تاریخ درج خبر : 1394/09/16
کد خبر : ۵۲۶۱۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست خبری با رئیس اتاق بازرگانی یاسوج اتفاق افتاد:

یک میلیاردی که 200 میلیون هم نبود/ صادرات گل و گیاهان دارویی به روسیه/ ماجرای اهدای پوتین به استاندار در روسیه

سفر هیئت تجاری استان کهگیلویه و بویراحمد به روسیه که سفری مهم و ارزشمند برای مدیران و سرمایه گذاران استان به حساب می آمد در بدو وردو این گروه به استان حاشیه هایی را به همراه داشت.
در بعضی از رسانه های محلی حضور این هیئت به شدت به سخره گرفته شد تا جایی که رسانه های استان تهمت هایی را به اعضای این گروه زدند که زیبنده نیست این موضوع دوباره مطرح شود.
بعد از این هیاهو و جار و جنجال ها اتاق بازرگانی یاسوج که تدارک دهنده این سفر بود نشست خبری با اصحاب رسانه استان برگزار کرد تا پاسخگوی همه شبهات آن ها باشد.

به گزارش سایت استان، جبار کیانی پور رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با شفاف سازی همه امور مرتبط با این سفر، به تمام شبهاتی که خبرنگاران و افکار عمومی مردم داشتند پاسخ کامل داد.
رئیس اتاق یاسوج گفت: کشوری را در عرصه بین المللی قدرتمند می نامند که بتوانند بازارهای بین المللی را فتح کند.
کیانی پور با بیان اینکه برجام نقطه عطفی در دیپلماسی ایران است،گفت: حضور هیئت‌های خارجی از اروپا،آمریکا و شرق آسیا بیانگر این است که تمام کشورهای دنیا به دنبال حضور در بازار امن ترین کشور خاورمیانه هستند و باید استان ما هم در راستای این مراودت‌های سیاسی و علمی در این عرصه‌های مختلف فعالیت کنند.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: ما به عنوان یک استان کمتر توسعه یافته باید با جدیت بیشتری پیگیر باشیم،یکی از اهداف این جلسه معرفی ظرفیت های ما به اصحاب رسانه و حضور ما در این عرصه است.
وی در خصوص این که چرا روسیه به عنوان مقصد هیئت تجاری انتخاب شد گفت: قبل از ما استان های همدان،خرم آباد،آذربایجان غربی و…به روسیه سفر کرده بودند.ایشان در ادامه اضافه کردند: روسیه استراتژیک ترین شریک ما در دوره تحریم بوده است،باتوجه با حوادث کریمه تمام کشورهای اروپایی روسیه را تحریم کرده اند و این فرصتی استثنایی است که ما بتوانیم بازار پر مصرف کشور پهناور روسیه را در زمینه مواد غذایی تامین کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج دلیل انتخاب استان امسک را پتانسیل بالای سرمایه گذاری دو جانبهاعلام کرد و گفت: ظرفیت‌های این استان در بخش‌های میدان‌های نفتی و گاز، وجود یک میلیون هکتار جنگل، مزارع و پرورش آبزیان و تولیدات کشاورزی به سفارت ایران در کشور روسیه ارسال شد و مطابق با این پتانسیل‌ها سفارت استان امسک را برای سفر انتخاب کرد.
کیانی در ادامه خاطرنشان کرد که سفیر ایران در روسیه این سفر را یکی از موفق ترین سفرهای هیئات اقتصادی کشورنامیده اند و انتخاب استان امسک را بسیار مفید و کارآمد برای این هیئت قلمداد کرد.
با توجه به اینکه برخی از رسانه ها هزینه این سفر را یک میلیارد تومان برآورد کرده بودند و منبع تامین اعتبار این سفر را بیت المال می دانستند کیانی با نشان دادن تمام اسناد این سفر، شایعات مطرح شده را به طور واضح پاسخ داد و گفت: برای سفر هر نفر شش میلیون و 300 هزار تومان هزینه شد و مجموع اعضا حاضر در این سفر 24 نفر بودند و در مجموع 161 میلیون به جز هزینه بار در این سفر هزینه شد و اینکه برخی رسانه‌های محلی به این موضوع که این سفر هزینه بیش از یک میلیارد تومانی هزینه داشته، کذب است.
رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه بدون حضور مدیران دولتی نمی‌توانستیم تفاهم‌نامه اقتصادی امضاء کنیم، اظهار داشت: ترکیب هیئت تجاری استان در سفر به روسیه مدیران اقتصادی مرتبط بودند و از بخش خصوصی از تک تک افراد فعال در حوزه اقتصادی برای حضور در این سفر دعوت کردیم و معاون اقتصادی سازمان اطلاعات در جریان ریال به ریال هزینه های پرداخت شده برای این موضوع هستند
وی در ادامه به این نکته هم اشاره کرد که حتی یک ریال از بیت‌المال در این سفر هزینه نشد و هزینه های انجام شده منوط به کمک هیئت‌رئیسه اتاق ایران است.

IMG_0140

جبار کیانی پور با ابراز تاسف از مطلب عنوان شده در سایت های استانی درباره هدیه روس ها به استاندار گفت: شمشیر و پوتینی که به آقای خادمی اهدا شد نماد فرهنگی و قومی استان امسک بود،همانطور که ما به مهمانان خود جاجیم وگلیم می دهیم که برخواسته از فرهنگ ماست.

وی با ابراز تأسف از بداخلاقی برخی رسانه‌ها، تصریح کرد: خیلی این کار زشت است که بگویند استاندار آلت دست کیانی است.

این فعال اقتصادی از ضرورت داشتن برنامه تدوین شده از ظرفیت‌های استان کهگیلویه و بویراحمد برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله نفت و گاز، آب، صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری، عنوان کرد: باید در شرایط کنونی با معرفی ظرفیت‌های این استان به دنبال جذب سرمایه‌گذار خارجی و داخلی با توجه به ظرفیت‌های عظیم استان باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی از امضای تفاهم نامه هایی در زمینه بازار گیاهان دارویی، گل و گیاه و محصولات کشاورزی با اتاق بازرگانی استان امسک خبر داد و اظهار کرد که به زودی این تفاهم نامه به مرحله اجرا می رسد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  جناب اقای کیانی بفرماییدچه کسانی راشمااطلاع دادهاید به جزء دوستان خودت ومسعولین استانی را که شما برای حفظ بقای خود دعوت کرده ای ایا از بیست کارخانه اب معدنی موجود دراستان که اکثرا به خاطرنبود بازار داخلی وخارجی به نابودی کشیده شده اند یکی رادراین سفر دعوت نمودید که شاید دریچه ای برایشان باز شود لطفا کمتر شعاربدهید

  • روابط عمومی اتاق بازرگانی گفت:

   اطلاعیه اعزام این هیئت از طریق سامانه پیامکی برای تمامی صنعتگران استان ارسال شد،همچنین از طریق فکس برای تمامی فعالین اقتصادی این اطلاعیه ارسال شده است، این اطلاعیه از یک ماه پیش در سایت ها قرار گرفته است که هم اکنون نیز همچنان بر روی سایت اتاق یاسوج قرار دارد.
   اگر اطلاعیه برای شما ارسال نشده است با شماره های اتاق تماس بگیرید تا شمارتون در سامانه ذخیره شود.
   اگر از صنعت آب معدنی نیز آگاهی داشته باشید ، حتما در جریان هستید که آب معدنی های کشور، در بازارهای دنیا قابل رقابت نیستند و امکان ورود به بازارهای دنیا مقدور نیست.

پربازديد