تاریخ درج خبر : 1394/09/23
کد خبر : ۵۲۶۶۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

توزیع داروی رایگان بین دامداران مناطق محروم/تصاویر

توزیع داروی رایگان بین دامداران در مناطق محروم و سخت گذر از سوی دامپزشکی شهرستان کهگیلویه خدمتی صادقانه است که سلامت جامعه را تضمین می کند.
کنترل و مبارزه با بیماری های دامی و حفظ و صیانت از سرمایه های دامی کشور از مهمترین وظایف دامپزشکی است.
ارائه خدمات بهداشتی دامپزشکی تامین کننده سلامت دامها و درنتیجه ارتقای سلامت و بهداشت عمومی جامعه خواهد بود.
تیم پزشکی و بهداشتی دامپزشکی کهگیلویه با تهیه داروی رایگان و عبور از مناطق سخت گذر به مردمانی محروم خدمات رسانی می کند که نقش مهمی در اقتصاد جامعه دارند.
در یک روز کاری اکیپ دامپزشکی کهگیلویه اعم از دامپزشک، کارشناس و واکسیناتور با عبور از جاده سخت گذر وخطرناک پاتاوه – دهدشت بیش از 10 روستا در این مسیر را خدمات رسانی کردند.
هر چند مسیر این جاده سخت گذر با وجود بارش باران پراز سنگلاخ شده بود ولی عشق خدمات رسانی برای اکیپ دامپزشکی که به آن عادت کرده بودند سختی چندانی نداشت.
دیدن ماشین دامپزشکی برای روستاییان نوید بخش خبرهای خوشحال کننده بود و آنها با گرمی از اکیپ دامپزشکی استقبال کردند.
برخورد صمیمی و دوستانه ی اکیپ دامپزشکی با اهالی روستاها گویای ارتباط چندین ساله این مسئولان با مردم مناطق محروم بوده است.
روستای زیرنا با 15 خانوار اولین روستای هدف اکیپ دامپزشکی بود.
بعد از معاینه دامهای مریض از سوی دامپزشک اکیپ، توصیه های لازم برای رعایت نکات بهداشتی و تزریق به موقع واکسن به دامداران روستا ارائه شد.
مختار پرواری دامدار روستای زیرنا با بیش از 200 راس گوسفندعمده مشکلات دامهای خود را بیماری های تنفسی ذکر کرد و گفت: توصیه های دامپزشکی از سوی اکیپ دامپزشکی نقش مهمی در بهبود بیماری دامها در طول سال دارد.
علی صالح زمانی از دیگر دامداران روستای زیرنا توزیع داروی رایگان را خدمت بی منت مسئولان به مناطق محروم دانست و افزود: در طول سال اکیپ دامپزشکی با توزیع داروی رایگان و واکسینه کردن دامها به دامداران مناطق محروم کمک زیادی می کنند.
گروه دامپزشکی یکی پس از دیگری با عبور از مسیر سخت گذر و خطرناک جاده پاتاوه – دهدشت به روستاهای در طول مسیر برابر با نیاز دامداران دارو توزیع کردند.
دامپزشک گروه دامپزشکی کهگلیویه در این رابطه به خبرنگار ایرنا عمده بیماری های دامها را بیماریهای تنفسی وانگلی ذکر کرد وگفت: رعایت نکات بهداشتی و تکمیل دوره درمان داروها از سوی دامداران باید رعایت شود.
محمود ایاره با اشاره به همکاری دامداران با دامپزشکی شهرستان در اطلاع رسانی به موقع از وضعیت دامهای خود افزود: تزریق واکسن برای پیشگیری از وقوع انواع بیماری و سم پاشی جایگاه نگهداری دام برای مبارزه با بیماری یک اولویت است.
سرپرست دامپزشکی کهگیلویه با اشاره به برنامه های دامپزشکی این شهرستان در سرکشی از مناطق محروم و توزیع داروی رایگان گفت: هر ساله در دونوبت داروی رایگان بین دامداران مناطق محروم و سخت گذر شهرستان توزیع می شود.
کرم الله کیانی نسب داروهای رایگان توزیع شده بین دامداران را شامل سم، پودر ضد انگل لوامیزول، ویال اکسی تتراساکلین و واکسن ppr اعلام کرد.
وی افزود: در بازدید از 10 روستای مناطق محروم بخش مرکزی شهرستان یکهزار راس دام علیه بیماری ppr واکسینه، 19 لیتر سم رایگان، 450 ساشه داروی انگلی و 240 ویال اکسی تترا ساکلین در این روستاها توزیع شد.
کیانی نسب بازدید از مناطق محروم و توزیع داروی رایگان را یکی از برنامه های اصلی دولت تدبیرو امید ذکر کرد وگفت: با برنامه ریزی های انجام شده داروی رایگان تا پایان سال جاری بین مناطق محروم آجم، دلی کما، رود ریش و روستاهای محروم بخش دیشموک نیز توزیع خواهد شد.
وی با اشاره به محرومیت روستاها و نیاز ضروری دامداران به توزیع داروی رایگان برای بهبود سلامتی دامها تصریح کرد: همکاری مسئولان استانی در تامین داروهای مورد نیاز لازم است.
کیانی نسب با تقدیر از همکاری مدیرکل دامپزشکی استان در تامین داروهای مورد نیاز این شهرستان عنوان کرد: سالانه بیش از 500 هزار راس دام در سطح شهرستان علیه بیماری های واگیردار واکسینه می شوند.
بیش از 45 درصد از جمعیت 132 هزار نفری شهرستان کهگیلویه در روستاها زندگی می کنند.

منبع: ایرنا

81875258-70369264

81875258-70369266

81875258-70369267

 

81875258-70369268

81875258-70369271

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد