تاریخ درج خبر : 1394/09/25
کد خبر : ۵۲۶۸۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

محیط بانان دنا جان سه شکارچی را نجات دادند

رئیس پارک ملی دنا گفت : محیط بانان دنا شکارچیان گرفتار در برف و کولاک را پس از 7 ساعت نجات دادند.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویر احمد، نجفعلی رجب زاده رئیس پارک ملی دنا با اعلام این خبر گفت : در ساعت 22 بیست و چهارمین روز از آذرماه و همزمان با بارش برف در ارتفاعات استان خبردارشدیم که سه نفر شکارچی به قصد شکار وارد ارتفاعات میمند در منطقه پارک ملی دنا شده اند.
وی با اشاره به اینکه شکارچیان راه را گم کرده بودند گفت : به علت بارش سنگین برف و عدم آشنایی متخلفین از منطقه و پوشش کامل راهها بوسیله برف وهمچنین تاریک بودن هوا متخلفین به طور کامل قطع امید کرده بودند.
این مقام مسئول به اعزام مجرب ترین محیط بانان به منطقه اشاره کرد و گفت : به محض اطلاع تیم مجربی از محیط بانان به منطقه اعزام شدند که در کمترین زمان ممکن موفق به شناسایی مکان متخلفین شدند .
رجب زاده در ادامه افزود بعلت سردی هوا بدن متخلفین آنچنان خشک شده بود که بطور کامل توان راه رفتن را از دست داده بودند.
این مقام مسئول ضمن تشکر و قدردانی از زحمات محیط بانان به دلیل پیاده روی 7 ساعته در برف و نجات جان متخلفین گفت : منطقه ای که این افراد در آن گرفتار شده بودند را کسی به درستی بلد نبود و اگر هوش و ذکاوت محیط بانان نبود قطعا سرنوشتی غیر از این در انتظارمتخلفین بود .
رجب زاده به رفتار انسان دوستانه محیط بانان در این عملیات اشاره کرد و گفت : علی رغم هنجار شکنی این افراد محیط بانان به محض مشاهده برای نجات جان آنان با روشن کردن آتش و گرم کردن بدن آنها سرانجام بعداز 7ساعت آنها را به پایین انتقال دادند.
رجب زاده گفت : از متخلفین تعداد یک قبضه اسلحه ساچمه زنی غیر مجاز و یک قبضه اسلحه گلوله زنی مجاز به همراه سایر الات و ادوات جرم کشف و ضبط گردید
این مقام مسئول گفت متخلفین تحویل کلانتری مربوطه داده شدند وپرونده ای علیه آنها تشکیل که به محض بهبودبه مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد