تاریخ درج خبر : 1394/09/19
کد خبر : ۵۲۶۴۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

مجوز فعالیت دو تشکل دانشجویی در دانشگاه یاسوج صادر شد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج از شروع فعالیت دو تشکل جدید دانشجویی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش سایت استان، دکتر فریبرز نیکدل در جمع خبرنگاران گفت: این دو تشکل به نام‌های جنبش عدالت خواه دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) از شورای نظارت دانشگاه مجوز فعالیت گرفتند.
وی ادامه داد: طی سالهای گذشته دانشگاه یاسوج با دو تشکل بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان مستقل فعالیت می کرد که هم اکنون تعداد آنها به چهار تشکل افزایش یافت.
دکتر نیکدل افزود: کانون‌ها مختلف دانشجویی در حوزه‌ها متنوع در دانشگاه فعالیت می‌کنند.
معاون فرهنگی و دانشجویی اذعان داشت: تعداد 25 انجمن علمی دانشجویی و چند انجمن بین رشته‌ای نیز در دانشگاه یاسوج فعال هستند.
این مسئول دانشگاهی به کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی اشاره کرد و بیان داشت: در سال 93 بیش از 50 کرسی آزاداندیشی ونظریه پردازی در دانشگاه برگزار شد که ماهیت آنها کاملا دانشجویی و همه مراحل آن توسط تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی انجام گرفت.
وی به آئین نامه کرسی های آزاد اندیشی اشاره کرد و گفت: برگزاری این کرسی‌ها از سوی دانشگاه تسهیل شده و ما نیز از برنامه تشکل‌ها استقبال می‌کنیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه یاسوج با ابراز اینکه پویایی و نشاط دانشگاه در گرو وجود فضای آرام و با ثبات است اظهار داشت: فضای دانشگاه باز و آزاد است و همه دانشجویان با سلایق مختلف می توانند در این فضا برنامه های خود را برگزار کنند.
وی از دانشجویان خواست در راستای بررسی تخصصی موضوعات مختلف جامعه در کرسی ‌های آزاد اندیشی عمل کنند تا فضای بحث و گفتگو در دانشگاه و در بین دانشجویان گسترش یابد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد