تاریخ درج خبر : 1394/09/24
کد خبر : ۵۲۶۶۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

حمله سودجویان با چاقو به ماموران منابع طبیعی+تصاویر

ماموران اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در حین انجام ماموریت و جلوگیری از شخم زمین های منابع طبیعی در منطقه اولاد علی مامن شهرستان بویراحمد مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: ماموران یگان حفاظت در حین انجام ماموریت از سوی برخی افراد سودجو درگیر و دو تن از آنها نیز با ضربات چاقو دچار جراحات و مصدومیت شدند.
سرهنگ محمدرحیم برزمند در تشریح جزئیات این درگیری گفت: یکی از افراد سودجو هنگام نزدیک شدن به ماموران با تراکتور به سوی نیروهای یگان حفاظت حمله ور شد.
وی گفت: پس از تعقیب و گریز راننده مردم روستا با دو تن از ماموران درگیر می شود و با ضربات چاقو آنها را مجروح و همچنین مورد ضرب و شتم قرار می دهند و ضمن بستن جاده، با سنگ و چوب به ماموران و خودروهای آنها حمله ور شدند.
برزمند با بیان اینکه دو خودرو منابع طبیعی استان نیز توسط افراد سودجو دچار خسارات شده اند، گفت: با دخالت نیروهای یگان امداد نیروی انتظامی مردم متواری و دو نفر از متهمان اصلی این درگیری نیز دستگیر شدند.
وی از تشکیل پرونده برای متهمان و افراد سودجو خبر داد و گفت: منابع طبیعی با تمام توان با بروز پدیده زمین خواری مقابله خواهد کرد.
آذرماه سال گذشته نیز تعدادی از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از جمله مرحوم هوشنگ نادری فرمانده یگان اداره منابع طبیعی بویراحمد از سوی قاچاقچیان و سودجویان زغال در منطقه «دلی اولاد علی مومن» یاسوج به شدت مجروح و روانه بیمارستان شدند.
مرداد امسال همچنین مرحوم «هوشنگ نادری» فرمانده یگان حفاظت منابع شهرستان بویراحمد نیز در حین انجام ماموریت و مقابله با قاچاقچیان زغال و چوب و در حالی که با خودروی وانت نیسان حامل قاچاق سوخت مشغول رانندگی بود در منطقه مهریان یاسوج به دره سقوط و جان باخت.
دلی اولاد علی مومن در حدود ۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع است.
بیش از ۸۸درصد مساحت ۱۵ هزار و ۵۱۷ مترمربعی استان کهگیلویه وبویراحمد منابع طبیعی و جنگل است.
از مجموع یک میلیون و ۵۵۰هزار هکتار اراضی، جنگل و مرتع در این استان حدود یک میلیون و ۵۲۸ هزار از این میزان معادل ۹۹ درصد آن تاکنون تثبیت مالکیت شده است.
81876861-70372275
81876861-70372276
منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ازدلی اولاد علی مومن گفت:

    سلام سرهنگ این قدرمانورمی دی ۴۰هکتارمنابع ملی دردلی اولاد علی مومن سوخت چه خاکی به سرزده برای مردم توضیح بده شقل قمرکردی راننده تراکتورراگرفتی

پربازديد