تاریخ درج خبر : 1394/09/25
کد خبر : ۵۲۶۷۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

پتروشیمی گچساران برای ۴۰۰۰نفر اشتغالزایی می کند

ماجرای پتروشیمی های گچساران و دهدشت تا مدت ها به یک موضوع لاینحل تبدیل شده بود و این دو پتروشیمی عملا در حد یک نام باقی مانده بود.

دلیل رکود پتروشیمی های گچساران و دهدشت توقف در اجرای پتروشیمی بیدبلند به عنوان تغذیه کننده این دو پتروشیمی بود و نکته جالب این که عملا بید بلند هیچ پیشرفت فیزیکی نداشت!

در واقع بید بلند باید احداث شود تا بتواند به پتروشیمی گچساران خوراک دهد و پتروشیمی و پتروشیمی گچساران نیز به دهدشت، و اگر در روند هر کدام خللی ایجاد شود طبیعتا پروسه بعدی نیز ملغی خواهد بود.

خوشبختانه با امضای بزرگترین مشارکت نامه اعطای تسهیلات سندیکایی نظام بانکی کشور با عاملیت بانک سپه در زمان مدیریت سیدکامل تقوی نژاد، گام بزرگی برای به ثمر نشستن پتروشیمی بید بلند ۲ برداشته شد که به تبع آن مواد اولیه ۵ واحد پتروشیمی گچساران، دهدشت، ممسنی، کازرون و بروجن تامین خواهد شد و تکلیف این پروژه ها نیز مشخص می شود.

با بهره برداری از پتروشیمی گچساران برای ۴۰۰۰نفر اشتغالزایی می شود

خبرگزاری ایسنا از قول فرماندار شهرستان گچساران نوشت: با بهره برداری و افتتاح پتروشیمی این شهرستان برای ۴۰۰۰نفر شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود.

عبدالرحیم رحیمی در جمع خبرنگاران افزود: با بهره برداری از پتروشیمی گچساران بیش از ۱۰۰۰ شغل مستقیم و ۳۰۰۰ شغل غیر مستقیم ایجاد می شود.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۷۵۰میلیارد تومان اعتبار در ساخت مجتمع پتروشیمی گچساران هزینه شده است.

فرماندار شهرستان گچساران تصریح کرد: این بودجه ازسرمایه بخش خصوصی و بدون تسهیلات بانکی بوده است.

رحیمی عنوان کرد: عملیات اجرایی طرح مجتمع پتروشیمی گچساران ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: مشکل پالایشگاه بیدبلند به عنوان مهمترین مشکل بر سر راه این پروژه است که امید می رود به زودی مرتفع شود.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: با حل مشکل پالایشگاه بید بلند ساخت پتروشیمی گچساران شتاب بیشتری بخود می گیرد.

رحیمی اضافه کرد: پروژه پتروشیمی گچساران در زمینی به مساحت ۱۵۷ هکتار در حال ساخت است.

زمان بهره برداری از پتروشیمی بیدبلند ۲ و پتروشیمی گچساران

همچنین صفحه انرژی خبرگزاری فارس اوایل اردیبهشت ماه با اشاره به دستور وزیر نفت درباره پتروشیمی بیدبلند ۲ وکه آن زمان قرار بود به به هلدینگ خلیج فارس واگذار شود نوشت: پس از سال ها به نظر می رسد اولین فاز از این پالایشگاه گازی با سرمایه گذاری ۶ بانک خصوصی و صندوق توسعه ملی تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری برسد.

بر همین اساس یکی از کارشناسان حوزه انرژی معتقد است از تاریخ اجرایی شدن مشارکت نامه اعطای تسهیلات سندیکایی نظام بانکی کشور به پتروشیمی بید بلند ۲، مدت زمانی قریب به ۲ سال لازم است تا این پتروشیمی به بهره برداری برسد و پیش بینی می شود پتروشیمی گچساران نیز تا ۳ یا ۴ سال آینده وارد چرخه پتروشیمی ها شود و بخشی از بار تولید و اشتغالزایی را به دوش بکشد.
منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد