تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۱۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

از لزوم توجه به قانون تا شعرخوانی فرماندار/ برگزاری جلسه شورای اداری بویراحمد با دستور کار انتخابات

فرمانداربویراحمد: همه باید قانون را سرلوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی فرمانداری بویراحمد، جلسه شورای اداری شهرستان بویراحمد با دستور کار انتخابات به ریاست فتاح محمدی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و با حضور فرماندار و دیگر ادارات شهرستان در سالن اجتماعات برگزار شد.

814511716_104100_12096787564709567782
فرماندار بویراحمد با اشاره به اهمیت انتخابات در نظام‌های مختلف، اظهار کرد: در نظام مردم سالار که نوع جدیدی از حکومت در دنیا است و اساس حکومت بر نظر و رای وانتخاب مردم است.
محمدکاظم نظری انتخابات را مصداق  کامل مردم‌سالاری  دانست و گفت: با توجه به جایگاه مجلس ،برگزاری انتخابات وانتخاب نمایندگان مردم در مجلس هم مهم است و رای مردم امانت هست واعتقاد ما اینست که امانت دار رای مردم باشیم.
وی با تاکید بر اینکه در انتخابات سعی می‌کنیم نهایت بی‌طرفی را داشته باشیم و انتخاباتی سالم و پرشور و بدون حاشیه برگزار کنیم ، گفت: از آنجایی که مقام معظم رهبری رای مردم را حق الناس میداند ماهم سعی می‌کنیم از حق الناس به بهترین نحو ممکن حفاظت کنیم.
نظری با بیان اینکه در هر انتخاباتی اگر مشارکت حداکثری باشد دشمنان نظام اسلامی مایوس می‌شوند، گفت: کسانی که صاحب تریبون هستند به مردم این اطمینان را بدهند و اعلام کنند که انتخابات در همه مراحل از تایید صلاحیت‌ها تا برگزاری آن با سلامت برگزار می‌شود.
رئیس شورای اداری شهرستان بویراحمد اذعان کرد: از کاندیداهای انتخاباتی تقاضا داریم که خود را برای مردم اثبات کنند و در اثبات خود بکوشند و برای نفع دیگران قدمی برداشته نشود چرا که نفی دیگران دلیل اثبات نخواهد بود.
نظری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در برگزاری انتخابات اذعان کرد: از رسانه‌ها که نقش کلیدی در برگزاری انتخابات دارند انتظار می‌رود که همکاری و همراهی لازم را با مجریان انتخابات داشته باشند.
وی در ادامه تصریح کرد: رسانه‌ها نقش پر رنگی در برگزاری تمامی عرصه‌ها دارند و انتظار می‌رود اخلاق رسانه‌ای را حفظ کنند و در خصوص قضاوت دیگران آبروی افراد را حفظ کنند؛ مبادا خدای ناکرده حقی سلب شود و توسط رسانه‌ها کسی تخریب شود.
نظری با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نقش خود را به خوبی انجام دادند، گفت: امیدواریم رسانه‌ها همراهی و همکاری پرشوری در برگزاری انتخابات داشته باشند و قدمی در راستای ناامیدی و مشوش کردن جامعه و تلقین شک وتردید در بین مردم برداشته نشود چرا که این اقدام کمک به دشمن است.
فرماندار بویراحمد اذعان کرد: نظام اسلامی امانت‌دار رای مردم است و دولت اعتقاد دارد که باید امانت‌دار مردم باشد و ترتیبی خواهیم داد که نمایندگان در شمارش آرا حضور داشته باشد و مر قانون را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.
نظری با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها مطابق قانون ۱۱ انتخابات موظف هستند تمامی امکانات خود را در اختیار دست اندرکاران انتخابات قرار دهند، گفت: بیشترین حوزه انتخابیه و صندوق‌ها در حوزه‌های بویراحمد و دنا است که باید تمامی امکانات در اختیار مجموعه اجرایی انتخابات قرار بگیرد و هیچ کس حق ندارد که از ارائه خدمات و امکانات به دست اندرکاران اجرایی انتخابات ممانعت کند.
فرماندار بویراحمد اذعان کرد: نیازهای ما علاوه بر خودرو ،نیروی انسانی است که باید دستگاه‌ها همکاری لازم را داشته باشند و تاکید می‌شود که تا دوشنبه تمامی امکانات خود را به فرمانداری اعلام کنند.
نظری تصریح کرد: روسای ادارات در اطمینان بخشی به مردم در برگزاری انتخابات سالم حرکت کنند و جلب اعتماد از اهداف و برنامه‌های مسئولان و مدیران باشد. فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه اجرای قانون بدون هزینه نیست، گفت: برخی افراد خود را مافوق قانون می‌دانند و کسانی که قانون را دور می‌زنند بدانند که هدف مجریان انتخابات تنها رضای مردم است.
رئیس شورای اداری شهرستان بویراحمد تصریح کرد: مردم شهرستان بویراحمد مردمی فهیم هستند و مدیران در اجرای قانون و در تزریق فضای نشاط و امید پافشاری کنند.
فرماندار بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود گفت : تمام تلاش ما بر اجرای قانون خواهد بود والبته اجرای قانون بی هزینه نیست ،همیشه کسانی هستند که از اجرای قانون دلخور ونگران میشوند وسعی میکنند به مجریان قانون وکسانی که قانون را فصل الخطاب قرارمیدهند،حمله بکنند ؛چون آنها درخواستهای غیرقانونی خودشان رادارند وشاید خودشان را مافوق قانون بدانند.
فرماندار بویراحمد با اشاره به اینکه در این راه شاید کسانی باشند که از عملکرد مجریان قانون رضایت نداشته باشند گفت :مهم رضایت خداوند است ومردم خودشان دارای فهم وادراک بالایی هستند،بنابراین همه ی مدیران ومجریان قانون در مدیریت واجرای قانون پافشاری بکنند ودر تزریق فضای امید ونشاط به جامعه تلاش بکنند.
بالاترین مقام اجرایی شهرستان بویراحمدگفت : گاهی به جرم اینکه قانون رارعایت میکنی ،هستند کسانی که اتهام بی قانونی به شما میزنند وصرفا بمنزله تخریب شما گام برمیدارند،اما همه ی اینها باعث نخواهد
شد که درراستای اجرای قانون ذره ای پا پس بگزاریم.
فرماندار بویراحمد در پایان قطعه شعری از زنده یاد قیصر امین پور را با این مضمون دکلمه کرد:
سراپا اگر زرد و پژمرده ایم
ولی دل به پاییز نسپرده ایم
چو گلدان خالی لب پنجره
پر از خاطرات ترک خورده ایم
اگر داغ دل بود ما دیده ایم
اگر خون دل بود ما خورده ایم
اگر دل دلیل است ما آورده ایم
اگر داغ شرط است ما برده ایم
اگر دشنه ی دشمنان گردنیم
اگرخنجر دوستان گرده ایم
گواهی بخواهید اینک گواه
همین زخم هایی که نشمرده ایم
دلی سربلند و سری سر به زیر
از این دست عمری به سر برده ایم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد