تاریخ درج خبر : 1394/09/24
کد خبر : ۵۲۶۶۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

مجتمع تجاری موقوفه در یاسوج احداث می‌شود

رئیس اداره بهره‌‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: کار کسب مجور جهت احداث مجتمع تجاری موقوفه با سطح اشتغال 85 و تراکم 595 درصد با متراژ 24 هزار متر مربع صورت گرفته است.
روح‌الله عبدالهی با تبریک هفته وقف و اجرای برنامه‌های متنوع در سطح استان اذعان کرد: وقف چشمه جاری است که به عنوان اقتصاد پایدار از آن یاد می‌شود و با نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه بسیاری از مشکلات قطعا برطرف می‌شود.

رئیس اداره بهره‌‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تعداد موقوفات در استان اذعان کرد: در سطح استان در مقوله وقف آنگونه که باید و شاید کاری صورت نگرفته است که باید به منظور نهادینه کردن فرهنگ وقف تمامی اقشار وارد میدان عمل شوند.

وی در ادامه با اشاره به پایین بودن تعداد موقوفات در سطح کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اراضی مستعد موقوف در سطح استان داریم که متاسفانه در دست دستگاه‌های دولتی هستند و در مرکز استان تنها موقوفه منفعتی در متراژ شش هزار متر مربعی واقع شده است.

عبدالهی تصریح کرد: موقوفه محمدحسین خان طاهری که در شهر یاسوج واقع شده حدود سه هزار و 400 متر آن با کاربری آموزشی بود که با پیگیری‌های لازم تغییر کاربری از آموزشی به تجاری صورت گرفته و در شرف بحث واگذاری آن هستیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه روبروی موقوفه طاهری موقوفه‌ای با متراژ دو هزار و 500 متر مربع با کاربری تجاری و مسکونی وجود دارد که جزء موقوفات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوده، گفت: این ملک در تصرف سازمان بهزیستی استان است.

رئیس اداره بهره‌‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 23 هزار متر مربع دیگر از موقوفه در اختیار اداره ورزش و جوانان است، تصریح کرد: در حال حاضر اورژانس و بیمارستان شهید بهشتی موقوفه بوده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است.

وی با اشاره به برنامه‌های اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ساماندهی موقوفات در سطح استان اذعان کرد: گام نخست ما ساخت مجتمع تجاری است که مجوز آن از شهرداری اخذ شده و با سطح اشتغال 85 و تراکم 595 درصد در یک مجتمع تجاری با متراژ 24 هزار متر مربع احداث می‌شود.

عبدالهی با بیان اینکه کار صدور مجوز احداث این مجتمع را کسب کردیم، گفت: از مجموعه استان به ویژه سازمان نظام مهندسی انتظار داریم با توجه به ظرفیت و پتانسیل نیروهای بومی استان مشاور خوبی در راستای اجرای این طرح‌ها به اوقاف و امور خیریه معرفی کنند.

رئیس اداره بهره‌‌وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در پایان ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت فنی استان در راستای نظارت، طراحی و اجرای پروژه‌های عمرانی استان تصریح کرد: با توجه به پراکندگی امامزادگان و کمبود نیرو و از طرفی حجم بالای عملیات عمرانی در بقاع متبرکه استان می‌طلبد دستگاه‌های مختلف به خصوص سازمان نظام مهندسی با دید امینانه با این اداره‌کل همکاری داشته باشند.
منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد