تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۱۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت روز دانشجو

رئیس دانشگاه یاسوج در پیامی به مناسبت روز دانشجو، 16 آذر را نماد شعور و بلوغ فکریِ نسل بیدار و پیشروی جامعه دانشگاهی عنوان کرد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه، متن کامل پیام دکتر محمودرضا رحیمی به شرح زیر است:

IMG_9680

بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ درخشان ایران اسلامی از حماسه های غرور آفرین و رشادت های تحسین برانگیزی سرشار است که از میان آنها میتوان از میعادگاه تاریخی 16 آذر بعنوان یک حماسه با شکوه و یک فرهنگ ارزشمند ملی به نیکی یاد کرد.
بی شک 16 آذر نماد شعور و بلوغ فکریِ نسل بیدار و پیشروی جامعه دانشگاهی ما است که با نقش آفرینی موثر خود درمسیر استکبار ستیزی ، استقلال طلبی و آزادی خواهی این سرزمین نمایش درخشانی در سپهر سیاسی این کشور به ظهور رسانیده اند.
آنگاه که ندای حق طلبی دانشگاه با قوه قهریه پاسخ داده شد، موسم قیام دانشجویان فرا رسید و آنچه در اندیشه فرهنگِ، ایرانی-اسلامی شان بود رقم خورد تا امام خمینی (ره) در وصف این قلب های تپنده و بیدار جامعه بیان کنند: “دانشگاه مبداء همه تحولات است”.
دانشگاهی که همواره در کنار آحاد ملت در بطن تحولات سیاسی – اجتماعی کشور حضوری آگاهانه داشته است و با رقم زدن صحنه های جاودانی چون انقلاب شکوهمند اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، اوج بصیرت، آگاهی و میهن پرستی خود را نشان داده است.
اینجانب، ضمن احترام به مقام والای سه شهید جنبش دانشجویی و همه شهیدان عزیز راه استقلال و آزادی ایران اسلامی سالروز استکبار ستیزی و عدالت طلبی ملت قهرمان ایران را به همه جویندگان علم و اندیشه تبریک عرض می نمایم و بر خود لازم می دانم از همه تلاشها در جهت پیشرفتهای علمی کشور وجانفشانی شهدای سنگر علم که با نثار خون پاک خویش، راه استقلال و آزادگی را برای ما هموار نمودند و دانشمندانی که با اراده سترگ، گام در عرصه پژوهش گذاشتند تا همواره این ملت سربلند، مسیر تعالی خود را با قدرت و جدیت در همه ابعاد ادامه دهد ،تشکر و قدردانی نمایم.
در خاتمه؛ امیدوارم جامعه دانشگاهی کشور در کنار ملت بزرگ ایران و در سایه سار درخت تنومند ایمان، وحدت و همدلی، توسعه و ترقی میهنمان را در تمام مراحل علمی،اجتماعی،فرهنگی و سیاسی به بار اوردتا پرچم مقدس ایران در سراسر گیتی بر قله های افتخار به اهتزاز در آید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد