تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۲۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد پایلوت اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد از انتخاب این استان به عنوان یکی از چند استان پایلوت اجرای طرح کارورزی فارغ التحصیلان بیکار خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، صابر مظاهری پیش از ظهر یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: این طرح در استانهای محروم و استانهایی که با ازدیاد فارغ التحصیلان بیکار مواجه هستند اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این طرح به مدت یک سال به طول می انجامد، اظهار داشت: در این طرح واحد پذیرنده ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت می کند و ۲۰۰ هزار تومان باقیمانده را دولت پرداخت خواهد کرد.

مظاهری مهمترین اهداف طرح کارورزی را افزایش قابلیت جذب افراد فارغ التحصیل و ایجاد انگیزه کارآفرینی در دانش آموختگان دانشگاهی عنوان کرد.

وی یادآور شد: این طرح شامل فارغ التحصیلانی می شود که حدود شش ماه از فارغ التحصیلی آنها سپری شده باشد و در سامانه ها و مراکز کاریابی ثبت نام کرده باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: حداقل سن پذیرفته شدگان در این طرح برای دارندگان مدارک کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا به ترتیب ۲۷، ۳۰، ۳۳ و ۳۷ سال است.

مظاهری میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای طرح کارورزی در استان های پایلوت را حدود سه میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: هر استانی که سریعتر نسبت به اجرای این طرح اقدام کند می تواند میزان بیشتری از این اعتبار را جذب کند.

وی با اشاره به حجم بالای فارغ التحصیلان بیکار در این استان، اضافه کرد: طبق آمار ارائه شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمار دانشجویان این استان در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در سال ۹۳ حدود ۴۸ هزار و ۲۰۷ نفر اعلام شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی این استان در سال گذشته حدود ۲۸ درصد اعلام شد که جمعیتی در حدود ۱۳ هزار و ۴۰۰ نفر را شامل می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد