تاریخ درج خبر : 1394/09/15
کد خبر : ۵۲۶۰۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -
یارنسب:

امام حسین (ع) آموزگار بزرگ شهادت است

مدیرکل فرهنگی وتبلیغات بنیادشهیدوامورایثارگران کشور گفت: امام حسین (ع) آموزگار بزرگ شهادت است.

به گزارش سایت استان، ویژه برنامه اربعین حسینی با حضور اسکندر یارنسب، مدیرکل فرهنگی وتبلیغات بنیادشهیدوامورایثارگران کشور، محمود داربام مشاور امور ایثارگران استاندار و تعدادی ازمسئولین شهرستان، و برخی از خانواده شهدا و امور ایثارگران و فعالان مذهبی در مسجدامام علی(ع) شهر دهدشت برگزار شد.
اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیادشهید وامور ایثارگران گفت: آنچه مشخص و مورد وفاق همه علماء است، اربعین در بین انبیاء فقط مختص امام حسین(ع) است، و آن چیزی که در مکتب شیعیان جا افتاده، اربعین، به علت شدت مصیبت شهادت امام حسین علیه السلام است مصیبتی بود که نه سابقه داشته و نه لاحقه‌ای، فرق این مصیبت با مصایب دیگر روشن است.
اسکندر یارنسب ادامه داد: اربعین در حقیقت متضمن چند نکته است،یک پیام دارد، و این پیام چه مخاطبانی دارد،یا پیام آور اربعین و مخاطبان اربعین چه کسانی هستند.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیادشهید، بیان کرد: اصلا دلیل قیام امام حسین چه بوده، امام، فلسفه قیام خود را اصلاح امت جدش، پاسداری از آیین اسلام و ترویج و گسترش آن در جامعه و زنده کردن ارزشهای اسلامی بود، همان ارزشهای که حکومت اموی سعی می نمود آنها را نابودکند.
وی تصریح کرد: امام حسین از ابتدای حرکت از مکه به کوفه در طول مسیر با خطبه های خودمومنان و اصحاب هدایت می‌کرد و می‌گفت، امر به معروف و نهی از منکر انجام دهید، مگر نمی‌بینید به حق عمل نمی‌شود و از باطل جلوگیری نمی‌گردد اگر برای این تغییر این وضعیت مومن مشتاق دیدار پروردگارش باشد و جان خود را فداکند شایسته است
یاری نسب خاطرنشان کرد: نهادهای تبلیغاتی تحت سیطره بنی امیه به نحوی تبلیغ کرده بودند که به نمازخواندن امام(ع)شک می‌کردند، این تبلیغات اموی اینقدر قوی بود، وقتی کاروان اسیران به جاهای می‌رسید مردم آنجا شادی می‌کردند و کاروان را سنگ می‌زدند و می‌گفتند اینها از دین خارج شده اند.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیادشهیدوامورایثارگران گفت: فرق انسان با دیگر موجودات همین است، انسان هم انتخاب شونده خداست، هم انتخاب کننده است، وسعت نظرامام حسین را می‌توان در همان شب عاشورا پیدا کرد، و آن شب تاکید می‌کند هر انسانی باید خودش انتخاب کند، آن شب مشعل‌ها را خاموش می‌کند و راه را برای یاران باز می‌کند، تا بین شهادت و زندگی یکی را انتخاب کنند.
این فعال فرهنگی و مذهبی عنوان کرد: پیام این بود، هیهات من الذله، وقتی احساس می کنید باید وضع موجودسیاسی و اجتماعی جامعه را باید تغییر بدهی، حتی اگر نیروی اندکی دارید در مقابل سپاه عظیم، باید برای تغییر وضع موجود جامعه از جان خود و خاندانت بگذری.
این مسئول ادامه داد: امام حسین آموزگار بزرگ شهادت است، شهادت حسین(ع)یک مهر ابطالی بود بر نظریه شیطان، امام حسین با شهادت خود این پیام آگاهی و بیداری و بینای را برای همه ما و تاریخ مخابره کردند.
یارنسب گفت:پیام‌آور قیام حسین زینب(ع) است که در متن جامعه است، و همه اتفاقات عاشورا را داشت رصد می کرد و شاهد همه اتفاقات و در متن حادثه بود، حضرت زینب(ع) در همان روز عاشورا که امام به شهادت می‌رسد،خطبه‌های آتشین خود را علیه بنی امیه به راه انداخت، با خطبه‌هایش پیام آور عاشورا بود.

خبر و عکس: مسعود آرام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد