تاریخ درج خبر : 1394/09/13
کد خبر : ۵۲۵۸۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -
نگاهی به وقایع 8 آذر یاسوج

جایگزین معاون سیاسی استاندار با تندروها همراه نخواهد بود/ چه کسانی از عواقب حادثه دانشگاه آزاد یاسوج بیشتر ضرر می‌کنند؟

معلوم نیست چه چیزی باعث شده برخی با حمله به محل سخنرانی خانم آذرمنصوری در دانشگاه یاسوج وی را عامل فتنه نامیده وبا ضرب وشتم حاضرین ،مراسم سخنرانی قانونی ودارای مجوز فعال سیاسی اصلاح طلب را بر هم زدند.!به قول سلحشور در فیلم آژانس شیشه ای « واسه این مملکت که هزارتا دشمن داخلی و خارجی داره، از صبح تا شب داریم جون می‌کَنیم؛ می‌کَنیم یا نمی‌کنیم؟ بعد آقا، خودی؛ شب عیدی می‌یاد اسلحه رو می‌ذاره رو شقیقه ما! این یعنی عدالت؟ چند تا جوون خونشونو برا آرامش این مملکت از دست داده باشن خوبه؟ چند تا؟ دِ بگو، خوب بگو دیگه.»(پایان نقل وقول)
لغو زنجیره ای برنامه های اصلاح طلبان با فشار برخی گروها ازشیراز درسال گذشته تا “ورامین و این آخری دریاسوج ادامه پیداکرد تا ثابت کنندکه دیگر یاسوج نه پایتخت میهمان نوازی وفرهنگ وطبیعت که پایتخت «فشار» و «ناپایداری» است!
اینکه به بانویی بی احترامی شده یا درسوی دیگر دختری دانشجو طبق ادعا ها کتک خورده ،اینکه مسببین لغو مراسم واتفاقات پس از آن تهدید به تعطیلی کلاس های درس میکنند ،اینکه کسی که عضو خانه مطبوعات استان است وطبعتا باید مدافع آزادی بیان ولو برای مخالف باشد اماخودش اولین کسی است که فرماندار بویراحمد را برای مجوز دادن باز خواست میکنند ،اینکه رسانه های نزدیک به لغو کنندگان یک همایش از برهم زدن مراسم با افتخاربعنوان فتنه خاموش دانشگاه آزاد یاسوج !فیلم وکلیپ منتشر میکنند مواردی هستند که طی روزهای گذشته دوطرف ماجرا به آن پرداختند،اما دراین تحلیل به بررسی روند چنین اتفاقاتی از آغاز دولت تدبیر درکهگیلویه وبویراحمدونتایج احتمالی چنین اقداماتی اشاره خواهد شد.
ابتدا کنسرت مجید خراطها ” و ” امید جهان ” دو خواننده پاپ کشور که قرار بود بمناسبت مبعث پیامبر اکرم(ص) عصر روز سه شنبه سی ام اردیبهشت ماه 93 در یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برگزار شود لغو شد.

اما جالب است بدانید درهمان ایام گروه لیان در بوشهر کنسرت موسیقی داشته. برخی گروه ها پشت در استانداری تجمع کردند مدیر کل شیرزن فرهنگ و ارشاد بوشهر پای مجوزش می ایستد. استاندار هم از نیروی انتظامی می خواد تجمع کنندگان بدون مجوز را متفرق کنند.کنسرت هم در نهایت اجرا شد. شورای تامین استان بوشهر هم نگذاشت هیچ اتفاقی در شهر بیفتد.
چندی بعد از اتفاق اول طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، قرار بود محمدرضا خاتمی درسالگرد2خرداددر شهر یاسوج سخنرانی کند و به گفته ارجمند از فعالان اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد، «مسوولان استان از جمله فرماندار با هماهنگی استاندار، مجوز لازم را برای برگزاری این سخنرانی در سالن شهید ایزدپناه شهر یاسوج صادر کرده بودند اما با توصیه‌هایی مجبور شدند تا مراسم را به تعویق بیندازند.(مراسمی که دیگرهرگزبرگزارنشد!)»

خبرگزاری «فارس» علت لغو همایش را فشار دانشجویان اعلام می‌کند اما ارجمند در توضیح بیشتر به «شرق» می‌گوید که «مسوولان استانی یعنی معاونت سیاسی – امنیتی به ستاد برگزار‌کننده توصیه کردند که برای جلوگیری از ملتهب‌شدن فضا، مراسم به زمان دیگری موکول شود،اما روز بعد معاون دولت پاکدست احمدی نژاد در یاسوج به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این دانشگاه سخنرانی میکند.
وحالا هم لغو سخنرانی آذرمنصوری که برخلاف اتفاقات قبل که تنها با لغو همراه بودند این بار چاشنی خشونت ودرگیری به آن اضافه میشود.
بدنیست کمی به عقب برگردیم ،هشداری که سال گذشته آیت الله ملک حسینی بعداز اتفاق رخ داده درشیراز برای علی مطهری ، با تیزبینی وآینده نگری خود به مسئولان استانداری تذکرداده بود:
نماینده مردم استان کهگیلویه وبویراحمد درمجلس خبرگان رهبری فرمودند: در سال آینده عنصرهای سیاسی از هر دو جریان به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کنند که باید همه جوانب و شرایط در نظر گرفته شود و علاوه بر این که نشاط سیاسی لازم را داشته باشیم بی‌حرمتی و حرمت‌شکنی هم نداشته باشیم.
آیت‌الله ملک‌حسینی با اشاره به حوادث اخیر شهر شیراز اظهار کرد: اتفاق بدی در شیراز افتاد که مقصرینی داشت و این اتفاق موجب شد که استان فارس حداقل دو سال از توسعه عقب بیفتد.
این استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: اگر کمی تدبیر از سوی طرفین وجود داشت چنین حوادثی رخ نمی‌داد و مشکلاتی ایجاد نمی‌شد که همه به ضرر استان فارس تمام شود.
اینکه تذکر آیت الله جدی گرفته نشد، اینکه رفتارها وعملکردبرخی با شعار همدلی وهمزمانی مد نظرمقام معظم رهبری همسونمیباشد،اینکه عده ای خود را بالاتراز قوه قضائیه میدانند و حق صحبت کردن برای مخالف زندان رفته را خلاف همه اصول وقانون کشورمیدانند،اینکه باور دارند سخنرانی یک زن دریاسوج میتوانند بیشتراز دانشگاه اصفهان به نظام ودستاورده های آن لطمه بزند ،اینکه فرصت حضور سرمایه گذار را از استان گرفتند،همه را میشود گذاشت به حساب برداشت های آنها از شرایط کشور.

خوب است بدانید،شبیه چنین اتفاقاتی در یک روند سریالی در شیراز اتفاق افتاد ودرنهایت پروژه علی مطهری رقم خورد، وهمان وقت رسانه ها وسیاسیون اصلاح طلب باورداشتند اگراستاندارفارس بعنوان ارشدترین نماینده دولت تدبیر وامید و رئیس شورای تامین در حوادث رخ داده دراین استان فقط یکبار وارد عمل میشدند و بقول دکترمطهری بجای لغو کردن مراسماتی که دارای مجوزقانونی بودند باخودسرها برخورد میکرد هرگز شاهد بروز قدرنمایی اوباش ها در مرکز پایتخت علم وادب ایران نبودیم.
اینکه این روند تا کجا دریاسوج ادامه پیدا خواهد کرد را به آینده واگذارمیکنیم اما،ختم کلام اینکه ،فراموش نکنیم نتیجه حرکت های افراط و دور از اخلاق تندروها بازی دو سر باخت برای آنها میباشد.
چراکه درآستانه سفردولت به استان وانتخابات اسفندماه،دیگر نه حامیان دولت چنین شرایطی را تحمل خواهند کرد ونه دولت هم میخواهدبیش از این عقب نشینی کندوحتما چاره ای برای این شرایط خواهد اندیشید.
معاونت سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمدکه این مسائل حول محور مسئولیت وی میچرخد، اگر برود تندروها کسی را از دست دادند که در مقابل همه بدرفتاری های آنان سکوت کرد و قطعا جایگزین وی تا به این اندازه با آنها همراه نخواهد شد و اگر فتاح محمدی بسیارمهربان بماند با اتفاقات پیش آمده باز هم او را از دست داده اند که دولت اجازه نخواهد داد پس از حادثه پیش آمده او اینقدر نرمش بخرج دهد.

منبع:راک‌نیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد