تاریخ درج خبر : 1394/09/17
کد خبر : ۵۲۶۲۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر برجسته بانکی در سازمان مالیاتی تحول آفرین می‌شود؟

تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور شد

سید کامل تقوی نژاد، مدیر عامل بانک سپه قرار است به عنوان رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به فعالیت حرفه ای خود ادامه دهد.
به گزارش نظر تقوی نژاد که از 14 مهر 92 مدیریت بانک سپه را در دست گرفت حالا بعد از دو سال و دو ماه سکانداری این بانک قرار است در سمت ریاست کل سازمان امور مالیاتی کشور به فعالیت خود ادامه دهد.
تقوی نژاد که خود از بطن وزارت اقتصاد و معاونت این وزارتخانه در دولت اصلاحات برخاسته است و در دو سال گذشته تحولات بنیادی در بانک سپه ایجاد نمود و این بانک نیمه ورشکسته را به یک بانک پیشرو مبدل نمود این بار راه جدیدی را پیش گرفته است.
وزیر اقتصاد در این انتخاب خود نشان داده است دولت برنامه تحول جدی در نظام مالیاتی کشور دارد و مسئولیت سنگینی تقوی نژاد عهده دار می شود که به سرنوشت تغییر فاز رویه اقتصادی کشور گره خورده است. گزارش های رسیده از سازمان مالیاتی نشانگر استقبال زیاد بدنه این سازمان مهم اقتصادی است.
مراسم معارفه رییس جدید سازمان امور مالیاتی کشور قرار است در تاریخ 22 آذرماه و در روز یکشنبه هفته آینده در وزارت اقتصاد و دارایی با حضور وزیر اقتصاد برگزار می شود.
سید کامل تقوی نژاد متولد سال 1343 است و دارای مدرک لیسانس برنامه ریزی اجتماعی وفوق لیسانس مدیریت سیستم ها می باشد.
تقوی نژاد پیش ازاین در سمت های اجرایی معاونت وزیر امور اقتصادی و دارایی،معاونت وزیرتعاون،عضو هیات مدیره بانک سپه، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان، مدیر کل در مجموعه وزارت کشور، وزارت جهاد سازندگی و سازمان ثبت احوال کشور، کارشناس نخست وزیری، عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری، بازرگانی و تولیدی بخش دولتی ومدیریت عاملی بانک سپه فعالیت کرده است. تقوی نژاد همچنین در انتخابات مجلس از حوزه تهران کاندیدا بود که صد و هفتاد هزار رای کسب نمود.

وی در در مجامع و شوراها زیر عضویت داشته است:

• عضو کمیسیونهای شورای اقتصاد، شورایعالی صادرات، شورایعالی اشتغال، شورایعالی اصناف، اجتماعی دولت و انفورماتیک بانکها.

• عضو شورایعالی بانکها و شورایعالی تامین اجتماعی.

• عضو ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی دولت.

• عضو کمیته های عدالت اجتماعی و توانمندسازی، بخش خصوصی وتعاونی برنامه چهارم.

• دبیر شورای برنامه ریزی برنامه سوم توسعه استان گیلان.

خبرهای مرتبط

پربازديد