تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۲۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام فرمانداربویراحمد به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو

فرماندار بویراحمد در پیامی به مناسبت 16 آذر، دانشجویان و دانشگاهیان را از تأثیرگذارترین و پیشروترین اقشار جامعه در آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و ایجاد شور و شعور انقلابی در سیطره قانون عنوان کرد.

متن پیام محمدکاظم نظری در پی می آید:

nazari16

بسم الله الرحمن الرحیم
۱۶ آذر که بی شک از روزهای به یادماندنی و باشکوه تاریخ پر افتخار این سرزمین است،بیانگر پیوند عمیق دانایی و اندیشه در پرتو روح استقلال، آزادی و قانون مداری جامعه دانشگاهی تجلی گشته است؛ که همواره یادآور خروش، حماسه، استکبارستیزی و افتخارآفرینی دانشجویان و دانشگاهیان بوده که در سینه صفحات تاریخ از این نیروی فعال به نیکی یاد کرده اند.
آرمان گرایی در طول دوران مبارزات دانشجویان این مرز و بوم همواره به عنوان یک شاخصه مهم، مایه برکات و ثمرات فراوانی بوده است. ۱۶ آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجوی مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.
بگونه ای که امام راحل عظیم الشان (ره)، دانشگاه را مبدا تحولات می دانستند و رهبر معظم انقلاب نیز به کرّات بر لزوم آگاهی سیاسی دانشجویان و مشارکت در مدیریت جامعه تاکید ورزیده اند که مصداق بارز آن را می توان به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در محیط پویا و سرزنده دانشگاه، به دور از سیاست زدگی اما در راستای حقیقت اشاره کرد.
آن زمانی‌که استبداد و استکبار بر این سرزمین سایه سرد و سیاه خود را گسترانیده بود، این دانشجویان بودند که با روشن کردن شعله‌های آرمان‌خواهی و عدالت‌طلبی، روشنی بخش راه آزادی‌خواهی و استقلال ایران اسلامی گردیدند.
دانشجویان و دانشگاهیان همواره، از تأثیرگذارترین و پیشروترین اقشار جامعه در آگاهی بخشی، بصیرت افزایی و ایجاد شور و شعور انقلابی در سیطره قانون بوده اند. امروز نیز جامعه‌ی دانشگاهی ما در پرتو مشعل پر فروغ شانزده آذر، در اندیشه پیمودن راهی است که به آینده‌ای روشن منتهی می‌شود ؛ آینده‌ای که سرشار از عشق و امید مبتنی بر خردورزی، آزادی، گفتگو و کرامت های انسانی است.
به همین جهت جامعه دانشگاهی که همواره به عنوان چراغ بیدار و زبان گویای واقیعت های دنیای پیرامونش بوده است و در راستای فرهنگ ایثار و شهادت با تقدیم هزاران شهید گلگون کفن خوش نام از هویت و کیان این سامان دفاع کردند؛ ضمن حفظ موضع انتقادی و حساسیت های لازم در برابر عملکرد مسئولان، باید تلاش کنند تا با چهره ای واقعی از اسلام که همانا بر مهربانی و عواطف انسانی استوار است و شخصیتی سراسر عقلانی و عاطفی در نظام عزیز جمهوری اسلامی ایران دارد، همچنان حماسه بیافریند، تا روح امید در اندیشه تدبیر و عقلانیت همچنان روشن و فروزان نگه داشته شود.
اینجانب ضمن تکریم و بزرگداشت روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهدای دانشجو، از جامعه دانشگاهی خواستارم تا تلاش کنند که سینه ها از کینه ها پاک شوند و آشتی جای قهر و دوستی جای تقابل بنشیند تا علاوه بر کسب فضایل دینی و اخلاقی، که جزو لاینفک دانشگاه اسلامی است با درک شرایط ویژه کشور و باور راسخ به ضرورت وحدت، تدبیر، امید و همدلی در جهت نیل به توسعه پایدار و همه‌جانبه و ارتقای جایگاه علمی ایران عزیز، با متانت، شکیبایی و آرامش و قانون مداری عزم خویش را جزم نمایند تا با فتح قله های رفیع علمی،فرهنگی،سیاسی و اجتماعی، میهن عزیزمان را به جایگاهی شایسته در جهان برسانند .
نظری
فرمانداربویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد