تاریخ درج خبر : 1394/09/18
کد خبر : ۵۲۶۳۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

وضعیت محورهای مواصلاتی استان را از 141 بپرسید

رئیس مرکز مدیریت راه‌های کهگیلویه وبویراحمد گفت: رانندگان و تمام کاربران برای دریافت آخرین وضعیت جاده‌های استان می‌توانند با برقراری ارتباط لحظه‌ای با سامانه گویای 141 از آخرین وضعیت محورهای ارتباطی استان اطلاع پیدا کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد، سپهدارآسابه در حاشیه سرکشی وبازدید از محور یاسوج – اقلید گفت: سامانه 141 قابلیت ارائه آخرین وضعیت ترافیکی، محدودیت‌های ترافیکی و مسافت بین راه‌های مواصلاتی ومطلوبترین مسیر ارتباطی را دارد که کاربران جاده‌ای قادرند انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد کیفیت و سطح سرویس دهی خدمات جاده‌ای؛ به این سامانه ارسال کنند.

وی گفت: رانندگان و تمام کاربران جاده‌ای قبل از آغاز هر سفری بهتر است از شرایط ترافیکی و جوی سفر با توجه به اقلیم خاص وغیره قابل پیش بینی اطلاع حاصل کنند و در صورت نیاز با تماس با سامانه گویای 141 مرکز مدیریت راه‌ها موارد لازم را مطلع شده و ریسک وقوع سوانح و تصادفات را با اطلاع رسانی به موقع کاهش دهند.
وی تصریح کرد: در راستای افزایش ضریب ایمنی و تسهیل ترافیک سفرهای برون شهری و کاهش زمان و هزینه‌های سفر، سامانه تلفن گویای ۱۴۱ وسامانه پیامکی 07433334420 مرکز مدیریت راهها آماده ارائه خدمات به همشریان عزیز می‌باشد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌ها در ادامه به سامانه تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راهها اشاره کرد و افزود: این سامانه حاوی اطلاعاتی جامع و به روز از وضعیت راههای کشور است که می‌توان به راحتی و تنها با یک تماس تلفنی از آن بهره مند شد.
وی تصریح کرد: هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت www.141.ir از آخرین وضعیت ترافیکی راهها به صورت آنلاین باخبر شوند.

ضمن آن‌که می‌توانند کد مخابراتی شهر مبدأ و مقصد را به شماره پیامک 1000141 ارسال تا تمام اطلاعات مربوط به محور مدنظر را دریافت کنند.
این مسئول تاکید کرد: مرکز مدیریت راه‌های با هدف بهینه‌سازی وبهره‌برداری از راه‌های ارتباطی استان و حداقل نمودن تاخیرات احتمالی سفر فرد را در جریان ترافیک موجود جاده‌ای قرار خواهند داد که این موضوع باعث برنامه ریزی وامنیت دوچندان مسافران در طی طریق خواهد شد.

آسابه شناسایی و مدیریت عملیاتی رفع وقایع جاده‌ای، سازماندهی کارگاههای جاده‌ای و هدایت مطلوب ترافیک در حوالی کارگاهها، مدیریت گشتهای راهداری، اطلاع رسانی وقایع به کاربران جاده‌ای و دیگر ذینفعان مؤثر در رفع رخدادها و وقایع جاده‌ای، بهره برداری از سامانه‌های هوشمند حمل و نقل را از جمله عمده فعالیت‌های مرکز در مدیریت راه‌ها عنوان کرد.

در پایان رئیس مرکز مدیریت راه‌ها ی استان کهگیلویه وبویراحمد سامانه تلفن 141 مرکز مدیریت راهها را هادی مطمئن سفرهای بین شهری خواند و اظهار داشت: اطلاع از وضعیت ترافیکی و جوی، دریافت مسیر و مسافت بین شهری، زمان مناسب سفر با مبدأ و… بخشی از خدمات ارائه شده توسط سامانه جامع اطلاع رسانی تلفن گویای 141 می‌باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد