تاریخ درج خبر : 1394/09/18
کد خبر : ۵۲۶۳۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

شکار در یزد، دستگیری در کهگیلویه و بویر احمد

رئیس محیط زیست شهرستان بویراحمد از ابطال پروانه شکار متخلف خبر داد و گفت : نیروهای یگان حفاظت بااطلاع از پلاک خودروی متخلف و گشت نامحوس موفق به شناسایی متخلف شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد، کامبیز حسین پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بویر احمد در این خصوص گفت : بدنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر شکار یک راس کل وحشی در استان یزد و حمل لاشه آن به یاسوج نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بویر احمد با آگاهی از پلاک خودرو اقدام به گشت شبانه در مسیر ورودی به شهر یاسوج از طرف یزد نمودند.
حسین پور افزود : حدود نیمه شب بود که مامورین خودروی مظنون را مشاهده می کنند و وی را بصورت نامحسوس تا درب منزل تعقیب می کنند.
این مقام مسئول گفت : در فردای آن روز موضوع را با دادستان مطرح نموده و پس از اخذ نیابت قضایی با هماهنگی و همکاری نیروی انتظامی وارد منزل مظنون شدند
حسین پور گفت : در بازرسی از منزل مظنون لاشه تکه تکه شده یک راس کل وحشی 4الی 5 ساله شکار شده به همراه کله و پاچه کشف و ضبط گردید.
حسین پورافزود برای متهم پرونده ای تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شدند.
حسین پور درادامه به ابطال پروانه شکارپرنده این متهم اشاره کرد و گفت : متخلف دارای پروانه شکارپرنده بود که جواز آن بدلیل ارتکاب جرم ابطال گردید.
گفتنی است بر اساس نرخ جدیدبهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرروزیان وارده به محیط زیست برای هر راس کل و بز وحشی شکارشده 100ملیون ریال تعین شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد گفت:

    باید از چنین کارمند وظیفه شناسی به نحو احسن تجلیل و با فرد خاطی به شدت برخورد کرد

پربازديد