تاریخ درج خبر : 1394/09/16
کد خبر : ۵۲۶۱۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
س.ی.مرادی

اصلاح طلبان ِتَتَلیتی‎

مدتی ست، دنبال کلماتی می گشتم تا  آنچه که بر نسل جدید جریان اصلاحات در استان گذشته است را به تصویر کشم و البته نتوانستم، تا اینکه امروز صبح مطلبی را سایت استان کار کرده بود، با عنوان «]…[ درک فضای ذهنی شما برای ماها کمی دشوار شده است» و گم شده ی خود را در آن یافتم.

در آن مطلب نکات بسیار جالبی ذکر شده بود، از واکنش جوانان نسل جدید اصلاحات به یک نقد، تا قطعه شعری لری که به زعم نویسنده ی آن مطلب بسیار دلنشین بوده است و در ادامه نوشته بود:《درک فضای ذهنی شما برای ماها کمی دشوار شده،ارزش هامون کلا با هم متفاوته، شاید باور نکنید ولی در زمانی که شما داشتید به دنبال کلماتی آنچنان هتاکانه برای آن متن بی ادبانه می شدید، ما و آداروش ارجمندها داشتیم به سفارش شهرام رودشتیان برای مصرع “چه خشه تو بگروم امما نمیروم”یه مصراع تکمیل کننده پیدا میکردیم.»

آن جوان اصلاح طلب، در کمال صداقت، با کلماتش، تصویری از جوانان نسل جدید اصلاحات به نمایش گذاشته بود، که حقیر، مدتی ست به دنبال نگاشتن آن بودم و همچون گنگی خواب دیده تلاش می کردم تا شاید قلمم معجزه ای کند، که نشد!

اندیشه ی این جوانان، حاصل زایمان پر از درد جریان اصلاحات کهگیلویه و بویراحمد است.زایمان پردردی، که حاصلش، جوانانی ست، که دنیای سیاست برایشان، مثل گوش دادن به یک ترانه ی لری، صرفا یک تفریح جهت ارضای هیجانات جوانی است. جوانانی که نسل جدیدی از سیاست ورزان استان را تشکیل می دهند و آنها را –با اندکی اغماض- می توان “اصلاح طلبان تتلیتی” نام نهاد.تتلیتی هایی، که گاهی از سر تفنن، سرکی هم به دنیای سیاست می کشند.

در آخر، مصرع دوم آن بیت را همراه با عزیزان به نوبه ی خودم تکمیل می کنم:

چه خشه تو بگروم اما نمیروم

مِن یَه سایتی مطلبی وَ تِ بوینُم

پی نوشت:

1_ این مطلب ارتباطی با وقایع اخیر ندارد و صرفا قصدم از نگارش آن، نشان دادن تغییرات بنیادی در نسل جدید اصلاحات بوده است. البته اگر دوستان اصلاحات تمایل داشته باشند بدم هم نمی آید واقعیت آنچه که در هفته ی گذشته در یاسوج گذشت را بررسی کنیم!

2_ تتلیتی ها لقبی است که در فضای مجازی به میلیون ها طرفدار امیر تتلو خواننده ی زیر زمینی داده اند. این لقب را خود تتلو به طرفدارانش داده است. تتلیتی ها را می توان یکی از جدیدترین پدیده های فرهنگی کشور محسوب کرد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همکلاسی گفت:

  سید مه درو ایکنی، خدا دونه گپت تاریخی بی

 • منم سیاستمدا رم گفت:

  بنازمتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  عالی بود…………….

  مفید و پرمغز و سوزاننده
  حالا دیگه شروع میکنن به درج مطالب در سایت…..

 • بهزاد کاظمی گفت:

  و البته امثال جنابعالی که باوجود زیگزاگهای غزیب رفتاری تان از نظر این حقیر هرگز افراطی و پایداری چی نیستید و میتوان شما را جز فکری ترین و فلسفی ترین و حتا منطقی ترین جناح اصولگرایان دانست و شباهت تان به علی مطهری بسیار بیشتر از سعید جلیلی و ستارهدایتخواه همشهری خودمان می باشد به طور کلی استثنایی بر فضای جریان همفکرتان هستید و چه بسا تتلیتی های البته مخصوص به خود دوستان شما که نامگذاریشان بسیار خطرساز خواهد بود برای هرکسی بویژه این حقیر در میان ایشان باشد.
  دلسوزی شما قابل تقدیر اما اگر نگران هستید اول فکری به حال کلیت جوانان میهن کنید و بعد هم درمانی برای همفکران اوت از مرحله تان استاد عزیز من.

 • بهزاد کاظمی گفت:

  جناب مرادی عزیز اگه البته اشتباه نکنم؟
  شما دیگر چرا؟
  براستی مشکل تنها جوانان اصلاح طلب است یا بخش عمده ای از جوانان این مملکت؟
  براستی چند درصد جوانان اصلاح طلب اهل سیاست حتا از نوع تفننی آن خواننده مورد علاقه شان امیر تتلوست و دیگر مواردی از این جنس مضحک و سخیف تتلیتی یا پاشالیتی!؟!
  به شما اطمینان میدهم جوانان اهل سیاست حتا از نوع تفننی آن بویژه در میان جریان اصلاحات میانگین بسیار عمیقتر و آبرودارتری از کلیت جامعه جوان امروز ایران دارند.
  و البته با کمال تاسف کیفیت فکر و اندیشه در میان جوانان جریان اصولگرا بویژه از نوع افراطی و جبهه پایداری بسیار پایین تر از جریان رقیب اصلاح طلب است.

  • ناشناس گفت:

   گویی متوجه کنه (اصل) مطلب نشده اید!
   بحث گوش داد به موسیقی امیرتتلو نیست
   یه خورده دقت کن

پربازديد