تاریخ درج خبر : 1394/09/18
کد خبر : ۵۲۶۳۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اجرای 100 هکتار باغ تجمیعی و اجرای آبیاری قطره‌ای در استان/3400 هکتار آبیاری تحت فشار در دولت تدبیر و امید

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح طرح 100 هکتاری آبیاری تحت فشار و احداث باغ به صورت تجمیعی در شهرستان گچساران خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار کرد: این طرح در دو منطقه دیل و آرو در شهرستان گچساران به صورت تجمیعی اجرا شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 2 حلقه چاه برای این باغات 100 هکتاری حفر شده است، افزود: این طرح در قالب شرکت تعاونی آب‌بران با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وی ادامه داد: اعتبارات مورد نیاز برای این طرح مهم از محل اعتبارات استانی، متمرکز تحت فشار و خودیاری کشاورزان تأمین شد که بدون شک موجب رونق مناطق دیل و آرو در گچساران خواهد شد.
گوهرگانی تعداد بهره‌برداران باغات تجمیعی احداث شده در این مناطق را 250 خانواده اعلام و تصریح کرد: درختان غرس‌شده سالم با کیفیت تأیید شده از نوع پرتقال، لیمو، نارنگی، انگور هستند.
وی گفت: این طرح با حضور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران ارشد شرکت امور آب منطقه‌ای، فرماندار شهرستان گچساران و جمع زیادی از مدیران استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
گفتنی است استان کهگیلویه و بویراحمد در شاخص اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار عملکرد خوبی داشته است به طوری که از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون سه هزار و 400 هکتار از اراضی این استان تحت پوشش شبکه آبیاری تحت فشار قرار گرفت.
افتتاح این طرح با استقبال بسیار خوب کشاورزان، اهالی منطقه، اعضای شورای اسلامی، دهیاران و شرکت تعاونی آب‌بران قرار گرفت و با اهدای لوح تقدیر از رئیس این سازمان و مدیران شهرستانی بخش کشاورزی قدردانی شد.
در کهگیلویه و بویراحمد و تاکنون، 24 هزار و 800 هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد