تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

گره ناگشوده ترمینال شماره 2 دهدشت

شورای ترافیک کهگیلویه باز هم نتوانست گره‌ای از مشکلات ترمینال شماره 2 دهدشت باز کند.
نشست شورای ترافیک شهرستان ظهر امروز در حالی برگزار شد که طبق معمول موضوع ساماندهی ترمینال شماره 2 واقع در بازارچه روستایی که برای استقرار گاراژهای قلعه‌رئیسی، دیشموک و لنده در این محل بنا به مصوبه‌ای در همین شورای ترافیک و در سال‌های گذشته روی داده بود یک پای ثابت نشست شد و وقت زیادی از جلسه را به خود اختصاص داد.

هرچند زیرسازی، تسطیح و آسفالت این ترمینال بارها مطرح و مورد تاکید قرار گرفته است اما شواهد عینی و گزارش‌های مردمی نشان می‌دهد تاکنون هیچ اقدامی در جهت رفع مشکلات انجام نشده و مسافران و رانندگان در بدترین شرایط با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند تا جایی که تعاون روستایی نسبت به تعطیلی آن اخطار و در تازه‌ترین اقدام با بستن درب‌های ترمینال اعتراض خود را نسبت به بلاتکلیفی این واحد مسافربری اعلام کرد.

جواد تخشا در پاسخ به اجرا یا عدم اجرای مصوبه گذشته شورای ترافیک مبنی بر آسفالت ترمینال شماره 2 با بیان اینکه شهرداری وضع مالی خوبی ندارد، اظهار داشت: کارخانه آسفالت به دلیل مشکل پروانه استاندارد در حال حاضر تعطیل بوده و فعالیتی ندارد.

شهردار دهدشت تصریح کرد:شهرداری در حد جمع‌آوری زباله این ترمینال همکاری لازم را دارد اما امکان آسفالت محوطه تا زمان صدور پروانه استاندارد کارخانه وجود ندارد.

عطا سلیمانی نیز با اشاره به مشکلات واگذاری زمین تعاون روستایی به ترمینال خاطرنشان کرد: به درخواست شورای ترافیک محوطه بازارچه روستایی در اختیار گاراژهای مسافربری قرار گرفت و مقرر شد دستگاه‌های ذیربط نسبت به تامین زیرساخت‌ها و فراهم شدن امکانات لازم اقدام کنند.

رئیس تعاون روستایی کهگیلویه با بیان اینکه این اداره متحمل هزینه‌های بسیاری در این زمینه شده است، افزود: در هیچ جای دنیا فراهم نمودن ترمینال در حیطه وظایف تعاون روستایی نیست.

سلیمانی با اشاره به راه‌اندازی بازارچه روستایی در این مکان تصریح کرد: این بازارچه زمینه اشتغال 60 نفر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه استقرار گاراژها در محوطه بازارچه می‌توانست به رونق آن کمک شایانی کند، افزود: اما به دلیل مشکلات فراوان در ترمینال هر روز شاهد نارضایتی شهروندان از وضعیت موجود هستیم.

سلیمانی با انتقاد از بلاتکلیفی ترمینال شماره 2 گفت: در هر جلسه‌ای مواردی به تصویب شورای ترافیک می‌رسد، اما عملی نمی‌شود.

همچنین رئیس پلیس راهور کهگیلویه از عدم ساماندهی این ترمینال ابراز نگرانی کرد و افزود: رفع مشکلات ترافیکی موجود در ترمینال شماره 2 نیازمند همکاری دستگاه‌های متولی است.

امیر اقبالی تصریح کرد: در پی بلاتکلیفی ترمینال مسئولان تعاون روستایی روز جمعه اجازه ورود تردد خودروهای مسافربری به این ترمنیال را ندادند و ترافیک ایجاد شده ناشی از بستن ترمینال منجر به وقوع یک فقره تصادف شده بود.

علی پوزش با بیان اینکه بارها از متولیان امر خواسته شده است امکانات و زیرساخت‌های ترمینال شماره 2 فراهم شود، تصریح کرد: مسافران و رانندگان از وضعیت به شدت ناراضی و خواستار رسیدگی هستند.

فرماندار کهگیلویه تاکید کرد: تا زمانی‌ که شهرداری و پلیس راهور جایگاه مناسبی برای این ترمینال پیدا نکنند گاراژها در محل فعلی بازارچه روستایی مستقر خواهند بود.

پوزش افزود: تسطیح، زیرسازی و آسفالت ترمینال در اسرع وقت انجام و امکانات لازم برای ترمینال نیز فراهم شود.
منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد