تاریخ درج خبر : 1394/09/19
کد خبر : ۵۲۶۴۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

صدور پروانه کسب نانوایی در سطح استان ممنوع شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه وبویراحمد در کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی استان گفت: صدور پروانه کسب نانوایی جدید در سطح استان ممنوع شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت محدودیت صدور پروانه کسب در ارتباط با واحدهای نانوایی صورت خواهد پذیرفت افزود: تعدد و اشباع کشور از واحدهای نانوایی دلیل این امر بوده است.
دیودیده اظهار داشت: هم اکنون تعداد نانوایی ها نسبت به آمارهای جمعیتی کافی است و تا اطلاع ثانوی صدور پروانه کسب نانوایی جدید جز در شهرکهای مسکونی جدید و یا مناطق توسعه یافته شهرها در تمامی کشور و به تبع استان کهگیلویه و بویراحمد ممنوع می باشد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه متاسفانه فقدان مهارت لازم متصدیان کیفیت نان را در سطح استان تحت شعاع قرار داده است ابراز امیدواری کرد: با اجرای این طرح رقابت و مشتری مداری در جهت رعایت حقوق مصرف کننده در سرلوحه کار واحدهای نانوایی قرار گیرد و رضایت مندی مردم استان را در پی داشته باشد.
وی گفت: صدور مجوز توزیع استانی کالاهای دخانی از مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور به سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها تفویض اختیار شده است و از ابتدای دیماه بر اساس شرایط، ضوابط و داشتن صلاحیت لازم این امر صورت خواهد گرفت.
دیودیده خاطر نشان کرد: کاهش مشکلات مراجعین، ساماندهی واحدهای عمده عرضه کننده کالاهای دخانی و کاهش آسیب ها ناشی از عرضه غیرقانونی و خارج از شبکه از مهمترین اهداف این امر است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با اشاره به اینکه تداخل صنفی در بازار استان مشهود و مشکلاتی را به وجود آورده است افزود: در یک بازه زمانی محدود ساماندهی و ممنوعیت هرگونه تداخل صنفی توسط اتاق های اصناف در تمامی شهرستانها انجام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد