تاریخ درج خبر : 1394/09/14
کد خبر : ۵۲۵۹۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
شکراله علیزاده

وفاق، تنها راه نجات اصلاح‌طلبان کهگیلویه بزرگ

سایت استان: شکراله علیزاده

شهرستان کهگیلویه بزرگ ( کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده ) در طول تاریخ نقش موثر و پایداری در توسعه و تداوم حیات سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی استان کهگیویه و بویراحمد داشته است . نمود مادی این نقش را میتوان در شیوه معماری و شهرسازی شهر تاریخی دهدشت و روستاهای بیشمار اقماری این شهر در دوران گذشته مشاهده نمود . نخستین نمود توسعه و تمکن مادی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی هر ملت و قومی ، درشکل شهرسازی و شیوه معماری آنها متجلی میشود . از همین جهت ، وقتی به گذشته پانصد ساله دهدشت و اقمارش نگاه میشود ، ملاحظه خواهیم کرد که طی این دوران شهر دهدشت و روستاهای اقماری آن از حیث معماری و تاسیسات زیرساختی در فراخور نیازهای روزگار خویش در سطح بالایی از اعتبار لازم برخوردار بوده است . این مهم بدست نمی آمد مگر با تلاش و کوشش مردم و فرهیختگان این منطقه.
اکنون در آستانه‌ی انتخابات مجلس قرار گرفته‌ایم . مردم این شهرستان قصد دارند فردی را به مجلس بفرستند که دردهای آنها را درمان کند . دردهای انباشت شده ای که طی دوران گذشته کسی قادر به درمان آنها نبوده و قطعا در آینده هم هیچ نماینده ای قادر به رفع همه این دردها در کوتاه مدت نخواهد بود .
از زمانی که حوزه انتخابیه کهگیلویه از گچساران منفک و صاحب کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی شد تا هم اکنون جناح راست یا اصولگرا (هم طیف معتدل به نمایندگی آقای موحد و هم طیف تند رو به نمایندگی آقای بزرگواری) ، سکان نمایندگی این شهرستان را عهده دار بوده و جناح چپ یا اصلاحطلبان علی رغم اینکه از نظر کیفی دارای نیروهای موثر و مدیر و صاحب تخصص و از نظر کمی ، دارای میزان آرای بالا بوده ، اما هیچگاه موفق به کسب کرسی مجلس نشده اند . عدم توفیق اصلاح‌طلبان در این بین دلایل متعددی داشته است که از مهمترین آنها میتوان به عدم یکپارچگی آنها در بزنگاه دوران انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود . در اینجا با توجه به اینکه امید میرود دوستان اصلاح‌طلب در این دوره از انتخابات به یک اتفاق نظر برسند لذا ضرورتی به واشکافی عدم یکپارچگی و دلائل آن در ادوار گذشته نیست . اما نکته مهمی که در این باره میتوان به آن اشاره کرد ، این است که همه ی دوستانی که به نحوی از انحاء ، به عنوان فرهیخته‌ی این جریان سیاسی چه در مرکز حوزه ی انتخابیه و چه در حوزه های تابعه ، فعالیت داشته و مردم آنها را به عنوان سران و افراد شاخص جناح اصلاحطلب قلمداد میکردند ، هر کس به اندازه وزن و جایگاه سیاسی خود در این عدم توفیق سهیمند .
با این وصف اکنون ضرورت دارد همه ی دوستان اصلاح طلب بویژه جناب آقای لاهوتی و جناب آقای منطقیان و جناب آقای رضاتوفیقی به عنوان ستونهای اصلی و ریش سفیدان جریان اصلاح طلب شهرستان بزرگ کهگیلویه با کسب اجازه از سایر عزیزان و بزرگواران این جریان در شهرستانهای چرام ، لنده ، بهمئی وبخشهای تابعه ی این شهرستانها ، تشکیل جلسه داده و راهکارهای لازم وفاق را تدوین وآینده این جریان را روشن نمایند . بدیهی است در صورت عدم توفیق در ایجاد وفاق ، جریان اصلاحطلب شهرستان بزرگ کهگیلویه برای همیشه تکه پاره وبا توجه به سرخوردگی طولانی مدت تلاشگران این جریان ، تغییر ناخواسته ی مدیریت آن به شکل شهرستانی و قومی و قبیله ای و پخش آراء بدنه ی اجتماعی آنها بین سایر نامزدها ، حتمی است.

*بخشدار چرام در دولت اصلاحات

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرزندایل گفت:

  آفرین تااینان به توافق نرسندشانس رفتن یک اصلاح طلب صفراست

 • سید گفت:

  با سلام شما اقای منطقیان رو یه ادم با سواد میدونید عایا…

 • سید گفت:

  فرمایشات جناب علیزاده بسیار متین ، هر چند …کوشش بیهوده به از خفتگی.

 • لیزه گفت:

  دستم هیچ وقت به آرزوهایم نرسید آنها بسیار دورند. ولی درخت سبز صبرم میگوید : فرار نه !
  عقلی است ، تلاشی و امیدی !

پربازديد