تاریخ درج خبر : 1394/09/15
کد خبر : ۵۲۵۹۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -
بشارت جعفری

«گردنکشی‌های آشکار در برابر قوانین کشور»

در آستانه ی 16 آذر امسال، حادثه ی تلخی رخ داد که ژرفای آن فاجعه کم از 16 آذری که به خاطر آن هر سال این روز را گرامی می داریم نداشت و در توصیف سنگینی بار ناملایمت های آن بهترین گفته را شریعتی مرحوم داشته است که گفت: اگر اجباری که به زنده ماندن دارم نبود، خود را در برابر دانشگاه آتش می زدم.
وای بر ما که اکنون و پس از 62 سال از آن حادثه ی سیاه باز واقعه ای هم سنگ آن روز رقم می خورد.
حوادث یک شنبه سیاه دانشگاه آزاد، بی تردید ناجور ترین وصله هایی بود که بر تن نحیف قانون،قاموس و ناموس این حریم قدسی روا داشته شد.
بدعتی نامیمون که بدون شک اگر در اسرع وقت به صورت کافی و وافی واکاوی نگردد قطعا هزینه های سنگینی بر پیکر ساحت پاک این نهاد پر عظمت و حتی ساخت سیاسی کشور وارد خواهد ساخت.
پشت گرمی این عده ی قلیل از کجا آب می خورد که با برنامه ریزی مشخص از میان افراد درون و برون دانشگاه افرادی دست چین می شوند تا با چوب و چماق و چاقو چکمه در برابر قانون دانشگاه و جامعه گردن کشی کنند و نخبگان جامعه را اینگونه روانه ی بیمارستان کنند و دیگران را به تیمارستان تنهایی خود برانند.
چگونه است که شخص رییس بسیج با سوء استفاده از جایگاه رفیع بسیج و در جهت لکه دار کردن نام پاک بسیج در هنگام حضور عالی ترین نماینده ی دولت برخواسته از خواست واقعی مردم( فرماندار) جهت بررسی موضوع این گونه گردن کشی می کند در اقدامی خلاف صریح متون قانون بیان می دارد که:” من اجازه برگزاری جلسه ی سخنرانی را نخواهم داد،” این سخنان پرده برداری گام به گام از سناریوی خطرناکی است که نماینده ی آن خود را در مقام تقنین، تفسیر،برپایی محکمه و اجرای حکم آن قانون می بیند و یک جا ” دادگاه دانشگاهی” به پا می کند و دست به قلع و قمع نخبگان جامعه می زند.
اگر خوب در روند این حرکت شنیع و این چنین گردن کشی های آشکار در برابر قوانین موضوعه کشور( حمله به سخنرانی موسوی لاری) عمیق شویم، نشان از کودتای خاموش عده ای است، که با تسخیر نهاد های پاک و مردمی ای چون بسیج در جهت قبضه ی قدرت به سوی اهداف جناحی و جریانی خویش در وادی قانون گریزی یکه تازی می کنند.
به راستی مگر جز این است که داعشیان در برابر قانون طبیعت، انسانیت و حتی شرع و دین یک تنه ایستاده اند و تفسیر به مطلوب خود را به نام اسلام آن هم تنها برای رسیدن به مطامع حقیر خود با وحشیانه ترین شکل ممکن عرضه می دارد؟
اما دولت روحانی
دولت روحانی باید بداند که تاریک خانه هایی که ماهیت شان در بر هم زدن آرامش جامعه و به شکل واضح تر در دشمن سازی از همه به جز خودی ها و سپس تاخت و تاز همه جانبه بر غیر خودی هاست، شروع به فعالیت کرده و اگر کابینه ی وی در آستانه انتخابات تاریخ ساز اسفند ترمز این متعدیان به ساحت قانون را نکشد و به عقل کژ فهم آنان نفهماند که ساحت دانشگاه متفاوت از چاله میدان شعبانی و آرمانی آنهاست، بی تردید در برابر استراتژی فتح سنگربه سنگر آنها قافیه را از پیش خواهد باخت.
هم چنین با در نظر گرفتن تحرکات دل خون کن خاورمیانه( که هرگز در مخیله ی نافهمان نخواهد گنجید) کافی است تا در یکی از این گردان کشی های دانشگاهی و خیابانی زمینه ی نفوذ و دانه پاشی یکی از گروه های تروریستی و دندان گردهای منطقه ای معاند نظام فراهم گردد، که آن هنگام است که دانشگاه و جامعه و همه و همه یک جا تاوان آن را خواهند داد.

*رییس کمیته سیاسی حزب ندای ایرانیان استان

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد