تاریخ درج خبر : 1394/09/23
کد خبر : ۵۲۶۶۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
تقدیر رئیس‌جمهور از سوابق درخشان تقوی نژاد در بانک سپه

سید کامل تقوی نژاد به درخواست روحانی، رئیس سازمان مالیاتی کشور شد

سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان مالیاتی کشور شد. به گزارش سایت استان در جلسه امروز هیئت دولت، بحث انتخاب رئیس کل سازمان مالیاتی کشور مطرح شد که به اتفاق آرا مورد تصویب هیئت دولت قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات سیدکامل تقوی نژاد در زمان مدیرعاملی بانک سپه، ابراز امیدواری کرد ایشان همچون گذشته بتواند سوابق درخشانی از خود به جای بگذارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد سالم نیازمند حرکت به سمت تامین مالی هزینه های دولت با کاهش اتکا به نفت است، گفت: ما باید به گونه ای عمل کنیم که با افزایش سهم مالیات ها در بودجه دولت، بودجه مورد نیاز تحقق یابد.

وی در این جلسه که شامگاه یک شنبه برگزار شد، با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری مالیات را امری لازم و واجب دانسته اند، اظهار داشت: در شرایط طبیعی، جامعه ای که از خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی و امنیتی و سایر خدمات بهره مند می شود، هزینه دریافت این خدمات را نیز می پردازد.

رئیس جمهور با تاکید بر تقویت فرهنگ مالیاتی، همه نهادهای آموزشی، تبلیغی و به ویژه صدا و سیما را به تلاش برای تقویت این فرهنگ توصیه نمود.

روحانی رعایت عدالت و شفافیت را لازمه تقویت فرهنگ مالیاتی دانست و بر اجرای الکترونیکی محاسبه و اخذ مالیات به عنوان گام مهمی در جلب اعتماد مردم، عدالت مالیاتی، شفافیت و سلامت نظام مالیاتی تاکید کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در شرایطی که برای تسریع در رونق اقتصادی تلاش می کنیم، نباید نرخ مالیات افزایش یابد و در عوض توسعه پایه مالیاتی و دایره شمول مالیات دهندگان در دستور کار قرار گیرد. وی، توفیق در استقرار نظام مالیاتی موفق را در گرو همکاری همه سازمان ها و دستگاه های اجرایی عنوان کرد.
تقوی نژاد پیش ازاین در سمت های اجرایی معاونت وزیر امور اقتصادی و دارایی،معاونت وزیرتعاون،عضو هیات مدیره بانک سپه، رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان، مدیر کل در مجموعه وزارت کشور، وزارت جهاد سازندگی و سازمان ثبت احوال کشور، کارشناس نخست وزیری، عضویت در هیئت مدیره شرکت های سرمایه گذاری، بازرگانی و تولیدی بخش دولتی ومدیریت عاملی بانک سپه فعالیت کرده است. تقوی نژاد همچنین در انتخابات مجلس از حوزه تهران کاندیدا بود که صد و هفتاد هزار رای کسب نمود.

وی در در مجامع و شوراها زیر عضویت داشته است:

• عضو کمیسیونهای شورای اقتصاد، شورایعالی صادرات، شورایعالی اشتغال، شورایعالی اصناف، اجتماعی دولت و انفورماتیک بانکها.

• عضو شورایعالی بانکها و شورایعالی تامین اجتماعی.

• عضو ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی دولت.

• عضو کمیته های عدالت اجتماعی و توانمندسازی، بخش خصوصی وتعاونی برنامه چهارم.

• دبیر شورای برنامه ریزی برنامه سوم توسعه استان گیلان.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد طاهر قربانی جویباری گفت:

  با عرض سلام
  انتصاب بجا و شایسته جناب آقای دکتر تقوی نژاد را به ایشان تبریک عرض نموده
  انشالله پیشرفت و تعالی بالاتر واقعا مدیر دلسوز و توانمندی هستند.و من الله التوفیق.یا علی

 • صادق گفت:

  ضمن عرض تبریک سمت جدید آقای تقوی نژاد,انشاله که در اینده نزدیک پستهای وزارتی به مردم جنوب کشور اختصاص داده شود.

 • اصغری گفت:

  بهترین لحظه زندگی انسان زمانی است که دریچه های جدیدی به دنیای معرفت وعمل صالح به روی خود ودیگران می گشاید وچه زیباست که این لحظه در قالب یک حرکت ملی ثبت شود
  جناب سید کامل تقوی نژاد

  احتراما
  باکمال مسرت انتصاب بجا وشایسته جنابعالی رابعنوان ریاست سازمان مالیاتی کشور که نشان از لیاقت تعهدوشایستگی جنابعالی دارد صمیمانه تبریک وتهنیت عرض می نمایم
  سلامتی وسرافرازی آنجناب رااز درگاه خداوند متعال خواستارم

  اصغری

 • داود شکيبا پور 09122161386 گفت:

  با سلام انتصاب جناب عالی را تبریک و توفیق شما را از خداوند منان خواهانم
  معاون ذیحساب راه آهن و ذیحساب وزارت اقتصاد و دارایی در سازمان اموال تملیکی شرکت مهندسی ابفای کشور و جهاد کشاورزی و شیلات ایران و حسابرس ارشد دیوان محاسبات کشور

 • محمد کریمی گفت:

  سلام
  رای اعتماد با اکثریت آرا باعث می شود در زمینه پیشرفت اقتصاد و امور مالیاتی کشور که بستر تحول همه زمینه هاست راه را برای ایشان هموار سازد تا کمک شایانی به اقتصاد ایران عزیز نمایند. و انتصاب به جا و شایسته جناب سید کامل تقوی نزاد را به سمت رییس امور مالیاتی کشور تبریک میگویم

 • پوریا پورمحمدی گفت:

  انتخاب شایسته جناب آقای تقوی نژاد مدیر توانمند عرصه بانکداری که بر اساس آمارهای مستند تحولی شگرف را در بانک سپه ایجاد نموده اند ،در سمت جدید به عنوان معاونت وزارت اقتصادی و دارایی و ریاست سازمان امور مالیاتی کشور تبریک و تهنیت عرض نموده و آرزومند و امیدواریم که همچون گذشته در عرصه خدمت جدید گامی شگرف در تحول اقتصادی مملکت برداشته و افتخار مضاعفی را برای استان کهگیلویه و بویراحمد کسب نمایند.

 • عباس افتخاری از بوشهر گفت:

  با سلام. انتخاب شایسته جناب سیدتقوی نژاد را به ایشان تبریک می گویم.

پربازديد