تاریخ درج خبر : 1394/09/23
کد خبر : ۵۲۶۵۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز دوره «پسا بزرگواری» برای کهگیلویه

سایت استان: محمد زرین

درست در نخستین ثانیه های یک روز خاص بود که خبر منتشر شد! خاص از این جهت که روز اول ماه ربیع از تریبون رسمی با روی گشاده تبریک گفته می شد.در پایان دوماه، خصوصا سه روز عزاداری مذهبی، خبری منتشر شد تا شاید اخم از جبین مردمان یک ناحیه بگشاید.
مردمی که دوره دولت دوم خرداد را پشت سر نهادند، بی آنکه حس کنند دستی برآن آتش داشتند، و هشت ساله دولتی را حمایت کردند که حمایت از آن گویی مشارکت در گناه نابخشودنی!محسوب میشد.
در دولتی که به اندازه همه تاریخ نفت فروخت و به همان اندازه هم شکاف طبقاتی ایجاد کرد و رفت، دولتی که الطافش، از طفل صغیر تا شیخ کبیر را شامل شد! یکی از شیرخشک محروم ماند و دیگری از داشتن خانه و رفاه!
برای مردمی که غیر مستقیم و نه از دل، حامی این دولت شده بودند، شنیدن خبر نیامدن نماینده شان در اول یک ماه، گویی که طلوع ماه بخت شان باشد.
برای کهگیلویه که در آرزوی داشتن نماینده ای که هم ذی نفوذ باشد، هم حامی جریانات غالب کشور، خواه اصلاح طلب و خواه اعتدالگرا، روزگار می گذرانده اند، پاک شدن خودبخود بخشی از صورت مساله خبر شادی بخشی می تواند باشد.
به سان حامیان تیم فوتبالی که ناباورانه از مرحله مقدماتی به مرحله بعد صعود کرده باشد،بارقه های امید در دلها افتاده است.
حال اگر بخواهیم از در عقده گشایی وارد شویم، باید برویم و یقه را بچسبیم که (چرا در قبال آن همه حمایت و سرسپردگی، هشت سال با کیسه خالی به حوزه ات سر می زدی) و یا اینکه چرا با گفتاری نسنجیده، حتی ازسر شوخی و ساده دلی، واژه ای را بکار بردی (چماق لری) که شاید تا سالها مردمان حوزه ات شرمسار باشند؟؟
اما اگر بخواهیم مثل خیلی جاهای دیگر، ببخشیم و فراموش کنیم، یا ببخشیم بی آنکه فراموش کنیم، باید دو گام برداریم.
اول اینکه اقدام این نماینده را، حداقل درآن حد که درگفتارش آورد که(:باید میدان را برای جوانان و سایرین خالی نماییم)، همین را قلم عفو ی کنیم بر جمله خطاها و اشتباهات ایشان و اقدامش را بزرگواری عارفانه بدانیم، حتی در صورتی که بدانیم از جایی دیگر کاندیدا خواهند شد.
دوم اینکه بدون فرصت سوزی ها، حالا که یک ضلع معضل کهگیلویه خودبخود پاک شده است، چشم هارا خوب باز کنیم، و اگر بخت با ملت یار شد و شورای نگهبان در حوزه این شهرستان کریمانه برخورد کرد، و مردان نیک اندیش و خوش ذات و پاکدست کهگیلویه را برما عرضه نمود، این بار، نبرد های کهنه و نخ نمای طایفه ای را کنار گذاشته و اجازه دهیم (مردی از خویش برون آید و کاری بکند).و در این راستا، حالا که جلو دیدگان همه ما، کهگیلویه، این مهد کهن تمدن، با موج مهاجرت نیروها می رود تا از سکنه خالی گردد، شعار خود را و دغدغه خود را تنها توسعه شهرستان برای جلوگیری از مهاجرت قرار بدهیم.
و بی هیچ تعارفی بدانیم و آگاه باشیم اگر این بار هم مانند انتخابات شورا، نبرد طایفه ای راه بیاندازیم، دود این آتش قبل از هرکس در چشمان مام وطن، کهگیلویه بدحال و بعد ما فرزندان خواهد رفت.
بی شک اینکه تاکنون دولت اعتدال گرای فعلی به استان وقعی ننهاده و سفری نکرده بی تاثیر از عملکرد نمایندگان بویراحمد و کهگیلویه نبوده است.پس آیا گاه آن نیامده که همگام با سایر نقاط کشور، که حقیقتآ اقبال عامه بسمت اصلاح طلبان و اعتدالگراهاست، این بار دیگر دستی برآتش داشته باشیم. و حالا ((پسابرجام))برما گذشت و به همت دولت تدبیر تاپایان، عمر تحریم ها و آغاز عصر((پسا تحریم)) فقط چند روز مانده است، در آینده امیدبخش، وطن ما هم دلشاد شویم!

تا پسا تحریم هم چندروز بیشتر نمانده است،دوره پسابزرگواری، که در واقع با اراده خود ایشان آغاز می شود، می توان امید وار بود که در آینده امید بخش وطن، ما هم دلشاد شویم
مباد روزی که ببینیم نه رفتن بزرگواری گرهی گشود و نه آمدن آن دیگری!

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • میر میران گفت:

  جناب خان عدالت در سخن خیلی مهم هست ویک مقدار تفکر در باب احوالات سیاسیون از بدو خلقت تا کنون و در این آشفته بازار فعلی جامعه بیاندازید و سری به همان سرزمین ابا و اجدادی خود بزنید متوجه خواهید شد که عمل بزرگواری در حوزه خود بسیار مطلوب و مثبت بوده و انصراف ایشان جای شادمانی ندارد. حداقل خاصیت ایشان اجحاف نکردن بر مردم و و رعایت عدالت بوده نه طرفدار قاتل بوده نه قاچاقچی. انشالله دوران پسا به قول شما را هم خواهیم دید.

 • سیروس گفت:

  عقده و کینه همیشه از مطالب شما می بارد.. کلی گویی های مبهم.. گفته اید سرپناهی و رفاهی.. مطلق گفته اید.. همین مطلق گفتن های شما خطرناک است.. راه گفتگو را با شما می بندد.

 • افسوس گفت:

  حاج اقای بزرگواری ناجی فریاد رسی دلسوز از خود گذشته بود که هیچ خیانتی از ایشون در این میدان گرگ و میش بازی ندیدیم و برای ایشون ارزوی سلامتی و سرافرازی داریم وامیدوارم کسی قدم در راه او بگذارد که بتواند گره ای از مشکلات منطقه را وا کند. از همین جا تشکر و قدردانی میکنم از حاج اقای بزرگواری با درایت

  • همتی گفت:

   البته تا خیانت را به چه تعبیر کنیم ؛ گاهی بی عملی و عنوان یک جمله هیجانی هم خیانت است .

   • چروم گفت:

    خیانت یعنی اینکه قاتل تبرئه شود و میلیاردها تومان پول بیت المال و.. به دوستان و همنشینان برسد. نه یک حرف احساسی . لابد چماق را می گوید اصلا در نقشه کاغذی کهگیلویه را ببینید اصلا به چشم می آید که در افکار جاهای دیگر کسی به آن فکر کند که نماینده آن چه گفته .عقلانیت عقلانیت

 • همتی گفت:

  به نظرم تیتر و تعبیر اغراق آمیزی است ،شاید برای موحدی که 20 سال بر این مسند بود قابل هزم باشد ولی بزرگواری که نه !

 • فرزندایل گفت:

  مامنتظریک کاندیدشایسته هستیم،،،،،،،،،،،،،،،،،،امیدوارم که این چهارسال دیگرروبا……………………..

پربازديد