تاریخ درج خبر : 1394/09/15
کد خبر : ۵۲۶۰۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تذکر به خانه مسافرهای غیر مجاز یاسوج/وام 100 میلیونی برای تغییر کاربری خانه های قدیمی به سنتی

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد صبح امروز در گفت و گوی تلفنی با فرماندار مرکز استان خواهان ساماندهی خانه مسافرها در شهرستان بویراحمد شد.
محمود باقری در این گفت وگو با اشاره به اسکان مسافردر طول سال تصریح کرد:به دنبال این هستیم اسکان مسافر را در تمام شهرستانهای استان از حالت سنتی به روشهای جدیدساماندهی کنیم که به کمک فرمانداران درشهرستانها نیاز داریم.
وی به برخی خانه مسافرهای غیر مجاز در شهرستان بویراحمد اشاره کرد وگفت:فرمانداری بویراحمد به کمک شورای تامین نسبت به اخطار و تذکر سریع به افراد متخلف در این زمینه این اداره کل را همیاری کند.
دبیر کار گروه گردشگری استان بوم گردی را یکی دیگر از روشهای ساماندهی مسافران با استفاده از ساماندهی خانه های قدیمی و در شهرستانها عنوان کرد و افزود:میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری حاضر به پرداخت وام های ۱۰۰ میلیون تومانی به متقاضیان تغییر کاربری خانه های قدیمی به خانه های سنتی با امکانات مدرن در مناطق گردشگری است.

وی بهسازی ،تکمیل اردوگاهها و برق رسانی به مکان های گردشگری را از برنامه های این سازمان در سال ۹۴ عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی طرح های زیر ساختی گردشگری را در شهرستانها دادند که در حال رایزنی با این افراد هستیم تا توسعه این صنعت در استان را فراهم سازیم.
وی تصریح کرد :با ایجاد شرایط مساعد برای گردشگران در سالیان گذشته شاهد رشد ۱۰۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به استانهستیم که به خوبی باید از این فرصت استفاده کنیم.

منبع: کبنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد