تاریخ درج خبر : 1394/09/25
کد خبر : ۵۲۶۷۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

نعمتی: پروژه کاداستر اراضی از اقدامات مهم منابع طبیعی استان است

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان اجرای طرح کاداستر و سند دار کردن اراضی ملی را از اقدامات مهم منابع طبیعی استان اعلام کرد.
به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، احسان نعمتی هدف از اجرای این پروژه را کاهش استعلامات و عوامل تخریب در منابع طبیعی بیان کرد و افزود: تثبیت مالکیت، تقویت مدیریت و نظارت اراضی ملی و ‏دولتی، شناسایی و برخورد قانونی با متجاوزان به اراضی ملی و جلوگیری از زمین خواری، ایجاد پایگاه ‏واحد اطلاعاتی از اهداف اصلی این طرح است‎.‎
وی عنوان کرد: مساحت اجرای این طرح در استان بالغ بر 280 هزار هکتار خواهد بود که در صورت تامین اعتبار در سال جاری به اتمام خواهد رسید. وی این شیوه سند دار کردن اراضی ملی را اقدامی موثر و مدرن در راستای تثبیت مالکیت اعلام کرد.
مساحت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد یک میلیون و 425 هزار هکتار بوده که بیش از 90درصد مساحت استان را تشکیل می دهد. یکی از چالش های اساسی در این استان به خاطر کوهستانی بودن اغلب نقاط و همچنین وجود نقاط جمعیت پذیر روستایی و شهری در مجاورت عرصه های ملی امکان تخریب و تصرف این عرصه ها بعلت عدم تثبیت مالکیت این اراضی بالا بوده و با کاداستر کردن این اراضی و تثبیت مالکیت آنها گام اساسی و ماندگار در برخورد با سودجویان برداشته خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد