تاریخ درج خبر : 1394/09/13
کد خبر : ۵۲۵۸۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسخ بسیج دانشگاه آزاد دهدشت به بیانیه مجمع اساتید

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت طی بیانیه‌ای، به بیانیه مجمع اساتید این داشته واکنش نشان داده است.

متن بیانیه در پی می‌آید:

ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، بدعت جدیدی از بیانیه‌نویسی آن هم به نام استاد دانشگاه و درسطحی بسیار پایین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهدشت که دارای اساتیدی فرهیخته و متدین و عالم می‌باشد، شاهد بودیم که پیرامون لغو یک سخنرانی در دانشگاه آزاد یاسوج، بدون بررسی دقیق و استادانه‌ی موضوع و صرفا براساس پیش داوری‌های یک طرفه و بیانیه‌های احزاب سیاسی مشخص در استان و ادبیات سایت‌های ضدانقلاب خارجی، کس یا کسانی قطعاً محدود به نام مجمع سیاسی اسلامی اساتید دانشگاه دهدشت قلم فرسایی کردند که مایه تعجب و تأثر و تأمل است.

ما ضمن محکومیت هرنوع افراطی‌گری و ورود احزاب و سیاسیون به دانشگاه و اظهار همدردی با دانشجویان خواهر و برادری که به جرم «شعار مرگ بر فتنه گر» یا در دانشگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و یا در خیابان‌های شهر یاسوج و هنوز هم تهدید می‌شوند و فریادرسی ندارند، اعلام می‌کنیم که:

فتنه و فتنه گری و ورود فتنه گران به دانشگاه خط قرمز ماست و مدیران و مجریان؛ قانون‌ها و چارچوب های مشخص نظام را در این خصوص رعایت نمایند.

از مدیران دانشگاه و نهاد‌های امنیتی و قضایی به جد درخواست می‌شود با ضاربان و هتاکان پیدا و پنهان به خواهران دانشجوی دانشگاه برخوردهای لازم در اسرع وقت به عمل آید و جلوی این همه بیانیه‌نویسی احزاب و گروه‌ها و افراد مغرض را در تخریب دانشجویان انقلابی و ارزشی بگیرند.

کسی که عنوان مقدس و با ارزش استاد دانشگاه را به یدک می‌کشد نباید براساس قضاوت های ژورنالیستی و عوامانه بیانیه رسمی بدهد . انتظار از استاد دانشگاه بسیار فراتر از این قبیل ادبیات عوام فریبانه و بچگانه است. بهتر این بود اگر اساتید عزیز ارشادی داشتند بعد از اظهار نظر مراجع ذیصلاح و شفاف شدن موضوع بیان می شد و آنگاه با ادبیاتی استادانه، همگان را موعظه می کردند و یا در این شرایط از دانشجویان صدمه دیده خصوصا خواهردانشجویی که مورد ضرب وشتم مدعیان فرهنگ وسیاست قرار گرفته دلجویی و همگان را به وحدت دانشگاهی فرا می خواندند.

خلاصه آنچه تحت عنوان بیانیه از جانب اساتید دانشگاه آزاد دهدشت آمده است هرگز در شأن، منزلت و اهلیت اساتید فرهیخته این دانشگاه نبود و بسیار متاثر شدیم که بیانیه و ادبیات بکار رفته در آن عین همان ادبیاتی بود که دیگر احزاب سیاسی استان همگام با سایت‌های خارجی علیه دانشجویان ارزشی و انقلابی در این چند روز بکارگرفته بودند.

والسلام

بسیج داشجویی دانشگاه آزاد واحد دهدشت

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد