تاریخ درج خبر : 1394/09/14
کد خبر : ۵۲۵۹۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -
سیروس پاراد:

قانون گریزان منتقد فرماندار قانون مدار

فصل سوم از قانون اساسی که به بخشی از حقوق ملت می پردازد از اصل بیست و دوم تا بیست و هفتم به مواردی از قبیل:مصون بودن حیثیت جان مال و‌…افراد،احترام به عقاید دیگران،مخالفت با سانسور عقاید افراد جامعه،آزادی احزاب،جمعیت ها و انجمن های سیاسی وصنفی و تشکیل اجتماعات و… و مواردی از این دست اشاره دارد.
با این مقدمه و به حسب وظیفه برخود لازم می دانم که به اتفاقات تلخی که اخیرا در دانشگاه آزاد اسلامی رخ داد بپردازم.
در این اتفاق ناگوار که به مناسبت شروع به کار رسمی یک تشکل دانشجویی برگزار شده بود و از مراجع ذیصلاح قانونی مجوز داشت از یک فعال اصلاح طلب برای سخنرانی دعوت شده بود،که در همان ابتدای کارعده ای از دانشجونماها با سر دادن شعار و با هجوم به سمت برگزارکنندگان و سخنران جلسه نظم و امنیت برنامه را برهم زدند و با نادیده گرفتن اصول فوق الذکر از قانون اساسی خاطره ای تلخ در ذهن ها رقم زدند‌.
و اما عمق فاجعه از آنجا اشکارتر میشود که به جای ندامت و عذرخواهی و جبران این خطا،مرتکب اشتباهی بزرگتر می شوند و به شخصیت و جایگاه حقیقی و حقوقی فرماندار محترم شهرستان حمله ور می شوند(چنانچه از مرقومات مابعد حادثه مطلعید)و این چنین می خواهند همه ی گناهان و خطاهایشان را به پای وی بنویسند‌.
فرمانداری که خود از جانبازان دفاع از میهن در جنگ تحمیلی و امروز ادامه دهنده ی راه دوستان شهیدش در سنگر خدمت به مردم است.
جالبتر انکه خود را در جایگاهی می بینند که سکاندار یک جایگاه قانونی در یک دولت قانونی را این چنین مورد غضب قرار می دهند که این خود بسی جای تعجب و نگرانی دارد.
ناگفته پیداست که تحمل و ظرفیت شنیدن نظرات و دیده گاه های مخالفان و منتقدان از اصول اولیه ی مدنیت و فرهنگ های متعالیست و در فضای امن و عقلانیست که باب مذاکره و گفتگو باز است که میشود به ساختن جامعه ای سالم امید داشت،چرا که باید حداقل احتمال داد که شاید مخالف ما نیز به بخشی از حقیقت و واقعیت ها اشاره می کند.
و نیک میدانیم که در آیه ی ۱۸از سوره ی مبارکه ی زمر به مومنان بشارت داده شده است که همه ی سخنان و قول ها را بشنوند و از بهترینشان پیروی کنند.
اما بعد از گذشت تمامی اتفاقات رخ داده سخن من به دوستان مخالف این است که آیا بهتر نبود با استعماع نظر مخالفین،با منطق درست و صحیح و با بیان و قلم،و نه هوچی گری و چماقیسم و اغتشاش و اشوب و سر دادن شعارهای کور و.‌‌..به بیان دیدگاه ها و نظراتتان می پرداختید؟
برادران و خواهران مخالف چرا گمان می کنید که هر کسی برخلاف میل و‌نظر شما عقیده ای ابراز می دارد عامل انگلیس اسراییل و امریکاست و یا او را مامور و مواجب بگیر می خوانیدش؟
و انقدر هیاهو راه می اندازید تا انجایی که بحث به رسانه های ملی و حتی خارجی می کشد و چهره ای خشن،افراطی و بی منطق را از مردم استان به نمایش می گذارید.
سخن کوتاه کرده،از شما دانشجویان و جوانان هم استانی ام که در هر طیف،گروه و حزبی و با هر سلیقه ای که هستید می خواهم در این مقطع حساس بدور از خودخواهی ها کمی نیز به فکر محرومیت ها و ضعف ها و عقب ماندگی های استان رنگ رخ باخته مان باشید و اینک مسولیت ما این است که زمان حساس پیش رو را درک کنیم و فضا را با عقلانیت و گفتگو و منطق گرم نگه داریم(و نه با سانسور و بایکوت و شانتاژ و هیاهو و جنجال)و مواظب باشیم که با این گونه رفتارها موجبات دلسردی و دلزدگی مردم را فراهم نکنیم‌.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دانشجوی سنواتی گفت:

    احسنت بر سیروس پاراد ایشان از سلحشوران طایفه تامرادی میباشند
    سیروس جان دوست داریم

  • ياسوجي گفت:

    بسیار منطقی و محکم و مستدل بود
    احسنت بر شما

پربازديد