵۲۵۸۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

پناه: بهرامی اصلاح طلب است/ سید باقر موسوی هم از اول اصلاح طلب نبود/ در استان کاندیدا نمی شوم

غلامرضا پناه،معاون امور اقتصادی سازمان کوثر و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران چند سالی هست در سیاست استان شخص شناخته شده ای به حساب می آید در مصاحبه با خبرنگار سایت استان از مسائلی سخن گفت که خواندنش خالی از لطف نیست.

به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران نظرتان درباره اعلام حضور آقای برقک در حوزه کهگیلویه چیست؟

هر شخصی که در مجموعه اصلاح طلبان استان فعالیت می کند از خرد جمعی و تصمیمات جمعی اصلاح طلبان در کهگیلویه تبعیت خواهد کرد,نه تنها آقای برقک بلکه هر شخصی که فاکتورهای شورای اصلاح طلبان استان را داشته باشد می تواند در لیست اصلاح طلبان بگنجد و به کارش ادامه دهد و اگر شورا به این تشخیص رسید که اقای برقک این دوره حضور پیدا نکند تابع نظر تشکیلات خواهیم بود و به نظر جمعی احترام خواهیم گذاشت.

اگرهم در این زمینه شورای شهرستان نتوانست حکمیت کند این مسئله در شورای استان مورد حکمیت قرار می گیرد وتصمیم لازم اتخاذ می شود.اما کسانی مثل اقای برقک که پذیرفته اند کار تشکیلاتی انجام دهند مطمئن باشید سریعتر از همه به رای شورا تمکین خواهند کرد.

شایعاتی در بعضی از رسانه ها مطرح شد که دیدار آقای بهرامی و تاجگردون از طریق شما انجام گرفت تایید می کنید؟

این سوال در همان رسانه ای که مطرح شد تکذیب شد، صادقانه می گویم از همچنین ملاقاتی کوچک ترین ارتباط و اطلاعی نداشتم.بعدا هم از طریق خود اقای بهرامی پرسیدم که ایشان گفتند با توجه به تز دکترای خود باید مطالبی را از مجلس تهیه می کردم که در راهرو با ایشان مواجه شدم و به عنوان یک هم استانی با ایشان صحبت و خوش و بش کردم.

بنده اگر جایی با اقای هدایت خواه برخورد کنم امکان دارد کلی با هم حرف بزنیم دلیلی بر اینکه این دیدار از قبل برنامه ریزی شده باشدنیست.اقای بهرامی گفتند که این دیدار اتفاقی بوده و به عنوان دو هم استانی با هم صحبت کردیم.

عده ای از اصلاح طلبان آقای بهرامی را به عنوان یک اصلاح طلب قبول نمی شناسند به عنوان یک اصلاح طلب نظر شما در این خصوص چیست؟

آیا اقای سید باقر موسوی جهان آباد از روز اول هم اصلاح طلب بوده؟آیا بنده هم از روز اول اصلاح طلب بوده ام؟آقای موسوی جهان آباد با جمعی از دوستان قبلا عضو حزب جمهوری اسلامی بوده است.

اعتقاد شخصی من این است که در منطق سیاسی اصل بر برائت و اقرار افراد است,وقتی شخصی اقرار بر اصلاح طلبی دارد درک نمی کنم که چه اصراری وجود دارد که این فرد اصلاح طلب نیست.

نه در مشی سیاسی و نه اخلاقی قابل قبول نیست، وقتی رسما یک شخص اقرار کند که اصلاح طلب بوده نه فقط اقای بهرامی هر کسی، بگوییم آن شخص اصلاح طلب نیست. انسان هادر گذر زمان و متناسب با شرایط اجتماعی و فهمشان به کمال می رسند.

آیا ناطق نوری امروز ناطق نوری دیروز است؟ طبیعتا تغییراتی وجود دارد.آقای ناطق نوری را الان نه به عنوان یک اصلاح طلب بلکه به عنوان یک نیروی اصولگرای میانه رو و منطقی می شناسند که به بقای جمهوری اسلامی کمک میکند می شناسند.

ما با تندروی مخالفیم , هرگروهی چه اصولگرا و چه اصلاح طلب بر مدار افراط قرار گیرد درکی نسبت به جامعه ندارد.

ما در زمان دانش آموزی وشروع جریان اقای موسوی یکی از اعتراضاتی که داشتیم این بود که یک گروه ده الی پانزده نفری شکل گرفته بود و حاضر نبودند نفر شانزدهمی به انها اضافه شود وبقیه هم باشند. انها برای همه جامعه تصمیم گیری می کردند.ما به خاطر شکستن این جریان در دوران جوانی پای اقای موسوی جمع شدیم.

هر کسی پیشینه ای دارد و اقای بهرامی معتقد است در قالب اصلاح طلبی رای داده است و ایشان پذیرفنته اند که در جرگه اصلاح طلبی باشند ما با کسانی مخالفیم که دیگران را نفی میکنند و میگویند ولا غیر.

همفکران ما به اقای زارع که سبقه اصول گرایی دارد، در فرایند رقابت زارع و هدایت خواه بسیاری از اصلاح طلبان به ایشان رای دادند.

در آن دوران یک جمع چهارنفره ای بودیم که از اقای موسوی خواستیم وارد انتخابات شود, که به تدریج کسان دیگری هم اضافه شدند.

هرکسی که می گوید اصلاح طلبم، جریان اصلاحات هم باید آن را با آغوش باز بپذیرد و در عین حال باید آن را به گفت وگو دعوت کند و اگر شرایط مورد قبول اصلاح طلبی را بپذیرد می تواند در جرگه اصلاحات جای بگیرد.

ما نمی توانیم بگوییم آقای بهرامی که خودش می گوید اصلاح طلب است اصلاح طلب نیست اما می توانیم در فرایند بعدی تصمیم گیری یک فرد قوی تر را انتخاب کنیم

من اقای بهرامی که می گوید اصلاح طلب است را ترجیح می دهم به کسی که میگوید اصلاح طلب نیستم. ولی می توانند کسی که شاخصه های قوی تری از اقای بهرامی در اصلاح طلبی دارد را انتخاب کنند

یکی از دوستانی که بنده مقالات شان را مطالعه میکنم اقای کمالی پناه است که انتظار دارم وقتی دست به قلم می شود با آگاهی قلم به دست گیرد

در روز معارفه دکتر نظری ته سالن نشستیم و یک صندلی خالی در کنار  ما وجود داشت که وقتی اقای بهرامی وارد سالن شد آمد کنار ما نشست؛ اولا ایشان گفته اند   که همزمان باهم وارد شده اند که این نشان از حمایت است

اولا,من اقای بهرامی که می گوید اصلاح طلب است را ترجیح می دهم به کسی که میگوید اصلاح طلب نیستم

دوما اگر کسی قوی تر از بهرامی وجود داشته باشد من او را به اقای بهرامی ترجیح می دهم

کما اینکه اگر اقای موسوی وارد عرصه انتخابات شود و اقای بهرامی هم به حضورش ادامه دهد قطعا از اقای موسوی حمایت خواهم کرد اگر اقای بهرامی حضور داشته باشند و اقای موسوی هم نباشند,شورای اصلاح طلبان استان کسی غیر از اقای بهرامی را انتخاب کند قطعا از انتخاب شورای اصلاح طلبان حمایت خواهم کرد نه نظر شخصی و قلبی خود.

در آن جلسه که این دیدار تصادفی اتفاق افتاد نگارنده مطلب می توانست تماسی بگیرد و صحت قضیه را جویا شوداین بد اخلاقی ها در رسانه کار قشنگی نیستو انتظار می رود هم رسانه و هم صاحبان قلم دقت عمل بیشتر نمایند.

تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات اخیر گرفته اید؟

من به طور قطع نه در استان و نه در تهران نمی توانم کاندید شوم.

چون رئیس دو شرکت هستم که در این دو استان هستند و بنای جدی حضور در انتخابات را ندارم، یکی دو تا از شهرها پیشنهاداتی دارند که در حال حاضر روی انها فکر می کنم

ولی در کل اراده قوی برای حضور در انتخابات ندارم و فکر می کنم در همان عرصه ای که هستم بهتر می توانم برای مردم مفید باشم

در مقامی که هستید تا کنون چه خدماتی را برای مردم استان عرضه کرده اید؟

کارخانه ارد و گلوکز یاسوج بیش از هشت سال تعطیل بود که ما این کارخانه را احیا کردیم و برای ۱۰۵ خانوار به صورت مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرد و دو فاز دیگر ان هم در دست بهره برداری است.

مجموعه مرغ تخم گذار و طرح بزرگترین پرورش ماهی سردابی کشور در استان در دست بررسی است.

یک طرح پرورش بچه ماهی و دو پروژه ساختمانی عظیم در صورت قبول کردن سازمان تامین اجتماعی برای تغییر بافت شهر هم در دستور کار سازمان ما قرار دارد.

گفت وگو: ایمان اشکوه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی رضا گفت:

  درود بر مهندس پناه

  • صفور شهرداری گفت:

   برا نماینده تهران کجا نام نویسی میکنند ؛ فرمانداری یاسوج قبوله یا باید برم تهران ؛ نظری یه زنگی و رفسنجونی بزن بگو من دارم میام

  • ناشناس گفت:

   بنده طرفدار رضاتوفیقی و پناه هستم سیدباقر هم که جای خود دارد

  • اسپلوت گفت:

   روشن گفتید اما خدایی هیچکس سید باقر و رضاتوفیقی نمیشه
   نماد قدرت و مظهر پاکی هستن
   در ظمن هر وقت اسمی از این بزرگان میاد لرزه به اندام خیلیا میفته و سعی در تخریب میکنن
   اخ سی رضاتوفیقی سال74 خوا دونه خودتو موسوی جهان آباد نعمت هستید که خدا نازل کرد به این استان…..

 • parvizi گفت:

  حضور مهندس پناه عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران و ثبت نام قطعی ایشان را به فال نیک می گیریم امیدواریم که مهندس پناه در انتخابات اتی که در حوزه تهران ،ری و شمیرانات کاندیدا هستند موفق و سربلند باشد و از همه هم استانی های مقیم در تهران حمایت از مهندس پناه را خواستاریم.

  • تهران گفت:

   من از نزدیک آقای مهندس پناه را می شناسم و با ایشان کار کردم اینجوریکه سخن می فرمایند نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت.هیچکس باقر نمی شه.بعنوان یک اصلاح طلب پیشنهاد می کنم به هدایتخواه رای بدهیم بهتر از افراد دو پهلو و منافع طلب است و دیگر از آقای هدایتخواه انتظاری نداریم دولت با ایشان همفکر نیست………

 • ناشناس گفت:

  ضمن احترام به همه کاندیداها، دکتر رهام یزدان پناه نخبه علمی و ملی کشور، دلسوز مردم، متدین واقعی و نه متظاهر، اهل فکر و ایده، دارای بیست سال تجربه عملی و میدانی، به همت همه مردم بویراحمد علیاء، وسطی و سفلی پیروز میدان خواهد بود. زنده باد کهگیلویه و بویراحمد و پیروز باد دکتر رهام یزدان پناه

 • محمد گفت:

  تیتر مناسبی برای متن انتخاب نشده است

 • روایی گفت:

  بهرامی لطفا ثبت نام کن تا به مردم ثابت کنی که همه چیز حرف نیست و انسان کاردان و عملگرایی هستی

  • وحید گفت:

   باز خوب شد شما دعوتش کردید وگرنه ایشان اصلا قصد ثبت نام نداشت!

 • بختياررضواني گفت:

  سایت محترم ،شایسته بود تیتر مقاله با متن همخوانی داشت ،و این نکته که انحصار اصلاحات وجمهوریت و اسلامیت ازطرف صو هرشخصی و هرگروهی صورت گیرد ازنظر شخصی و مردمی قابل پذیرش نیست

 • احسان گفت:

  آقای پناه دوستانی،ک قبلا اصلاح طلب نبودن ب قول شما،اما مث آقای بهرامی نیروی ویژه آقای هدایت خواه نبودن،دوستانی که نسبت نزدیک با آقای بهرامی دارین بخاطر منافع شخصیتی دفاع وعصبی بیجا نداشته باشین نسبت ب آقای بهرامی،بپذیریم ایشان قبلا نیروی ویژه ودست راستی آقای هدایت خواه بودن،ببینید تو انتخابات 92آقای بهرامی همزمان از چند کاندیدا حمایت کردن،آقای بهرامی تو شرایط خاص ادعای اصلاح طلبی کرده،والی هیچ وقت تو همه شرایط نگفته من اصلاحاتیم ،مخصوصا بعد انتخابات 88 ک کلا غیبش زد

 • ایت گفت:

  آقای پناه اصلاح طلبی بر اقرار نیست به عمل افراد است آقای بهرامی یه مدت با مرحوم مفتح بودند ی دور با هدایت خواه بودند حالا که به رای اصلاح طلبان نیاز داره میگه اصلاح طلبم اگه رفت تو مجلس شاید سر از جبهه پایداری دربیاره درثانی چطور شما از بهرامی دفاع میکنید ؟ شما به لطف جریان اصلاحات بخصوص شخص سید باقر شدی مهندس پناه والا همون پناه سال 1376 بودی خیلیها تو این جریان زجر وزحمت کشیدن وهیچ سودی هم ندیدن برو به فکر کار و کاسببت باش ، مردم خودشون خیلی باهوشن نیاز نیست من وشما بهشون بگیم که اصلاح طلبه یا………

 • اردوان گفت:

  آقای پناه معاون اقتصادی سازمان کوثر، احیانا شما نبودی وقتی قبل از انتخابات 92تعدادی از دوستان اصلاح طلب رو بازداشت کردن،شما تو دادگاه گفتی که من حق شکایت از این دوستان بازداشتی رو برا خودم محفوظ میدونم؟نبودی شما؟

 • طاهری گفت:

  تا آنجا که از ظواهر کار برمی آید پدر اصلاحات! قوام فروزان را از دادگاه آورده به عنوان نماینده اصلاحات مطرح کنه! و همانطور که همه می دانیم اصل بر حرف پدراصلاحات است! …. جناب پناه! کسی مخالف این نیست که نیرویی که قبلا اصلاح طلب نبوده حالا اعلام کند اصلاح طلب است منتها وقتی این کس بخواد بشه فرمانده و وکیل و نماینده کل اصلاح طلبان آنوقت است که جای سوال و نقد حتما وجود دارد. بدبختی اینجاست که آقایان دیروز به زارع راضی شدند امروز به بهرامی و خدا میداند دوره بعد احتمالا هدایتخواه را هم به نمایندگی اصلاحطلبان قبول کنند!

 • مهندس گفت:

  این پناه دیگه کیه ؛ اهل کجاست … آدمایی که از ترس اصول گراها فرار میکنن میرن حرفشونه نزنین ؛ مرد اونه که در استان بمونه واستقامت کنه ؛ کسی که به درد استان خودش نخورد به درد هیجا نمی خوره …

  • محمد گفت:

   کسی ک پست کشوری داره چطور توی استان بمونه !!؟ لطفا اول فکر کنید بعد نظر بدید…

  • ناشناس گفت:

   تو استان جایگاهی نداره مجبوره فرار کنه

 • hesam abbasi گفت:

  سلام ب وضوح ترس را در گفتار عدهای از دوستان میشود دید و حقیقت برای عده ای تلخ حرفای مهندس پناه متین و زیباست ب امید راه روشن فردا و پیروزی دکتر بهرامی

 • مهزیار گفت:

  نظرات مهندس پناه منصفانه است،کلا یه عده ای چون با شخص مشکل دارند هر چی هم بگه یه اشکالی به صحبتش وارد میدونند.دین ندارید لااقل آزاده باشید

 • قایدگیوی گفت:

  به نظربنده ی حقیر،آقای زارع تنهانماینده ی واقعی اصلاحات است.اگرنگاهی به انتصابات ایشون بکنیددراین راستاصورت گرفته،وگروه فعلی براساس منفعت اعلام اصلاح طلبی می کنند.قضاوت باشماست.

 • کربلایی رازیان گفت:

  درودبر بر مهندس پناه

 • شاهرخ بهروزیان گفت:

  مردمی بودن دکتر بهرامی و افزایش درصد قبولی ایشان بر کسی پوشیده نیست . نه تنها مهندس پناه بلکه سخنگوی شورای اصلاحات و همچنین دکتر مندنی پور نیز همانند مهندس پناه ایشون قبول دارند . با سپاس از نظرات دوستان اصولگرا پیرامون کاندید اصلاح طلب

 • شهروند گفت:

  همه می دانند شما جناب اقای پناه اصلاح طلب نبوده و نیستید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • دانشگاهی گفت:

  سلام… آخه کی از شما نظر خواسته…

 • جواد ر گفت:

  اگر بهرامی نره باید چهار سال دیگه هم در این حالت اسفناک باشیم والسلام

 • دارشاهی گفت:

  سخنان دکتر پناه بسیار منطقی و واقعی بود

 • ناشناس گفت:

  باابلاغ سلام اصلاح طلب واقعی حاج اقای رجائی نسب است اقای پناه حضرتعالی اصلاح طلب نبوده ونیستی

 • دختر لر گفت:

  درود بر بهرامی و پناه

 • کیان گفت:

  باید واقعیت ها را دید. در شرایط فعلی بهرامی بهترین گزینه اصلاحطلبان است. مهندس پناه هم از نخبگان و دارایی های استان ماست. قدر این دو عزیز را بدانیم و به پدریِ سید باقر امیدوار باشیم

 • دانشجوی سیاسی گفت:

  به شما توصیه میکنم مهندس پناه عزیز خودتو هزینه این مهره های سوخته نکن
  خدا به همراهت

 • شیخی گفت:

  انگار مهندس پناه به توصیه دوستان حزبی اش در کارگزاران سازندگی را بیش از مناسبات منطقه ای عمل میکند. همان چیزی را پیش میبرد که آقایان تهران از ایشان میخواهند !!!!!

 • دنا گفت:

  مطالب واقع بینانه و منطقی بود

 • امیر آقاپور گفت:

  متاسفانه بعضی از آقایان مثل دورانی که جناب مهندس پناه عزیز فرمودند خیلی انحصارطلب هستند و حاضر نیستند فرد دیگری وارد عرصه انتخابات و بطور کلی وارد عرصه مدیریتی استان شود، به همین جهت از این گونه ترفندها که آقای بهرامی اصلاح طلب نیست و یا فلان کس در این طیف نیست استفاده می کنند، و این موضوع کاملا با اصل تفکر اصلاح طلبی مغایر می باشد و باعث عدم پیشرفت جامعه خواهد شد. پس بیایید بر اساس منطق تصمیم بگیریم و پیشرفت و توسعه را به تعصبات کورکورانه و غرض ورزانه ترجیح دهیم.

 • پارس گفت:

  درتوانمندی دکتربهرامی شکی نیست..درحال حاظربهترین گزینه است

 • بهزاد کاظمی گفت:

  ” اولا,من اقای بهرامی که می گوید اصلاح طلب است را ترجیح می دهم به کسی که میگوید اصلاح طلب نیستم
  دوما اگر کسی قوی تر از بهرامی وجود داشته باشد من او را به اقای بهرامی ترجیح می دهم
  کما اینکه اگر اقای موسوی وارد عرصه انتخابات شود و اقای بهرامی هم به حضورش ادامه دهد قطعا از اقای موسوی حمایت خواهم کرد اگر اقای بهرامی حضور داشته باشند و اقای موسوی هم نباشند,شورای اصلاح طلبان استان کسی غیر از اقای بهرامی را انتخاب کند قطعا از انتخاب شورای اصلاح طلبان حمایت خواهم کرد نه نظر شخصی و قلبی خود. “

 • بهزاد کاظمی گفت:

  دوستان محترم سایت استان یا جناب اشکوه هرکسی تیتر را انتخاب کرده است یا بی سلیقگی به خرج داده یا بی انصافی.
  چنین تیتری از چنین گفتگویی بیشتر به رفتارهای سایتهایی همچون عصر… شباهت دارد تا سایت اخلاق گرایی چون شما.
  تیتر انتخابی با روح گفته های جناب پناه فاصله دارد بنحوی که مخاطب در ابتدا برداشت دیگری می کند و بعد از خواندن کل متن نظری دیگری خواهد داشت و این بی انصافی در حق مهندس پناه و البته در حق مخاطب است.
  بهتر بود از این بخش گفته های ایشان تیتری برمی گزیدید اگر اصرار بر نام بهرامی در تیتر باشد:

  • ایمان گفت:

   بهزاد کاظمی عزیز؛من با توجه به بحث هایی که این روزها در فضای مجازی مطرح میشه تیتر ها رو انتخاب کردم و هیچ غرضی در انتخاب این تیتر ها نبوده و نیست و دلیل انتخاب تیترها دغدغه های مخاطبانی بود که در فضای مجازی می دیدم

   • محمد گفت:

    شما باید بر اساس متن مصاحبه تیتر رو انتخاب کنید نه دغدغه مردم !!!

 • علی از لوداب گفت:

  اصلاح طلبی که هر روزی با یه نفر اصلاح طلب نیست اصلاح طلب فقط موقع انتخابات نباید اصلاح طلب باشه

 • مردم گفت:

  با سلام
  جناب آقای پناه بهتره بدونیم اصلاح طلبی به اقرار نیست گاهی بعضی دوستان به خاطر اینکه منافع بیشتر از اقرار به اصلاح طلبی دریافت می کنن به همین دلیل خود را اصلاح طلب می دانند اصلاح طلب بودن هر شخص را باید در عملکرد افراد و پیشینه اجرایی آنها پیدا کنیم منش اصلاح طلبی توی همه جنبه های زندگی فردی و اجتماعی افراد باید هویدا باشه

  • عضو جامعه مهندسین گفت:

   بهرامی هیچ زمان اصلاح طلب نبوده و چونکه الان دکان اصلاحات گرمه داره اصلاحات اصلاحات میکنه

  • روایی گفت:

   در رمانی ک هیچ کس نمیتونست اسم بنویسه واسه نامزد شدن در سال ۹۰ بهرامی پرچم اصلاحاتو بالا برد با اقتدار

   • حمید گفت:

    پس چرا اصلاح طلبان پرچم با اقتدار بهرامی را ندیدند و چسبیدند به جناب حاج زارع؟

پربازديد