تاریخ درج خبر : 1394/09/23
کد خبر : ۵۲۶۵۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
عبدالخالق پادیاب

«تاجگردون؛ فرصت یا تهدید»

سایت استان: عبدالخالق  پادیاب
در این نوشته سعی بر ان است که جز بر مدار خرد سخنی نرانیم و ضمن احترام به شعور خواننده،تحلیلی منطقی بر اساس گزاره های موجود ارایه داده ،وسبب شویم تا شاید فعالیتی را به سمت هدفی درست سوق دهیم.
آنچه که بشر تا کنون از ان رنج فراوان برده ،به حاشیه راندن تعقل بر اثر فوران احساسات وتعصب خویش است.بی شک تعقل و تفکر منطقی یکی از مهمترین عوامل موثر در گزینش ها ،انتخابها و اساسا نحوه زندگی است.از سوی دیگر رشد و تقویت وایجاد عواملی که به نحوی تعقل را تضعیف کرده و برای اضمحلال و افول ان می کوشند،گام نهادن در جهتی است که نهایت خیانت به انسان تلقی شده و ذلت و خواری ونفی انسانیت را به دنبال خواهد داشت .از خصوصیات بارز و تقریبا فراگیری که افراد در جوامع کمتر توسعه یافته به آن مبتلا هستند،عدم ارامش روانی و تشتت فکری و ذهنی است .طوفان اضطراب ها ،نگرانی ها ،اغتشاشات فکری و ذهنی هماره در حال جوش و خروش بوده و بر روان افراد حکومت می کنند .به مطالب نوشته شده در روزهای اخیرنگاه کنید مملو از کلمات خشن و توهین آمیزواحساسی هستند که علیه همدیگربه کار رفته،و به جای انکه راه خرد در پیش گیرند به تحرک احساسات پرداخته اندوچنان در میدان سخن با اسب کلمات تاخته اند که گویی در دنیای هر لحظه متحول امروز در پیشرفت تمدن انسانی گام بلند برداشته اند،غافل از انکه در فرایند تحول و توسعه با این افکار وروش،خود مانعی بزرگ اند.به دلیل همین تشتت فراوان و وسیعی که در اذهان موجود است ،تمامی استعدادها به فعلیت در نیامده و در صورت عمل کردن نیز به نحو احسن نقش خود را ایفا نمی کنند و یکی از دلایل عمده عدم ابتکار و عدم خلاقیت در جامعه روحیه ی انفعال محض و پذیرش بی چون و چرایی می باشد که فرادستان از فرودستان می خواهند.جالب ان است که وقتی در جامعه ای احساسات غالب شود شایستگان به حاشیه رانده میشوند .عدم پذیرش واقعیات آنگونه که هستند ،برخورد کوته بینانه با پدیده ها و بسنده نمودن به ظاهر ،صرف انچه در جریان است و منطق توجییه و خود فریبی از مهم ترین عواملی به شمار می روند که باعث عقب ماندگی و رکود جامعه شده اند حال با توجه به مقدمه به بازخوانی انچه در استان در جریان است می پردازیم.
1-استان مااز سه بخش کلی و وابسته بهم تشکیل شده است که نه از نظر قومی ونه از نظرجغرافیایی سکونت،نمی توان انها از هم جدا کرد.در گچساران بویراحمدی ها در شورای شهر حضور دارندوقسمتی از قشلاق انها گچساران است .در بویراحمد گچسارانی ها حضور جدی دارند.در کهگیلویه قسمت بزرگی از جمعیت ان بویراحمدی است ودر بویراحمد شهروندان کهگیلویه حضور فعال و جدی دارند.وقشلاق انها بخشی از سرزمین بویراحمد است.پس باید بعنوان یک کل گشتالتی به استان نگاه کرد.
2-عمران و ابادانی و توسعه هر کدام از بخش ها و شهرستانهای استان ،توسعه کل استان تلقی شده وارزوی همه ما است.وقتی که منطقه ای از استان اباد شود باعث غرور و نشاط وشادابی همه است.اگر الان گچساران و باشت به یک کارگاه فعال تبدیل شده است.یعنی اینکه بخشی از استان در حال ابادانی است.این را هم بدانیم که بخشی نگریستن به جای دیدگاه سیستمی خود مانع توسعه است.
3-از انجا که استان ما نسبت به استانهای دیگرکمتر توسعه یافته است و دردولت نیروی کارامد و موثرنیز نداریم و ازسوی دیگر متاسفانه دولتها به توان لابی گری و رایزنی افراد بیشتر توجه دارندوبودجه اختصاص میدهند.تنها راه تاثیر گذاری ما نمایندگان مجلس می باشند .پس هر چه نمایندگان قابل تر،شایسته تر،متخصص تروعلمی تری را انتخاب کنیم انها مقبولیت بیشتری در مجلس خواهند داشت و توان لابی گری بهترو تاثیر گذاری بیشتر خواهند داشت.متاسفانه فرهنگ استان ما فرهنگ تخریب شده است به همدیگر می تازیم ،تهمت می زنیم ،دروغ می گویم که صرفا به دیگری که توان رشد دارد اسیب بزنیم نه اینکه خودمان رشد کنیم،نخبه کشی می کنیم غافل از اینکه به توسعه استان و زندگی خودمان وفرزندانمان اسیب می زنیم.همه باید تلاش کنیم تا شایسته به مجلس بروند شایسته مدیر بشوند.کوچکترین تلاش ما برای جلوگیری از ورودفردی توانمند به مجلس یا تلاشی دروغین برای رد صلاحیت وی ،ظلم به نظام و مردم است.
4-در نظرداشته باشیم که در طول چندین دوره ،حضور نمایندگان استان در مجلس ،وحضور هیت دولت در استان در چندین مورد،تاکنون هیچ کارخانه ای یا کارگاهی که بتواند هزار نفرکارگر را در خود مشغول کند یا اتوبان یا بیمارستان دویست تختخوابی،یا خط راه اهنی،یا فرهنگسرای بزرگی یا پارک فن آوری ساخته نشده است.هرچند تلاشهای شده است که انها هم محرومیت زدایی از طرف دولت بوده است.
5-جناب اقای دکتر غلامرضای تاجگردون تنها نماینده ای از استان است که توانسته است درمجلس بر ریاست یکی از کمسیونهای مجلس بااتکاء به توانمندیهای خود ،هوش بالا، تخصص ،ارتباط موثرو واقع گرایی تکیه بزند.انهم در مجلس اصولگرایی که یک روحانی اصولگرا 16سال ریاست ان کمسیون را عهده دار بود.وایشان با توجه به همین موقعیت توانسته است کمک خوبی به حوزه انتخابیه خود بکند.جناب تاجگردون حاصل یک استعدادو یک موقعیت است پس از این وضعیت باید بدرستی بهره بگیرد.شاید دیگر هیچوقت این موقیت تکرار نشود.انتظار این است که او همه استان را حوزه انتخابیه خود در نظر بگیرد او باید برای وفاق در استان تلاش کند.اینکه برای حوزه انتخابیه اش تلاش کند حق او است.اما باید به نکته هم توجه کند که ریئس کمسیون مجلس است و متعلق به همه ایران است.دکتر تاجگردون بعنوان یک اصلاح طلبی که واقعیت های موجود را خوب درک کرده است باید در جهت وفاق اصلاح طلبان گام بردارد.و با مشورت با افراد خوش فکر در راستای ابادانی بیشتر استان و کشور حرکت کند .و بعنوان نماد اصلاح طلبی چون حاج بهرام تاجگردون و سید باقر موسوی در اذهان باقی بماند.
6-تاجگردون یک فرصت است نه تهدید ،واین البته به رفتار خودش نیز بستگی دارد.ما در استان به یک باز تعریف اهداف و باز افرینی نیازمندیم.حضور یک نماینده ولی فقیه خوش فکروجوان چون ایت الله ملک حسینی و ،یک استاندار متین و شایسته چون خادمی،یک امام جمعه اخلاقی و قانون مدار چون ایت الله حسینی و نخبگان فکری و علمی دیگر ،همه فرصت های گرانقدری هستند که میتوانند به باروری و ابادانی استان کمک نمایند.از دست دادن فرصت ها بزرگترین اسیب برای نظام و انقلاب خواهد بود.همه این بزرگان باید چون ایت الله ملک حسینی بزرگ رحمت الله علیه باید در تایید صلاحیت ها تلاش کنند تا استان از همه ظرفیتهای خود بهره ببرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محترم گفت:

  از مطلب فوق استنباط می کنیم که شاید کاندیداهای چپ تایید نشن , در غیر اینصورت رای نخواهیم داد وبه کسی هم جهت تاییدیه التماس نمیکنیم … فقط باقر خان بویراحمدی

 • معلم بازنشته گفت:

  استاد گرامی جناب پادیاب ؛ فکر نمی کنید آقای تاجگردون بامدیران ضعیف ,خودش را زیر سوال برده ؛ اما شک نداریم که ایشان آدم قوی وقابلی است وباید از این فرصت کمال استفاده را ببریم . ممنون معلم نمونه ولی بازنشته هم استانی

 • غیر بومی گفت:

  باسلام به مدیریت وپرسنل محترم سایت …لطفا مطالب اینگونه که هدف تلاش برای پیشرفت کل استانتان است را بیشتر درج کنید ؛ خواندم مطلب بسیار خوبی بود. متشکرم

 • کارشناس ارشد استانداری گفت:

  خدمت دوست خوبم جناب دکتر پادیاب عرض سلام و احترام دارم ؛ اما یه نکته نباید فراموش کنی که هیچ کدام از مدیران فعلی استان از استاندار گرفته تا آخر اصلاح طلب نیستند بلکه فرصت طلبانی هستند که هیچگاه برای اصلاحات هزینه نکرده ونخواهند کرد …

  • همشهری گفت:

   موافقم

   • بینا گفت:

    این حرف کسانی است که به نون نوا نرسیدند و انحصاری فکر کردند و هیچگاه غیر از خودشان کسی را ندیدند و دایره اصلاح طلبی را بسیار تنگ دیده اند.

  • استانداری گفت:

   واقعیت را گفته ؛ اکثرا اصلاح طلب واقعی نیستند

 • ناشناس گفت:

  س س س رواشناسان چون با روان انسانها سروکار دارند واقعیت ها را می نویسند نظرتان محترم و واقعی است

 • گوگرد گفت:

  احسن بر شما . وسلام …

 • Stuodnt گفت:

  سلام به دکتر پادیاب
  نظر جنابعالی را خواندم ولی تاجگردون که تا فعلا نفعی برای ما یاسوجی ها نداشته و نخواهد داشت.
  ایشان فقط به دنبال نفع خود و خویشاوندان می باشد!!!!!

 • شیخ حسین گفت:

  تاجگردون در رسانه ها قویی هست،بازیگر خوبی است،اما برای پیشرفت گچساران وباشت کار خاصی انجام نداده ،بویراحمدیها انحصار طلب اند،آخرمقاله پر از مدح و،،،،بود.

 • سید نعمت اله خادمی گفت:

  با تشکراز نویسنده بزرگوار جناب استاد پادیاب. مطالبتون علمی و قابل تقدیراست. جناب دکتر تاج گردن چهره ملی و افتخار استان و یک فرصت است که باید خوب از آن استفاده شود و قدر آن را بدانیم . اما ایشان شاخص های اصلاح طلبی را در عمل ندارند و شخصیتی محافظه کارند. اما دکتر تاج گردون تهدید برای بویراحمد نیست و فرصت مناسب برای کل استان هست.

  • گچساران گفت:

   خداوکیلی من به تاجگردون رای ندادم اما یک سرو گردن از نوبخت سره ولی صاحبی نداشت که حمایت بشه ؛ ماهم که اینجوری هستیم , به امید خدا تا هستیم (حسود) پیشرفتی نخواهیم کرد .

 • چاسخار گفت:

  تاج فردی عادی است زیاد بزرگش نکنید. پایان مقاله همه اش مدح وستایش بود

 • بویراحمدی اصلاح طلب گفت:

  تاج فرصت است برای باشت وباوی وبرای ما بویراحمدی ها تهدیدی که نمیتونه باشه اما فرصت هم نیست چون تا الان نشان داده ….

 • چرام گفت:

  ضمن سپاس از جناب پادیاب ،تاجگردون آموزش وپرورش را به دست کسانی سپرده که در واقع یک تهدید واقعی برای آینده استان است ، عاقلان میدانند ومی بیند که چه میگذرد ،آیا باید گفت تاجگردون یک فرصت هست؟چهارتا لامپ ودوکیلومتر آسفالت کار خارق العاده ای نیست. اینها کار دولت است ،مدیران دولت ناتوان هستند از این ضعف خوب استفاده میکند.

 • از چرام گفت:

  جناب پادیاب خوب نوشته ای وخوب هم نتیجه گیری کرده ای ،اما تاجگردون فرصتی برای خودش فراهم کرد. خیلی در حوزه باشت وگچسارن کار شاذی انجام نداده،بلکه از قدرت رسانه ای قویی برخوردار هست،.ایشان اهداف دیگری در سر دارنند،

 • استاد دانشگاه گفت:

  نویسنده ی محترم مطالب خوبی را به رشته تحریر دراورد ه اند اما ای کاش با اشاره به تخریب گری در استان مکتوبه خویش را کامل می نمود ؛ تخریب گری ونخبه کشی دراستان ما بیداد می سازد به همین دلیل است که استان ما در وزارت خانه ها جایگاهی ندارد ؛اینگونه مطالب خوبند اما کو گوش شنوا ….

 • خ .رو گفت:

  سلامی به رسم ادب
  متاسفانه چیزی که در این استان رسم شده زیر اب زنی و فرصت طلبی و قوم گرایی و استعداد کشی
  همان اصلی که فارغ از نوع منطقه ای موجب پس رفت و عقب ماندگی این استان شده
  ممنونم جناب دکتر پادیاب که هوشمندانه به این اصل اشاره کردین
  ارزوی توفیق روز افزون برای شما معلم ماندگار خاطرات

 • ف گفت:

  درود بر جناب دکتر پادیاب
  افرادی چون تاجگرون فرصتهای هستندکه خیلی از استانها آرزوی داشتن انها ، در پیکره نظام را دارند، جهت رشد و پیشرفت که شاید عدم سود بردن از انها دلیل ضعف و بی کفایتی دیگر نمایندگان استان وافراد کوته فکر میباشد.

 • موسوی گفت:

  کاملا بانظراستاد پادیاب موافقم.اگرازدریچه فرصت به شاخص های رشدوتعالی استان بنگریم ، نگاه علمی و تخصصی به امور داشته باشیم و بر مدار دانایی و تدبیرقدم برداریم قطعا ثانیه های خدمت طلایی خواهندشد. جناب تاج گردون قطعا یک فرصت است به شرط آن که افق نگاهش کل استان باشد نه این که بر محدوده خاص نظرفکندو زوم نماید .

 • ناشناس گفت:

  تاجگردون تهدید نیست بلکه فرصت خوبی است در صورتی منطقه ای فکر نکند

 • حسینی سی سخت گفت:

  ایکاش همه اینگونه فکر میکردیم ….خیلی از قافله عقبیم

  • یاسوجی گفت:

   آقای سی سختی اگه اینطوری فکر می کردیم که توی پاییتخت بیگانه نبودیم

 • ناشناس گفت:

  مطالب بسیار خوب و جهت توسعه استان مفید و ارزشمند است ولی متاسفانه نمایندگان استان بخشی نگر و بنا به مصلحت خود و مناطقی که حوزه انتخابیه خودشان است فکر میکنند

 • سعید عشق اصلاح طلب گفت:

  واقعا درود برجناب آقای پادیاب …..واقعا تاسف باید خورد به حال تاجگردون که اغده کشایی قومی وقبیله ای رو این چنین برسر استان محروم ما پیاده کرده فقط متاسفم برای ایشان که خودش رو جزیی از اصلاح طلبان میداند

 • دبیرفرهنگی گفت:

  سلام .به نظرم جناب پادیاب واقعیت را نوشته اند .تاجگردون ها،سید باقر موسوی،متطقیان و لاهوتی فرصت های برای استان هستند

 • دانشجو گفت:

  ضمن احترام به جناب پادیاب ؛مطلب شما راخواندم ؛علمی ودلسوزانه اما شما این را بپذیر که تاجگردون هیچگاه استانی فکر نکرده ونخواهد کرد ؛وکاری به چپ وراست ندارد فقط فامیلی فکر میکند.

 • فرهنگی گفت:

  ضمن تشکر از جناب پادیاب .تاجگردون اصلاح طلب هست.اما ممکن است در دایره اصلاح طلبی عده ای نگنجد.

 • ع گفت:

  جناب پادیاب ضمن سلام
  پس ازآنهمه تمجیدی که اززارع وسیدباقر وهدایتخواه داشتین ونتیجه ای از آن حاصل نشد حالاچسبیدی به تاجگردون؟
  فکرنکنم چیزی ته اون دربیاد

  • ناشناس گفت:

   دقیقا زدی به هدف … عجب آدمی !!!!!!!!

  • چپی محض گفت:

   خدمت آقایان ع وناشناس سلام واحترام دارم …اماانصافا درمورد استاد اینجوری فکر نکنید ؛ استاد مدیری توانمند مدرسی خوش بیان ورک سخن می گوید وهیچگاه اهل تملق نبوده , اینها از خصوصیات بارز اوست .

 • همشهری گفت:

  تاج تهدیدی بوده وخواهد بود سی بویراحمد جناب پادیاب عزیز کتمان نکن.

 • اصلاحطلب بیراحمد گفت:

  جناب اقای پادیاب به کدوم عمل تاجگردون قسم که قبول کنیم ایشان اصلاحطلب هستند.یه مورد جنابعالی بیار تا اکتفا کنیم. نه تاج ونه بهرامی هیچ کدوم.هر منفعت ایجاب کند همانجا هستند.از مجلس تا….

  • معلم باوی گفت:

   اصلاح طلب هستند اما منفعت طلبی فکر میکنند نه اصلاح طلبی !!!

پربازديد