تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۲۲۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دستگیری شکارچیان متخلف پارک ملی دنا با لاشه یک کل وحشی

رئیس پارک ملی دنای کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری چهار شکارچی متخلف در دو روز در پارک ملی دنا خبر داد و گفت: از متخلفان دو قبضه اسلحه و لاشه یک راس کل وحشی کشف و ضبط شد.

نجفعلی رجب زاده اظهار داشت: ماموران محیط زیست یک نفر از این شکارچیان متخلف را در بدو ورود به پارک ملی دنا در گامرزار میمند دستگیر کردند.

وی افزود: از این متخلف که به قصد شکار وارد منطقه شده بود یک قبضه اسلحه ساچمه زنی ، دوربین دوچشم و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد.

رئیس پارک ملی دنا در ادامه به دستگیری سه نفر متخلف دیگر که اقدام به شکار یک راس کل وحشی کرده بودند اشاره کرد و گفت : ماموران محیط زیست همچنین در منطقه سیچانی پارک ملی دنا حین گشت و کنترل و دوربین کشی منطقه بودند که متوجه وجود سه نفر شکارچی در منطقه می شوند که با گشت زنی بصورت محسوس و نامحسوس کنترل منطقه را به‌دست می‌گیرند.

رجب زاده افزود: نظر به کوهستانی بودن منطقه پس ازساعت‌ها پیاده روی ماموران موفق می‌شوند در نقطه‌ای محل مخفی سه شکارچی متخلف را که با استفاده از یک قبضه اسلحه هورنت(اسلحه با صدای کم ) اقدام به شکار یک راس کل وحشی کرده بودند را شناسایی و دستگیر کردند.

وی عنوان کرد: اسلحه هورنت بدلیل داشتن صدای کم و قدرت تخریب زیاد تبدیل به معضلی برای حیات وحش و ماموران شده است .

رجب زاده افزود: برای هر چهار نفر متخلف پرونده‌ای تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش تسنیم، جریمه شکار هر راس کل و بز وحشی 100 میلیون ریال تعین شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد